Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

0
Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı güvenine karşı bir çit olarak görülmektedir (altın ve onunla ters korelasyona benzer) ABD Doları) – ancak bu varsayımlar eleştirel olarak makul değerlerle veya herhangi bir “uzman” görüş veya öngörü körü körüne takip edilmemelidir. Yani, bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağı, nereye yatırım yapılacağı gibi bir endişedir. Bir banka hesabının bitcoin satın almak için zorunlu olmadığını veya belirli bir para birimine ihtiyacınız olmadığını unutmayın.

En azından, Bitcoin ve bu tür varlıkların oldukça kısa geçmişi göz önüne alındığında, yüksek risk ve yüksek ve genellikle öngörülemeyen oynaklığın marj ve kaldıraç ticareti ile birleşimi ( Bit100 gibi borsalarda , x100 kaldıraç, geleneksel olarak izin verilenden 10 kat daha fazladır), örneğin normal riskten korunma fonlarının daha muhafazakar ortamında (çok daha riskli ve bu nedenle çoğunlukla sadece en düşük performans.

Adım Adım Bitcoin Satın Alma Rehberi

Şimdiye kadar, herkes Bitcoin’in Coinbase gibi borsalarda satın alınabileceğini veya P2P platformları aracılığıyla doğrudan diğer insanlardan satın alınabileceğini biliyor. Ayrıca bunlar için çeşitli şekillerde ödeme yapabilirsiniz – sabit nakit, kredi veya banka kartları, bitcoin kartları, banka havaleleri veya diğer kripto para birimleri. Bir ödeme yöntemi seçmede (bitcoin karşılığında) en büyük faktörler satıcı, aciliyetiniz ve konumunuzdur. Şaşırtıcı bir şey, Walmart’ta bile bitcoin satın alabilirsiniz. BTC’yi Walmart2Walmart transferlerinin altına girdiği kategori olan çevrimiçi transferler, banka / kredi kartları, hediye kartları ve nakit mevduatlarla satın alabilirsiniz.

 1. Bir Bitcoin cüzdanı alın   Gerçekten ihtiyacınız olanı bulmak için yorumları okuyabilirsiniz.
 2. P2P değişimi.  Kişiden kişiye pazar yerini seçin. Sistem, konumunuzu yakındaki bölgedeki satıcılarınkiyle eşleştirecektir. Ücretler biraz dik olsa da LocalCoinSwap veya Paxful’u düşünün  .
 3. Satın almak için Bitcoin miktarını belirleyin ve kaydolmak için e-postanızı girin.
 4. Nakit para yatırma yönteminizi seçin. Sayfanın sol tarafındaki ödeme seçeneklerini ve Walmart2Walmart’ı seçin.
 5. Parayı Walmart’a yatırın ve paranın aktarılması için Paxful ile ilgili ayrıntıları doldurarak satıcının Walmart’ına aktarın.
 6. Vezneden aldığınız Walmart makbuzunu yükleyerek işlemi doğrulayın.
 7. BTC 3 saat içinde satıcı tarafından cüzdanınıza bırakılacaktır.

Birinci Adım: Bitcoin Cüzdanı Alın

Yatırım, alım satım yapmaktan ziyade satın almak ve tutmak (kripto jargonunda hodlers olarak adlandırılan uzun vadeli yatırımcılar) anlamına geldiğinden, bir kişinin bitcoin varlıklarını bir saklama borsada veya onları kendi dijital sıcak cüzdanında saklamak dışında başka bir yerde tutmanız önerilmez. özel bir donanım cüzdanında ( Ledger Nano veya Trezor gibi ) soğuk depoda .

İkincisi, daha büyük miktarlar için özellikle tavsiye edilir, çünkü her bitcoin adresinin dengeleri blok zincirinde herkes tarafından görülebilir ve daha yüksek değerli cüzdanlar doğal olarak onları elde etmenin yollarını arayanların dikkatini çeker ve hackerlar, dolandırıcılar ve hırsızlar.

Exodus , Atomic cüzdan ve Jaxx diğer dijital cüzdan seçenekleridir, ancak bunlar çok fazla Bitcoin merkezli değildir, ancak portföy alışverişi için yerleşik borsalar, canlı grafikler ve araçlar içeren çok para birimi, çok varlıklı ve çok amaçlı cüzdanlardır. ve (Çıkış ve Atom durumunda) 7/24 insan desteği.

İkinci Adım: Bir değişim seçin

ABD, İngiltere ve Kanada müşterileri için Coinbase , bir web sitesi ve web arayüzüne sahip olan ve daha iyi güvenlik sağlama politikası olarak müşteri varlıklarını çevrimdışı olarak saklayan en popüler broker ve yazılım cüzdanıdır . Alış ve satış süreci sezgisel ve basit olduğu için yeni başlayanlar için de idealdir.

Diğer popüler cüzdan ve borsa hizmetleri arasında , bir borsaya doğrudan bağlı bir cüzdan sağlayan blockchain.com yer alır . Mycelium , Bitcoin için özel olarak tasarlanmış en güvenli mobil cüzdanlardan biri olarak bilinir (ve Bitcoin protokolünün ve ağının daha gelişmiş işlevselliği için bir ön uç arabirimi sağlar), ancak başlangıçta yeni başlayanlar için biraz daha zor olabilir .

Ayrıca çeşitli şekillerde ödeme yapabilirsiniz – sabit nakit, kredi veya banka kartları, bitcoin kartları, banka havaleleri veya diğer kripto para birimleri. Bir ödeme yöntemi seçerken en büyük faktörler satıcı, aciliyetiniz ve konumunuzdur.

İki borsa aynı kripto para biriminde işlem yapsa bile, genellikle biraz farklı hizmetler sunarlar. Borsalar, alım satım için mevcut itibar, güvenilirlik, güvenlik, işlem ücretleri, döviz kurları ve kripto para birimlerinde değişiklik gösterebilir. Bir takas ile yerleşmeden önce etrafa bakın.

Üçüncü Adım: Siparişinizi verin

Bitcoin satın almanın birkaç yolu vardır ve bir bitcoin satın almanın daha popüler yolları genellikle en kolay ve en güvenli olanıdır. Dijital döviz borsalarının yanı sıra (bitcoin alıcılarının olduğu yerlerde) satın alabilir ve satabilirsiniz. Satın almak için bir banka hesabına veya kredi kartına (veya banka kartına) ihtiyacınız vardır. Fiat veya diğer dijital para birimleri için bitcoin geri satabilirsiniz.

Sözde vardır Bitcoin ATM’leri büyük şehirlerde ve alışveriş merkezleri genellikle mevcut (gerçekten teknik olarak ATM’ler değil, bağımsız elektronik Bitcoin değiş tokuş). Genellikle daha büyük bir komisyon alırlar (makinenin operatörü tarafından ayarlanır). Coinatmradar.com’u kullanarak yakınınızdaki bir Bitcoin ATM’sini bulabilirsiniz ( bitcoin’leri almak için yine de bir cüzdan ve Bitcoin adresine ihtiyacınız vardır).

Bitcoin’in yasaklandığı çoğu ülkede, bu genellikle finansal kurumların özel vatandaşlık içermeyen bitcoinlerle uğraşmasına izin verilmediği anlamına gelir. Bitcoin satın almak bir hobiden daha fazlasıdır ve Bitcoin’e nasıl yatırım yapacağınız özveri gerektirir.

Bitcoin Yatırım SSS

1 Bitcoin satın almanın maliyeti nedir?

Bitcoin’in ABD dolarına göre piyasa fiyatı çok dalgalanıyor (Bitcoin’in neden etrafta yetiştirilen bazı anlatıların aksine, dünya rezervi para birimi olmasa da para veya bir değer deposu olamayacağının hemen açık bir nedeni ), 8 dolar arasında k ve 10 bin dolar. Bitcoin’in üçüncü yarığı 11 Mayıs’ta gerçekleşti; yarı yarıya, madenciliğin işlemleri doğrulamak için ödüllendirdiği bir etkinlik oldu .

Bu, onları zincirdeki bloklarda yarıya indirir (böylece yeni basılmış paraların dolaşıma girdiği enflasyon oranını da azaltır). Her iki önceki yarılanma, vahşi sallanan bom ve büst döngüleri ve nihayetinde öncekinden daha yüksek destek seviyeleri etrafında stabilize olan mini kabarcıklar ile ilişkiliydi (bu şimdiye kadar böyle görünmüyor).

Bitcoin’e yatırım yapmak için minimum miktar nedir?

Bitcoinleri istedikleri miktarda veya belirli bir broker veya borsa için izin verilen düşük satın alma limitleri ne olursa olsun satın alabilirsiniz. Sağduyu prensibi kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın, burada başka yerlerde olduğu gibi geçerlidir.

Her halükarda, Bitcoin’in piyasa fiyatı değerlemesinin 2017’de olduğu gibi tarihsel olarak benzeri görülmemiş bir artış yaşama olasılığı, bu olaylardan sonra alınan düzenleyici önlemlerden sonra pek olası değildir. Daha muhtemel olan, şu anda ve sonra piyasa koşullarına yanıt olarak% 20-30’dan fazla olmayan geçici sıçramalar (ve daldırmalar).

Bitcoin’e yatırım yapmanın en iyi yolu nedir?

Kesin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı bildiğiniz için borsalar veya bitcoin değişimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bitcoin satın almaya karar vermek, bir kripto para birimi değişimi seçerken güvenilir kripto haber sitelerinde ve belirli önlemler hakkında bitcoin forumlarında bitcoin topluluğundan titiz planlama ve okuma yorumları gerektirir . Bitcoin’e nasıl satın alınacağı ve satılacağı veya bitcoin’e yatırım yapmayı bilmesi gereken konular bir gecede öğrenilmez.]

Bitcoinlere maruz kalmanın en uygun yolu  Bitcoin Yatırım Ortaklığı’dır  ( OTC: GBTC ). Bu fon, bitcoin satın almanın herhangi bir hisse senedi veya ETF hissesi satın almak kadar kolay olabilmesi için oluşturuldu. Tek yapmanız gereken, hisse senedi simgesini kullanarak normal brokerleri aracılığıyla hisse satın almaktır. Her pay bir bitcoinin onda birini temsil eder. Hesaplamalarına göre, bir pay genellikle altta yatan bitcoin’in değerinden daha pahalıya mal oluyor.

Scam bitcoin yatırımlarından nasıl kaçınılır?

Herhangi bir para dolandırıcılık önlemek için bir zaman test sezgisel etmektir ıskarta şey boşuna vermek şey çok iyi ses Doğru olamayacak vaatleri içeren ve sanki. Otomatik ve algoritmik ticaret sistemleri de sürekli olarak güvenilir değildir. Bir para biriminden diğerine satın aldığınızda işler önemli ölçüde farklılık gösterebilir.

Ayrıca ünlü Onecoin multi-milyar dolarlık Ponzi şeması gibi bir dizi “bitcoin katil” dolandırıcılığı var . Bu dolandırıcılık dünya çapında insanların cehaletinden yararlandı ve çok seviyeli bir pazarlama piramidi planı olarak çalıştı . Yani, eski Latince söylediği gibi, uyarı imparatoriçesi . Bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağını bilmek, oynaklığı nedeniyle başarılı olmaktan tamamen farklıdır.

Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 1. Herhangi bir para yatırmaya başlamadan önce, en azından Bitcoin’in nasıl çalıştığının temelleri hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.
 2. Bu nedenle, herhangi bir dolandırıcılığa veya yanlış anlatıya düşmekten kaçınmak için zaman ayırmak önemlidir ve aynı zamanda ortak kripto dilindeki metaforların kullanımını anlamak da önemlidir, örneğin Bitcoin’deki “konsensüs” sosyal konsensüs anlamına gelmez, ancak ağın nasıl koordine edileceğine dair teknik bir metafor vb.
 3. Bitcoin satın almaya karar verdiğinizde, bu konuyu ciddiye almak isteyip istemediğiniz, çünkü yatırım ciddi bir konudur. Sadece bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağını bilmekle kalmaz, aynı zamanda olumsuzlukların nasıl ele alınacağını da bilir.
 4. Başka bir şey, pasif geliriniz harcamalarınızdan daha fazlasını temsil ettiğinde, hasta olsanız veya dünyayı dolaşmaya karar verseniz bile çalışmayı durdurabilir ve yine de para kazanabilirsiniz.
 5. Akıllı insanlar genellikle sermayelerinin% 50’sinden fazlasını çeşitli varlıklara yatırım yapmaya adamaktadır. Ödeyebildiğiniz zaman bitcoin satın alın, ancak geri çekebileceğiniz bir kredi kartı gibi düşünmeyin.

Herhangi bir güvenlikte olduğu gibi, bitcoinlere nasıl yatırım yapılacağından önce gerekli özeni göstermelidir. Bu sadece bir yatırım olarak değerinde değil. Bu aynı zamanda güvenlik ve rahatlık ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan doğru değişim platformuyla da ilgilidir. İşlemlerinizin güvenliği büyük ölçüde değişim seçiminize bağlıdır. $ / € / 200 £ – $ / € / 250 £ arasında kabul edecek brokerlere güvenecek olanlar var. Bu, portföyünüzü genişletmeden ve daha fazla pazara girmeden önce mümkün olan en düşük tutarla başlamanıza olanak tanır. Umarım bu, bitcoin’e nasıl yatırım yapacağınıza dair şüphelerinize ve sorularınıza cevap verdi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here