2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Paralar

Kripto para birimleri, özel bir kriptografi kullanan sanal olan para birimidir. Taklit edilmesi çok zor olduğundan güvenlik oranı yüksektir.Finansal işlemler yaparken güvenliği sağlar, ek birimlerin oluşturulmasını kontrol eder ve varlıkların bir kaynaktan diğerine transferini doğrular. Kripto para birimleri, merkezi dijital para birimi ve merkezi bankacılık sistemlerinden farklı olarak merkezi olmayan bir kontrol sistemi kullanır. Merkezi olmayan kontrol, blok zinciri gibi dağıtılmış bir defter teknolojisi kullanarak çalışır.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, ortaya çıkan bilinen ilk kripto para birimidir. Kripto para dünyasının eski bir üyesi olmakla birlikte, Bitcoin’in gücü, pazar hakimiyeti ve kripto para ekosisteminde önemi azalmadı. Bitcoin, piyasa değerinin% 60’ine sahiptir. Mart 2021 itibariyle, tek bir bitcoin 60.000 $ ‘ın üzerinde bir değere sahipti ve bu sadece piyasada ne kadar yüksek olduğunu kanıtladı. Bu kripto para birimine yapılan bir yatırım size en yüksek kârı geri getirebilir. Tahmin, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 $ ‘a ulaşacağını gösteriyor.

Bu nedenle, bitcoin’in değeri düşse bile, hala piyasanın zirvesinde rakipsizdir. Dahası, traderler, piyasanın geri kalanının nasıl performans gösterdiğine bakılmaksızın sürekli olarak bitcoinlerin yüksek likiditesinden faydalanırlar. Hatta bazılarına bir göz atabilirsiniz.en iyi bitcoin alternatifleri. 

Ethereum (ETH)

Piyasadaki en etkili kripto para birimlerinden birisidir Ethereum. Bir blok zinciri üzerine inşa etmek isteyen biriyseniz, blok zinciri çok çeşitli uygulamalar sunduğu için yatırım yapmanız gerekenler vardır. DeFi devriminin önünde duruyor ve onu piyasa değeri ve hacmi açısından en büyük ikinci kripto para birimi yapıyor. Ethereum’un piyasa değeri Eylül 2020’de% 60 arttı ve şu anda piyasada iyi bir trend gösteriyor. Elinizi kripto para piyasasında ilk kez deniyorsanız akıllı bir yatırım seçeneğidir.

Cardano (ADA)

Kripto dünyasında ADA‘nın başlangıcı yavaş ama istikrarlıydı. Şu anda, yatırım yapabileceğiniz en umut verici ucuz kripto para birimlerinden biridir. ADA’nın popülaritesindeki artış, ağında akıllı sözleşmeler yaratmasından sonra geldi. 2021’in başında ADA, piyasa değerinde 1 Ocak’ta 0.182 $ ‘dan 27 Şubat’ta 1.45 $’ a büyük bir kayma oldu. Şu anda piyasada aralığı 1 $ ‘dan 1.4 $’ a kaymaya devam ediyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin, Ekim 2011 civarında Bitcoin Cash (BCH) ortaya çıkmadan önce bitcoin’in erken bir yan ürünü olarak adlandırılabilir. Litecoin’in Bitcoin ile neredeyse aynı olduğu eleştiriliyor. Bitcoin, kripto endüstrisinde altın olarak değerlendiriliyorsa, Litecoin gümüştür. Tıpkı Bitcoin gibi, Litecoin de 84 milyon ile sınırlandı ve yaklaşık % 75’i zaten çıkarılmış durumda. Litecoin’e yatırım yapmanın ne kadar faydalı olduğuna gelince, 2020’deki en düşük seviyesinden % 630’dan fazla artış gösterdi ve bu da toplam piyasa değerini 12 milyar doların üzerine çıkardı. Böylece, onu dünyanın en büyük 9. kripto para birimi yapıyor. Tahminler, değerinin 200 doların ötesine geçebileceğini gösteriyor ki bu, birinin bu kripto para birimine yatırım yapması için umut verici bir fikir.

Ripple(XRP)

Ripple, ISC lisanslıdır ve gerçek zamanlı brüt ödeme, döviz değişimi, havale türü kripto para birimidir. Piyasa kapitalizasyonuna göre sıralanmış ikinci en büyük madeni paradır. 2020’nin başında, kripto para birimi düşüşle karşılaştı ancak bundan sonra istikrarlı bir şekilde yükseldi. Ek olarak, JP Morgan, HSBC ve MoneyGram gibi bazı finans devleri, Ripple’a yatırım yaparak inançlarını gösterdiler.

Ripple’ın 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi olmasının nedeni, geleneksel finansal sistemden kurumsal düzeyde blockchain kullanan bir küresel geçişi kolaylaştırmayı teklif etmesidir. Ek olarak, çok fazla potansiyele, sağlam bir teknolojiye ve hızla genişleyen bir ağa sahiptir.

Umarım bu bilgiler ışığında kararınızı verebilirsiniz. Kripto para sektörü gün geçtikçe büyüyecek ve bir an önce yatırım yapmak akıllıca olacaktır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,095.08 $
19,095.08 $
0.64%
ethereumEthereum
1,323.63 $
1,323.63 $
0.94%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.36%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.5%
bnbBNB
274.90 $
274.90 $
0.17%
xrpXRP
0.468003 $
0.468003 $
6.78%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.31%
cardanoCardano
0.445434 $
0.445434 $
1.91%
solanaSolana
32.98 $
32.98 $
0.49%
dogecoinDogecoin
0.061169 $
0.061169 $
1.66%

Benzer Haberler