Home Kripto Kılavuz Stokastik Göreceli Güç Endeksi (RSI) Osilatörü Nedir?

Stokastik Göreceli Güç Endeksi (RSI) Osilatörü Nedir?

0
Stokastik Göreceli Güç Endeksi (RSI) Osilatörü Nedir?

Stokastik Göreceli Güç Endeksi veya kısaca Stoch RSI , kripto ticaret dünyasında ve genel ticarette iyi bilinen bir ivme teknik göstergesidir .

Stoch RSI, hem Stokastik gösterge hem de RSI göstergesinin özelliklerini kullanır. Esasen, Stoch RSI, fiyat seviyeleri yerine RSI seviyelerine dayanan eylem ile Stokastik göstergedir .

Görünen değerdeki Stoch RSI, 0 ila 100 sayısal bir aralıktan oluşur. Gösterge standart olarak hem 20 hem de 80’de noktalı çizgilerle gelir.

Tipik olarak, 80 aralığın üzerindeki herhangi bir eylem “aşırı alım bölgesi” olarak etiketlenir ve herhangi bir şey 20’nin altında “aşırı satım” olduğu düşünülüyor.

Stoch RSI ayrıca, K ve D olarak etiketlenmiş iki etkileşimli çizgiye sahiptir. Stoch RSI’da bu değerlerin her ikisi de standart olarak 3 değerinde gelir, RSI ve Stokastik uzunlukların her ikisi de 14’tür. K ve% D, sırasıyla 3’te 14 ve yumuşak değer girişi 3 ile.

Stoch RSI Sahte çıkışlar

Stoch RSI göstergesini basit aşırı alım ve aşırı satım koşulları açısından kullanmak zor olabilir ve birçok sahte çıkış ve yanlış sinyal sağlar.

Gösterge ayrıca bu yüksek ve düşük aralıklarda uzun süre kalabilir.

Aşırı Alım / Fazla Satım Dönemleri

Ancak bazen, diğer analizler ve göstergelerle birlikte kullanıldığında aşırı alım veya aşırı satış seviyelerini not etmek faydalı olabilir.

Birden çok göstergeyi, gözlemi ve yöntemi kullanmak, daha kapsamlı bir sonuca varmaya yardımcı olabilir. Belirli bir sonucun kesin olarak ortaya çıkacağına dair tek bir gösterge almamak ve birden çok seçeneği ve bakış açısını tartmak esastır.

Stoch RSİ Uyuşmazlık

Birkaç göstergede olduğu gibi, analistler bazen Stoch RSI’yı, temel momentumu ölçerek gösterge ve fiyat arasındaki farklılıkları tespit etmek için kullanabilirler.

Bu tür farklılıklar bazen fiyat yönünde bir değişikliğe yol açabilir.

Analistler, zaman zaman, iki Stoch RSI gösterge çizgisinin, fiyatla ilgili farklı noktalarda birbirlerinin üzerinden geçerken nasıl etkileşimde bulunduklarını fark etmeyi faydalı bulabilirler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here