Home Kripto Kılavuz Kripto Paralarda FOMO Nedir? FOMO ile Nasıl Başa Çıkılır?

Kripto Paralarda FOMO Nedir? FOMO ile Nasıl Başa Çıkılır?

0
Kripto Paralarda FOMO Nedir? FOMO ile Nasıl Başa Çıkılır?

Kripto paralarda FOMO gerçektir ve yatırımlarınız üzerinde gerçek bir yük olabilir. İşte bundan nasıl korunacağını sizlere kısaca anlatmak istedik, yatırımlar bir anda kaybolabileceği bir piyasada nekadar bilgi edinirsek okadar sağlam işlemler yapabiliriz.

Fomo Nedir?

FOMO.
‘Kaybetme korkusu’ için kısa bir isim. Bir grafikte büyük bir yeşil yüzde büyümesi gördüğünüzde ve o paraya sahip olmadığınızda duyduğunuz his, bu yüzden onu satın almak için başka şeyler satarsınız çıldırırsınız.

Kripto ticareti, değerlemeden çok duygular tarafından yönlendirildiğinden, FOMO, kriptoda hızlı işlem yaparken dikkate alınması gereken çok büyük bir faktördür.

Ah, FOMO Ah…

Bu, Milenyum kuşağı tarafından icat edilen ve birçok insanın varoluşunun belası haline gelen bir kısaltmadır. FOMO veya kar alamama Korkusu, bunu söylediğinizde kaba ve hatta biraz aşırı rahat gelebilir, ancak bu herkesin sahip olduğu bir korku.

Hayattaki iyi şeyleri kaçırma korkusu birçokları için gerçektir. Size “Herkes sizden daha çok eğleniyor” diyen o dırdırcı sestir. Ya da kripto para yatırımı durumunda, “Pek çok iyi yatırımda tekneyi kaçırıyorsunuz.”

Kripto para birimi FOMO, toplulukta ciddi bir sorundur ve eğer bundan muzdarip olursanız, gerçekten kötü hatalara yol açabilir.

FOMO, insanların ICO dolandırıcılıklarına yatırım yapmasını sağlayan, insanları bir kripto belasına düştüğü anda paniğe kaptıran ve hiçbir yere gitmeyen tokenler için içeriden anlaşmalar almakta ısrar eden bir zihniyet türüdür.

Yatırım yapmak asla duygusal bir eylem değildir ve eğer öyleyse, yanlış yapıyorsunuzdur. Piyasaya çıkan her yeni kripto para birimine yatırım yapma baskısı hissettiğinizde nasıl başa çıkacağınız aşağıda açıklanmıştır.

FOMO’dan Nasıl Korunabilirim?

Kripto para birimi FOMO’ya boyun eğmekten kaçınmanın en kolay yolu, özellikle de kaçırma korkusu gerçek yaşam masraflarınızı tüketmeye başlıyorsa, dikkatinizi dağıtmaktır.

Patlama umuduyla hepsini kripto para birimine harcadığın için kendini sürekli olarak paraya kan kaybediyorsan, geri adım atmanın bir yolunu bulmalısın.

Hayat her zaman yatırım yapmak ve daha fazla para kazanmakla ilgili değildir. Bazen, Atari gibi retro bir video oyun konsolu almak veya en iyi PlayStation4 nişancı video oyunlarını oynamak kadar basit bir şey yapmak, korkularınızı gidermek için yapmanız gereken tek şeydir.

Bi dene. Dikkatini dağıtmak yardımcı olabilir. Cehennem, Fortnite’ı (bir Oyun adı) henüz denedin mi?

Bir miktar kaybın kaçınılmaz olduğunu anlayın.

Kripto para birimi FOMO’yla ilgili komik olan şey, pek çok gerçeğin olmasıdır. Sen edecek kar için bazı fırsatları atlamak. Bu sadece oyunun doğasıdır.

Hiç kimse, hatta Winklevoss ikizleri bile, oradaki her fırsata yatırım yaparak saf kar elde etmeyi başaramadı.

Yapabileceğiniz en iyi şey görmek için bir arayış olarak cryptocurrency ticaret stratejilerinin düşünmektir sen hayatında daha iyi kendi çok kazanmak ve marka yatırımları olabilir.

Bir şey kazandığınız sürece, her şeyi kazanmadığınız için çıldırmanıza gerek yok.

Kripto para birimlerinin büyük kayıplara neden olduğu zamanlara bir göz atın.

Kripto piyasası kesinlikle yükseliş eğilimi gösterse de, hepsi güneş ışığı ve papatyalar değil. Kripto tarihinde yatırımcıların yanlış zamanda trene atlamaya karar verdikleri için tüm servetlerini kaybettikleri anlar olmuştur.

Örneğin Aralık ayında Bitcoin’e yatırım yapmış olsaydınız, bir Bitcoin için yaklaşık 20.000 dolar ödersiniz. Bu, o sırada para alan yatırımcıların değer kaybettiği ve şimdiye kadar asla toparlanamadığı anlamına gelir.

FOMO, başarısızlıkla sonuçlanan ICO’lara yatırım yapmak söz konusu olduğunda da oldukça korkunç. Cryptocurrency FOMO gerçektir, ancak bazı yatırımcıların yaptığı gibi her şeyi kaybetmediğinizden emin olun.

Kripto para birimlerinin genel eğilimine bakın ve muhtemelen çok fazla şey kaçırmadığınızı fark edin.

Gerçek şu ki, kripto endüstrisi yatırımlar hakkında duyduğunuz iyi haberlere gelince hayatta kalanlar için çok fazla önyargı var. Başarısızlıklar hakkında ne kadar çok şey duyarsanız, o kadar az kripto para birimi FOMO’ya sahip olursunuz.

Bu, özellikle kulağa harika gelen ICO’ları duyduğunuzda doğrudur . Ana akım dünya tarafından ticareti yapılan ve kabul edilen her kripto para birimi için, tükenmekte olan daha fazlası var.

Duyduğunuz her Bitcoin Cash ve Ethereum için, AnonCoin veya Orangecoin’in kaderine maruz kalacak bir veya iki tane olacaktır.

Çok az yatırımcı olduğunda, madeni paralar sonunda katlanır ve ölür – FOMO’dan muzdarip olanlar çantayı elinde tutar.

Kripto para dünyasını sallayan tüm dolandırıcılıkları kendinize hatırlatın.

Dolandırıcıların kripto para birimi FOMO’dan muzdarip insanlara taptığını anlamak için roket bilimcisine gerek yok.

Kripto para yatırımı konusunda o kadar hevesli ki, anlaşmanın detayları tamamen onlardan gizlenmiş olsa bile bir anlaşmayı geri alamayacakları insanları bulmayı seviyorlar.

Ne yazık ki, avladıkları çoğu insan buna tekrar tekrar aşık olacak. Daha da kötüsü, paranın kendilerine geri döndüğünü asla göremeyecekler. Bu, kripto para biriminin kendisi kadar eski bir hikaye.

Bu dolandırıcılıkların çoğu, özellikle de blockchain hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız oldukça ikna edici olabilir. Buna inanmıyorsanız, Monero Gold gibi madeni paraların nasıl sonuçlandığına bir bakın .

Yatırım yapmaktan gerçekten emin değilseniz, Warren Buffett’ın söylediklerini hatırlayın …

İster inanın ister inanmayın, pek çok büyük milyarder insanlara kripto para birimi FOMO’ya kurban gitmemeleri için yalvarıyor ve tüm zamanların en büyük yatırımcılarından bazıları, kriptoya hiç yatırım yapmamaları için insanlara yalvarıyor.

Takip ettiğiniz bir yatırım rol modeliniz varsa, onların uyarılarını dinlemek isteyebilirsiniz.

İsteyenler Warren Buffett gibi yatırım yapmak öğrenmek veya Ray Dalio gibi nasıl yatırım örneğin, her iki milyarderler bir bütün olarak kripto paralarda açık sözlü muhalifleri olduğunu öğrenmek için şok olacaktır.

Warren Buffett kripto para birimine “fare zehiri” diyecek kadar ileri gitti. Omaha’nın Kahini’ni boşuna çağırmadı, bu yüzden ona inanıyorsanız, tavsiyesini almak isteyebilirsiniz.

Altın bir fırsatı kaçırmış olabilecek tek kişinin sen olmadığını anla.

Bitcoin milyoneri olmamanın pişmanlığı genellikle kripto para birimi FOMO’nun arkasındaki itici güçtür – ve bu şekilde hissettiği için kim birini suçlayabilir?

Birdenbire altı ya da yedi rakamlara ulaşma fırsatını kaçırmış olabileceğinizi bilmek, başa çıkmak için oldukça acı verici.

Bununla birlikte, yalnız değilsin. Artık yatırım yapmadıklarına pişman olan veya daha kötüsü içinde Bitcoins bulunan sabit diskleri çöpe atmaktan pişmanlık duyan başkalarını içeren hikayeleri okumanıza izin veren tüm siteler var. On Oh, My Coins , başkalarının sizin ağrı ile kederini göstermek hikayeleri okuyabilir.

“Ya olsaydı” nın gerçekten o kadar eğlenceli olmayabileceğini anlayın.

Bitcoin veya herhangi bir altcoin teknesini kaçıran birçok insan, hayatı sarsacak bir hata yapmış gibi hissedebilir. Bazıları için, kesinlikle çok fazla acıyı önleyebilecek bir fırsat olabilirdi.

Yine de ne olabileceğini asla merak etmemenizin bir nedeni var. Düşünmek için çok fazla “ya eğer olursa” var!

Onu zengin eden bir Bitcoin yatırımcısı olsaydınız başka neler olabileceğini asla bilemezsiniz . Mt. sırasında soyulan insanlardan biri olup olamayacağınızı asla bilemezsiniz.

Gox felaketi, ya da rastgele bir adam tarafından saldırıya uğramış olsaydın.

Her zaman “ya eğer” hakkında konuşabiliriz, ama bu şimdi değil – asla olmayacak. Öyleyse neden bu soruyu sormaya zahmet ediyorsunuz?

Kripto para birimi FOMO nedeniyle aldığınız geçmiş kararlara bir göz atın.

Kripto para birimi korkularıyla ilgili komik olan şey, ticaret sırasında inanılmaz derecede aceleci davranmamıza neden olmalarıdır.

Döküntü kararları neredeyse hiçbir zaman çok iyi kararlar değildir – ve tam da bu yüzden bu kadar çok kripto para birimi tüccarı, insanları bunun yerine düz bir kafa ile ticaret yapmalarını sağlamaya çalışır.

FOMO’nun sizi iyileştirdiği son zamanlara bir göz atın. Bitcoin’i daldırdığında panikle sattığınız zamanı hatırlıyor musunuz?

Daha düşük oranları kaçırmaktan korktuğunuz için o Bitcoin cüzdan dolandırıcılığına yatırım yaptığınızı hatırlıyor musunuz?

Daha önce kötü düşünmenin kurbanı olduysanız, geçmişteki başarısızlıklarınızı hatırlamak bir uyanma çağrısı olacaktır.

Her şey başarısız olursa, biriyle konuşmak isteyebilirsiniz.

Kripto para birimi FOMO şu anda karşılaştığınız tek sorun olmayabilir. Yatırım yapma konusunda gerçekten bu kadar gergin hissediyorsanız, biriyle nasıl hissettiğinizi konuşmanın zamanı gelmiş olabilir.

Yatırım yapmak sizi heyecanlandırmalı, yapmazsanız kaybedeceğinizden paniğe kapılmamalısınız.

Bukadar riskli bir piyasada yatırım yaparken çok araştırma yapmalısınız ve yatırım kararları alırken bir strateji belirlemeniz ve harfiyen uymanız gerekir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here