Home Bitcoin (BTC) Haberleri 11 Yıl Sonra Cüzdandan Çıkarılan 50 Bitcoin Akıllarda Soru İşareti Bıraktı

11 Yıl Sonra Cüzdandan Çıkarılan 50 Bitcoin Akıllarda Soru İşareti Bıraktı

0
11 Yıl Sonra Cüzdandan Çıkarılan 50 Bitcoin Akıllarda Soru İşareti Bıraktı

Sahibi tam olarak bilinmeyen 50 Bitcoin 11 yıl önce saklandıktan sonra taşındı.

2009’da çıkarılan 50 Bitcoin bugün yeni bir adrese taşındı. Bugünkü fiyatıyla yaklaşık 500.000 $ değerinde olan 50 Bitcoin, başka cüzdana aktarılırken kripto para piyasası bu konu üzerinde epey konuştu.

Blockchair’deki verilere baktığımızda, 2009’da çıkarılan toplam 50 BTC’nin bugün erken saatlerde başka cüzdana taşındığını gösteriyor. Yeni adresin sahibi kim olduğu belirlenemedi. Blockchair’deki verilere göre, gizemli işlem 631058 bloğunda gerçekleşti.

11 Yıl Sonra 50 Bitcoin Başka Cüzdana Transfer Edildi

Elimizdeki verilere göre, kaynağın adres oluşturulduğundan beri sadece iki işlem gerçekleştirmiştir. Başka cüzdana transfer edilen 50 Bitcoin işlemi bu olayların ikincidir. İlk işlem 9 Şubat 2009 tarihlidir ve elimizdeki veriler, birincinin 3654 blokta Coinbase’e bağlı bir blok ödülü olduğunu göstermektedir.

50 Bitcoin Adresi on bir yıldır uykuda ve bu işlem özel olarak yapılmış gözüküyor. Transfer edilen 50 Bitcoin , üçüncü Bitcoin yarılanmasından birkaç hafta sonra oluyor ve akıllarda neden gibi sorular bırakıyor. 2009 işlemi , 1 BTC’nin fiyatı 2 $ ‘ın biraz altında olduğunda, ilk Bitcoin işleminin 170. blokta Satoshi Nakamoto tarafından gerçekleştirilmesinden bir ay sonra geldi .

50 Bitcoin’nin Sahibi Gizemli

Kafamıza takılan Bitcoin’i kimin kime gönderdiğidir. Madeni paraların taşınması neden on bir yıl sürdü? 2009 yılında Bitcoin hakkında bir aldatmaca yoktu ve sadece birkaç kullanıcı, erken benimseyenlerden dolayı ilk Bitcoin aldığını biliyordu.

Spekülasyonlar, adresin sahibinin madencilik ödüllerini almak için ve ilk ödülü alıp bıraktıktan sonra yarattığı hacim . Ancak, bu gerçek bir kripto para HODLer örneğidir. Kripto anonimliği ile, hareketin ödeme yapmak veya sadece güvenli bir cüzdana transfer etmek için olup olmadığını bilmek zordur.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here