3 Haftada 185.000 Dolarını Kaybeden Kripto Yatırımcısı, Strateji Olmadan Para Kazanmaya Çalışmak

Yükselen bir piyasada bile, uygun risk yönetimi stratejileri izlenmezse para kaybetmek kolaydır. İşte her şeyi kaybeden bir yatırımcının hikayesi ve ondan neler öğrenilebilir.

Boğa piyasası kızıştıkça, başarı hikayelerine kapılmak kolaydır. Bununla birlikte, tüm bunların gökkuşağı ve kelebekler olmadığını bilmek çok önemlidir. Kayıplar olur ve özellikle hazırlıklı değilseniz veya aşırı alım satım yapmadıysanız, zarar verirler.

Bir yatırımcı , 185 bin dolarlık portföyünün tamamını sadece 3 haftada nasıl kaybettiğini tweetledi . Bu, Ethereum adresiyle doğrulanabilir . Konu tüccarların boğa piyasalarının sonsuza kadar sürmediğini ve coşkuyla sarmalanmamak gerektiğini hatırlamaları için harika örnek oldu.

Nasıl oldu?

Yatırımcıya göre 11 Nisan’da ‘alternatif sezon tüm hızıyla ilerliyordu’ ve nispeten düşük oynaklığa sahip sağlam projelere yatırım yaptı. Ancak sabırsızlandı ve daha hızlı kazançlar elde etmek için Uniswap’te aşırı alım satım yapmaya başladı. Piyasa zamanlama stratejileri yanlış gittiği için bu pek iyi gitmedi ve sonunda son derece kötü alım satımlar yaptı. Bu % 50’den fazla kayba neden oldu.

20’sinde, çaresizlikten büyük bir meblağı, daha az sağlam temellere sahip, ancak daha hızlı kazanç İçin daha yüksek bir şansı olan yüksek volatiliteli bir kripto para birimine taşıdı. Bu şekilde kayıp devam etti, burada sağlam orta ve uzun vadeli oyunlar yapmak yerine, portföyünü hızla geri kazanmak için daha değişken / riskli para birimlerine yatırım yapmaya devam etti. Sonunda yatırdığı son para çekildi ve neredeyse her şeyi kaybetti.

Bundan ne öğrenebiliriz?

Kuşkusuz bundan çıkarılabilecek pek çok ders var, ancak en kritik olanlara odaklanalım.

Kazançlarınızdan kar almayı ertelemeyin. Kripto para piyasası kararsız bir yerdir ve verdiği kadar hızlı olabilir. Boğa piyasaları aslında sonsuza kadar sürmez ve insanların, değişken, riskli varlıklara sahip çıkmak yerine kazançlarını periyodik olarak daha güvenli varlıklara kilitlemeyi hatırlamaları önemlidir.

Duyguların yargılarınızı gölgelemesine izin vermeyin. Bir kayıp olduğunda, genellikle geri adım atmak ve piyasadan biraz uzaklaşmak en iyisidir. Bu olmadan, intikam ticaretiyle sonuçlanma riskine girebilirsiniz ve duygularınız, daha riskli yollara yatırım yapmak veya daha büyük kaldıraçlar almak gibi mantıksız kararlar vermenize neden olur.

Risk profilinize yatırım yapmaya devam edin. Risk iştahınız% 10-20 dalgalanmalarla sınırlıysa, daha büyük piyasa değerlerine sahip daha büyük kripto para birimlerine bağlı kalın. Uniswap veya PancakeSwap’te küçük hacimli kripto para birimleri ülkesine girecekseniz, bu tür madeni paralardan beklendiği gibi çok daha yüksek dalgalanmalara göğüs gerecek kadar dayanıklı olmalısınız. Bu zihinsel hazırlık olmadan duyguların kurbanı olursunuz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
60,188.00 $
60,188.00 $
2.72%
ethereumEthereum
4,032.23 $
4,032.23 $
0.68%
binance-coinBinance Coin
474.33 $
474.33 $
1.93%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.29%
cardanoCardano
2.12 $
2.12 $
2.39%
solanaSolana
188.62 $
188.62 $
6.83%
xrpXRP
1.08 $
1.08 $
1.62%
polkadotPolkadot
42.33 $
42.33 $
4.64%
dogecoinDogecoin
0.255608 $
0.255608 $
3.29%
usd-coinUSD Coin
0.998411 $
0.998411 $
0.74%

Benzer Haberler