Home Kripto Kılavuz PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

0
PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde, insanların bitcoin satın alması için birkaç yol var ve tercih edilen ödeme platformlarından biri PayPal kullanıyor. Çeşitli kripto para alım satım hizmetleri ve borsaları, bireylerin ödeme yöntemiyle dijital para birimleri satın almalarını gerektirir. Blockchain gibi bazı platformlar yatırımcıları PayPal ile bitcoin satın almalarını desteklemiyor.

Aşağıdaki makale, BTC alıcılarının ve satıcılarının BTC’lerini PayPal fonlarıyla değiştirmek için bir araya geldiği çeşitli platformları gösteren kolay bir kılavuzdur. Bu makalede, PayPal’ı ödeme modu olarak kabul eden çeşitli kripto para birimi web siteleri koleksiyonu gösterilmektedir, böylece hizmetle bitcoin satın almaya başlayabilirsiniz.

PayPal’ı Bitcoin satın almak için kullanabilir miyim?

EToro, PayPal ile bitcoin satın almak için en çok önerilen değişim platformudur. PayPal ile bitcoin satın almak için, PayPal fonlarından bitcoin satın almanın biraz riskli olabilmesine rağmen, çok basit bir işlem içerdiğine dikkat etmelisiniz. Bunu yapmak için birkaç platform var.

Sonunda kararınızı vermeden önce ücretlerini, özelliklerini ve neyi birbirinden farklı kıldığını düşünmeniz gerekir. Paypal’dan BTC satın almak istiyorsanız, her bitcoin’in özelliklerini mevcut PayPal ticaret platformlarıyla karşılaştırmanız ve başlamak için alınan ilgili bilgileri kullanmanız gerekir.

Bunu yaparken, insanların ödeme yöntemi olarak PayPal’ı kullanarak para yatırmalarını sağlayan saygın bir değişim platformu aramak gerekiyordu. Bu platformlar büyük yardım sağlayacak ve zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. Kullanımı kolay ve kullanışlıdır. Online ticaret platformlarını, emanet pazarlarını ve eşler arası pazarları içerir.

Ticaret platformu, insanların bir anda bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alıp satabilecekleri çevrimiçi bir sitedir. Eşler arası pazar, satın almak isteyen satıcıları birbirine bağlayan bir platformdur. Bu platformun insanların birbirleriyle hızlı ve doğrudan ticaret yapmalarına izin verdiğini belirtmek iyidir. Bununla birlikte, bazı satıcılar PayPal’ı ödeme yöntemi olarak kabul etmez ve bu, bunu mevduat ödemeleri için kabul eden bir satıcıyı aramaya devam ettirebilir.

PayPal’ı ödeme yöntemi olarak kabul eden satıcıları aramak için, güvenilir bir kişiden kişiye pazar satıcısı almak için emanet pazarında oturum açabilirsiniz. Kişiden kişiye pazarın bazı örnekleri Paxful ve LocalBitcoins’dir. Bu platformlar, insanların doğrudan bir satıcıdan bitcoin gibi kripto para birimleri satın almalarına izin verir.

PayPal ile nereden Bitcoin satın alabilirim?

Daha önce de belirtildiği gibi, PayPal ile bitcoin satın alabileceğiniz birkaç platform var. Bu platformlar, Bitcoin’lerini PayPal fonlarınızla değiştirmek için hazır olan çeşitli satıcılar sağlar. Bu platformlardan birkaçı, bankanıza bağlı bir kredi kartı kullanarak, bazıları:

  1. eToro
  2. Localbitcoins
  3. Paxful
  4. xCoin.lo
  5. Wirex

EToro kullanarak PayPal ile Bitcoin satın alın

EToro aslında nispeten düşük ücretleri ile en iyi sitelerden biridir. Bitcoin satın almak ve satmak için çeşitli ödeme yöntemlerini kabul ederler. EToro’nun dezavantajı, tüm ülkelerde mevcut olmamasıdır. Paranızı yalnızca USD, EUR ve benzeri fiat para birimlerinde çekebilirsiniz.

EToro, PayPal ile Bitcoin satın almanın en basit yolu olmasına rağmen, bitcoin satın almak için sınırlı kullanımı vardır.

Ayrıca, eToro platformunda Paypal ile bitcoin satın aldığınızda, paranızı çekemeyebilir veya bitcoinlerinizi başkalarına gönderemeyebilirsiniz. Bunları yalnızca ABD Doları ve Euro gibi fiat para birimlerine dönüştürebilirsiniz.

EToro, gerçek parayı satın almak yerine Bitcoin’in fiyatını tahmin etmenize izin verir. EToro kullanmak, size gerçek paraları vermeyeceklerinden bir Bitcoin cüzdanı gerektirmez.

EToro platformundan bitcoin satın almak için adımlar:

Adım 1: eToro ile yeni bir hesap oluşturun.

2. Adım: Hesabınızı doğrulayın ve çoklu olgu kimlik doğrulamasını etkinleştirin.

3. Adım: “Para yatır” ı tıklayın ve değişim işlemine başlamak için “para yatır” seçeneğini seçin

4. Adım: Tercih ettiğiniz ödeme yöntemi olarak PayPal’ı seçin.

5. Adım: Satın almak istediğiniz bitcoin miktarını girin.

6. Adım: Şimdi para yatırma işlemini tamamlamak ve tamamlamak için PayPal hesabınızda oturum açmanız gerekiyor.

7. Adım: Hata olmadığından emin olmak için işlem ayrıntılarını inceleyin. Ayrıntıyı onayladıktan sonra, sistemin işleminizi işlemeye başlaması için “öde” yi tıklayabilirsiniz.

Adım 8: eToro’nuzun kredilendirildiği anda, hemen ticaret sayfasına gidin ve tercih ettiğiniz piyasa limiti siparişini seçin. Bundan sonra, satın almak istediğiniz BTC miktarını girmeniz istenir.

Bitcoin satın almak için PayPal kullandığınızda sermayenizi bir aldatmacaya maruz bırakırsınız. Üstü % 62 bu platformda CFD ticareti sırasında Bitcoin perakende yatırımcılar sermaye ve fon kaybederler.  Fark için yapılan ticaret sözleşmeleri ( CFD’ler ) dayanak varlıkların alım satımını gerektirmeyen finansal piyasalarda spekülasyon yapma yoludur.

CFD’lerin nasıl çalıştığını öğrenmek gerekir. Riskleri ölçmek ve sonunda fonlarınızı veya sermayenizi kaybettiğinizde yüksek riski taşıyıp taşımayacağınıza karar vermek de en iyisidir.

EToro platformunu kullanmak isterseniz, bir kimlik satın almanız gerekir. Kimliği satın almak yine de doğrulanmış bir PayPal hesabı kullanmanızı gerektirebilir. Bu platform, Ethereum ve on beş (15) diğer kripto para birimi gibi PayPal ile bitcoin ticaretine yardımcı olmak için geniş bir destek yelpazesi sunuyor. İşleminize hızlı bir şekilde başlayabilir ve yüksek limitlere erişebilirsiniz.

Localbitcoins kullanarak PayPal ile Bitcoin satın alın

LocalBitcoins, alıcıların ve satıcıların herhangi bir sorun yaşamadan doğrudan bağlantı kurmasını sağlayan çevrimiçi bir pazardır . Localbitcoins’ten faydalanmanız gereken bir şey, işleminiz başarılı olduktan sonra her zaman bitcoin’lerinizi anında almanızdır. Hiçbir dezavantajı veya gecikme yok. Bu, bitcoin satın almanın eToro’dan daha iyi bir yoludur, çünkü Localbitcoin ile gerçek kişiyle, yani bitcoin alıcısı veya satıcısıyla doğrudan ilgilenebilirsiniz.

Bu, satıcının itibarının, onlarla işlem yapmadan önce dikkat etmeniz gereken şey olduğunu gösterir. LocalBitcoins’de birkaç dolandırıcı var, bu yüzden her şeyi kaybetmek istemiyorsanız ekstra dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca, öncelikle bu döviz kurunu görmeniz gerekir, çünkü bu platformda sunulan BTC yüksek oranlarda satılmaktadır.

Buradaki satıcılar, her zaman size küçük bir fırsatta ya da premium bir ücret uygulayarak sizi sömürmeye çalışacaktır, çünkü bunlar, alıcı ters ibraz riskini üstlenenlerdir. LocalBitcoins platformu ayrıca kullanıcılarının hizmetlerini kullanmaya başlamadan önce bir kimlik satın almasını gerektirir. Bu platform temel olarak bitcoin’den kişisel bitcoin cüzdanına geri dönmek isteyen insanlar için

İşte bir LocalBitcoins platformunda Bitcoin satın alma adımları

1. Adım: Tercih ettiğiniz kullanıcı adını kullanarak LocalBitcoins ile yeni bir hesap oluşturun.

Adım 2: Bir sonraki adım, e-postanızdaki profilinizi doğrulamaktır.

3. Adım: Hesabınız doğrulandıktan sonra, arama parametrelerinizi girin ve ticaret yapmak için en iyi teklifi sunan ilgili alıcıları bulun.

4. Adım: PayPal’dan ödemeyi başlatın.

Adım 5: Satıcının bitcoininizi cüzdanınıza göndermesi için kısa bir süre bekleyin.

Satıcının, onunla tüm esnafları düzenleyen belirli sayıda gereksinimi ve kuralı koyması gereken bazı durumlar vardır. Satıcı, PayPal’ın size ait olduğunu doğrulamak için ona bir fotoğraflı kimlik göndermenizi de isteyebilir. Hatta sizden doğrulama için fotoğraflı kimliğinizi tutarak selfie fotoğrafını çekip göndermenizi isteyebilir.

Paxful aracılığıyla PayPal ile bitcoin satın alın

Paxful, LocalBitcoins’in daha küçük, daha az bilinen sürümüdür. Paxful, insanların neredeyse her şeyle bitcoin satın almalarını sağlayan eşler arası bir pazardır. Paxful’da Apple iTunes Hediye kartları, Google oyun hediye kartı, Sephora, Amazon hediye kartları, eBay hediye kartları, Walmart Hediye Kartları, Skype kredileri ve daha pek çok şey satın alabilirsiniz.

Çok basit bir süreç söz konusudur, ancak Paxful kullanırken ekstra uyanık olmanız gerekir. Dolandırıcılık için saf insanlar arayan birkaç kişi var. Bu platformda, bitcoin alışverişi yapmak ve bitcoin’inizi cüzdanınıza anında almak için PayPal’ı kullanabilirsiniz.

Sizin için en iyi tercih edilen ödeme yöntemini seçebilmeniz için 300’den fazla ödeme yöntemi bulunmaktadır. İşlem alışverişinizi başarıyla tamamladıktan sonra, Bitcoin’i Paxful cüzdanınızdan diğer cüzdanlara göndermek için doğrudan harcayabilir veya ısrar edebilirsiniz.

PayPal kullanarak Paxful’dan bitcoin satın almak için adımlar

1. Adım. Paxful’da oturum açın ve yeni bir hesap açın.

2. Adım. E-postanızdan hesabınızı doğrulayın.

Adım 3. “Bitcoin Satın Al” ı seçin ve PayPal’ı bulun.

Adım 4. Satıcı ile bir ticaret açın ve şartları tamamlayın.

Adım 5. Bitcoin’lerinizi doğrudan Paxful cüzdanınıza almak için bekleyin.

İşlem başlatıldığında, anlaşmanın yalnızca sistem satıcıyla çevrimiçi sohbet etmenizi istediğinde sonlandırılacağını unutmayın . Dahası, her işlem genellikle 30 dakikalık bir zaman dilimi ile gelir ve anlaşma o zamana kadar tamamlanmadıysa, işlem iptal edilecektir.

XCoins.lo aracılığıyla PayPal ile bitcoin satın alın

xCoins.com değil xCoins.lo çok uzun zamandır bitcoin borç verme işinde. PayPal fonlarıyla bitcoin satın almak için kesin olarak kanıtlanmış bir yöntemdir. Bu platform, banka hesaplarına eklenmiş bir kredi kartı kullanarak kullanıcılarına bir bitcoin borç verme hizmeti sunmaktadır .

Buna ek olarak, bu platform size bitcoin sunmaktan ziyade belirli bir ölçüde bitcoin ödünç verecektir. PayPal işlem ücretleri ile ücretlendirileceğinden, bitcoinleri oldukça yüksek oranlarda mevcuttur. Dahası, krediniz ayrıca kredinize faiz oranı olarak hareket eden ekstra bir sabit tutar çekecektir. PayPal ödeme sistemini kullanmak oldukça kafa karıştırıcıdır ve kredi kartı olmadan xCoins ile daha fazla ilerleyemezsiniz.

PayPal ile bitcoin satın almak için xCoin exchange’i nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır

Adım 1: xCoin.lo ile bir hesap oluşturun

2. Adım: E-postanızla kimliğinizi doğrulayın. Bu, hesabın Autobot tarafından açılmadığından emin olmak içindir.

3. Adım: Doğrulama işleminden sonra, satın almak istediğiniz bitcoin oranını girin.

4. Adım: Satın almak istediğiniz toplam bitcoin miktarını inceleyin.

5. Adım: Kredi hizmeti şartlarını kabul etmek için Kabul’ü tıklayın.

6. Adım: Ardından, borç verenin PayPal sayfasına yönlendirileceksiniz. Buraya PayPal bilgilerinizi girmeniz gerekecek.

7. Adım: Ödeme yapmaya devam edin ve cüzdanınızda bitcoin alın.

Wirex banka kartı ile PayPal ile bitcoin satın alın

Wirex, satış noktasında otomatik olarak birden fazla kripto para birimini ve fiat para birimlerini (yardım, euro, GBP, USD) dönüştürmenize yardımcı olan bir banka kartıdır. Bu platform, piyasa fiyatından bitcoin satın almak için çoklu hesap fonlama yöntemlerini destekler. Wirex hesabınızda paranız olduğu sürece, Bitcoin’i PayPal’ınızdaki paranızla değiştirebilir ve anında değiştirebilirsiniz.

Dahası, kredi veya banka kartı, banka havalesi veya diğer kripto para birimlerini kullanarak Wirex hesabınıza para yatırabilirsiniz. Wirex ayrıca Paypal, Curve ve Revolut gibi bir üçüncü taraf hizmetine de bağlanabilir. Bu nedenle, PayPal fonlarının yanı sıra Curve ve Revolut ile bitcoin satın almanızı sağlar. Wirex, USD, JPY, EURO, MXN, CHF, CAD, SGD, HKD, GBP ve CZK gibi fiat para birimlerindeki tüm mevduatları kabul eder. Wirex hizmetinin önemli bir dezavantajı, tüm ülkelerde desteklenmemesidir.

Wirex’te başarılı bir işlem için bu adımları izlemeniz gerekir

1. Adım: Wirex’e yeni bir hesap açın.

2. Adım: Hesabınızı doğrulayın. Daha sonra, size fiziksel bir vize kartı sipariş etmenize ve kapınıza teslim edilmesine izin verilen ücretsiz bir sanal vize kartı sunulacak.

3. Adım: Sanal vize kartına az miktarda para aktarmanız istenecektir. Ayrıca, kartı PayPal’a bağlamanız çok önemlidir.

4. Adım: PayPal’dan Wirex hesabınıza para yatırarak PayPal fonlarından bitcoin almaya devam edin. Bu işlem, depozitonun tamamlanması genellikle bir ila yedi gün sürer.

Adım 5: Wirex sanal Visa kartınız kredilendirildikten sonra, bitcoin’i satın almak için kartı kullanabilirsiniz.

PayPal fonlarını Bitcoin’e nasıl dönüştürebilirim?

İki yöntem vardır:

  1. Skrill ödeme sistemi aracılığıyla
  2. Exmo ile

Skrill ödeme sistemi aracılığıyla

Skrill ödeme sistemi ile PayPal’ınızı bitcoin ile değiştirebilirsiniz. Skrill ödeme sistemi ayrıca işlemler ve borsalar için Visa / Mastercard’a doğrudan izin verir. Skrill ödeme sistemi, özellikle kripto para ticareti ile uğraşırken daha büyük işlemler için BTC satın almak istiyorsanız en idealdir.

Moneybookers olarak da bilinen Skrill, en çok istediğiniz en iyi seçenektir. Oldukça mümkün ama güvensiz ve rahatsız edici. Böylece, aldatmaca almak sonunda olmayacak böylece değişim sırasında gerçekten çok dikkatli olmak gerekir. EXMO.com, PayPal’a daha iyi bir alternatiftir . Çoğu kişi PayPal hesaplarını daha küçük işlemler veya eBay’den bazı ürünler satın almak için kullanmak ister.

Exmo ile

Exmo, insanların kripto para biriminizi ve çevrimiçi fonlarınızı fiziksel bir bankaya aktarmalarını sağlayan etkileyici bir çevrimiçi değişim platformudur. BTC, LTC, ETH, XPR ve daha fazlası gibi çok çeşitli dijital para birimlerini destekler.

Ayrıca, USD, AUD, TRY, UAH, EUR, RUB, PLN, vb.Gibi altı (6) fiat para birimini de desteklemektedir. Bu platform ayrıca 130’dan fazla işlem çifti sunmaktadır. Bu platformu kullanarak, kullanıcılar bir dijital para birimini başka bir türle değiştirebilir veya kripto para birimini fiat parası için satabilirler.

Dahası, Exmo ayrıca her fiat para birimi için yerel ödeme yöntemleri aracılığıyla para çekme ve para yatırma işlemlerine izin verir. Bu çevrimiçi değişim platformu aynı zamanda eşler arası bir işlemi, çevrimiçi ödeme hizmetini ve sabit bir tedarik ile merkezi olmayan bir kripto para birimini de destekler.

PayPal ile Coinbase’den Bitcoin satın alabilir misiniz?

Şimdilik, Coinbase platformundan bitcoin satın almak için PayPal’ı kullanmak çok imkansız. PayPal, bir Coinbase hesabından satış veya para çekme işlemi içeriyor olsun, tüm işlemleri desteklemez. Böylece, Coinbase, kullanıcıların mevcut tüm kripto para birimlerini (BTC, ETH, LTC, XRP) PayPal fonlarınızla satın almasına izin vermez.

Şu anda Coinbase, kullanıcıları PayPal ile bitcoin satın almaları için desteklemiyor. Coinbase’in kullanıcılarına yalnızca banka havalesi veya banka kartı kullanarak banka havalesi başlatarak para yatırmasına izin verdiğini bilmelisiniz.

Bazı raporlara göre, bu özellik Kasım 2020’ye kadar sunulacak . Coinbase, müşterilerinin Coinbase hesaplarını PayPal ile bağlayabilmelerini sağlayacaktır.

Bu nedenle, fonlarını PayPal hesaplarından çekebilecek veya kripto para birimini satabilecek ve Paypal hesaplarıyla iade edebilecekler. Böylece, bu sadece bazı ülkeler için geçerli olacaktır.

Reddediciler PayPal ve platformlar hakkında ne diyor

LocalBitcoins’te dolandırılma şansınız yüksektir ve bir anlaşmazlığı çözmek haftalarca hatta aylar alacaktır, çünkü destekleri çoğu zaman yanıt vermez.

Paxful emanet satıcıdan bitcoin tutar, böylece sadece sizden kaçamazlar. Satıcı ödemenizi onayladıktan hemen sonra bitcoin’i serbest bırakmazsa, işlem sırasında bir anlaşmazlık sunabilirsiniz, böylece moderatör sizin için bitcoinleri serbest bırakabilir.

Bazı dolandırıcıların ve dolandırıcıların tüm P2P ticaret platformlarında BTC satıcılarını dolandırmak için PayPal kullandıkları için biraz dikkatli olmalısınız. PayPal’ı arayın ve banka kartı uzmanıyla konuşun. Bazı 5 dakika içinde çalıştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here