Home Kripto Kılavuz Kripto Cüzdanı Nedir? Kripto Cüzdan Çeşitleri Nelerdir? Hangi Cüzdanı Kullanmalıyım?

Kripto Cüzdanı Nedir? Kripto Cüzdan Çeşitleri Nelerdir? Hangi Cüzdanı Kullanmalıyım?

0
Kripto Cüzdanı Nedir? Kripto Cüzdan Çeşitleri Nelerdir? Hangi Cüzdanı Kullanmalıyım?

Kripto cüzdanları hakkında hiç bilginiz yoksa sizler için açıklayalım. Kripto para cüzdanları bankalarda geçmeyen ve bilgilerinizi tutmaya yarayan bir para birimi sistemidir. Piyasa da bir çok kripto para bulunmaktaki bunlar içinde en çok bilineni tabi ki Bitcoin’dir. Bu cüzdanları kullanmanın bazı artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. Yazımı okumaya devam ederek bu konuda karar verebilirsiniz.

Anonim Olmakla İlgili Şu Soru İşaretlerini Kaldıralım

Az önce bahsettiğim gibi bir çok para birimi var fakat bu yazımda ben Bitcoin odaklı bir yazı sürdüreceğim, bilginiz olmasında fayda görüyorum. Bitcoin bankalar ya da devlet tarafından düzenlenmediği için herhangi bir kişisel bilgi gerektirmez. Şu nokta çok önemlidir. Eğer elinizdeki Bitcoin ile yasal olmayan bir şey satın almak isterseniz bu ücret aktarımlarının izlerinin tamamı yetkililer tarafından takip edilebilirdir. Gelelim sizin için önerimiz olan kripto cüzdanlara.

Exodus

Exodus, sıcak (İnternete bağlı) olan bir cüzdan türüdür. Bu da saldırılara karşı açık olmasına sebebiyet verir. Hacklenebilme ihtimali çok düşük bir orandır. Daha çok yeni başlayanlar tarafından tercih edilebilir. Cüzdan içinde diğer kripto para birimleriyle alışverişe olanak tanır. Arayüzü ve kullanımı çok basittir.

Elektrum

Bitcoin merakı olan ileri düzey kullanıcılar içindir. İnternete bağlı yani sıcak bir cüzdan, bu yüzden saldırılara açık. Fazla kullanıcı dostu bir arayüzü yok fakat yaptığı işi mükemmel yapıyor. Güvenlik seviyenizi de değiştirmenize olanak tanır.

Miselyum

Yeni Bitcoin alaclar için kafa karıştırıcı olabilse de mobil de kullanılabilecek en güzel cüzdandır. Sıcak bir cüzdandır. Kullanıcılar arayüzde bakiyelerini görürken Bitcoinlerini daha güvenli olan çevrim dışı donanımda tutabilirler. Kullanıcılar işlemlerle ilgili ne kadar beklemek istediğini ve buna bağlı olarak ödeyecekleri ücreti seçebilirler.

Ledger Nano X

Bir donanım cüzdanıdır. Kesinlikle internete bağlı değildir. Duruma göre USB yada Bluetooth seçeneği ile bağlantı sağlanabilir. Kaybolması halinde Bitcoinlerinizi kurtarabilirsiniz. Ledger App Live sayesinde bütün kripto paraları alıp satabilmeniz olanak tanır. Öncelikle bu cüzdanı satın almanız gereklidir. Yurt dışındaki fiyatı 119$’dır. Türkiye de ise 1200-1500 TL civarlarına satın almanız mümkündür.

Tüm kripto cüzdanlarını burada inceleyemesekte sizler için bu cüzdanlardan birisini kullanmak iyi bir başlangıç olacaktır. Dijital cihazların ve internetin dahil olduğu her yerde güvenlik açıkları olacaktır, ancak varlıklarınızı bir siber suçlunun eline geçirmemek için gerekli adımlara bu yazı ile başlayabilirsiniz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here