Cuma, Eylül 18, 2020

Yani Kripto Konsorsiyum İle İnsan Ticareti Yapanlar Ortaya Çıkacak

İnsan ticareti ile mücadele kampanyası , geçtiğimiz ay İnsan Ticareti ile Mücadele Girişimi (ATII) tarafından düzenlenen bir kripto para konsorsiyumunun lansmanı ile kripto alanı içinde zemin kazanıyor. 

Kripto para piyasasının önde gelen liderleri insan ticareti ile ilgili standart bilgiler oluşturacak ve paylaşacak . 2020 Ocak ayından bu yana oluşturulan ATII , herhangi bir işlem izleme, yaptırım veya işe alım teknolojisi yoluyla kullanılabilen yüksek riskli insan ticareti verileri de dahil olmak üzere girişimleri iyileştirebilir ve kaynak sağlayabilir.

Kripto Piyasası İnsan Ticaretine Karşı Savaş Açtı

İnsan ticareti yapmak insan kaçırmak Dünya üzerinden çok kötü etkiler bırakan bir suçtur. Bu Konsorsiyumun amacı, kripto para birimi işlemlerinden elde edilen verileri kullanarak insan ticaretiyle mücadele etmektir .

Derneğin kurucusu Aaron Kahler, Bu derneğin amacı bu alandaki herkesin standart verilere erişim hakkının olduğunu sözyledi. Ve Sözlerine ekledi:

Uyuşturucu kaçakçılığı, suç, terörist finansmanı, fidye yazılımı ve daha fazlası hakkında çok fazla veri gördük, ancak dünyanın insan kaçakçılığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı, bunun bugünün karanlık pazarında, Ayrıca birçok kripto işleminin gerçekleştiğini görüyoruz.

Kahler, istihbarat örgütleriyle çalışarak bu işten acı çekenlerin acısını hafifletmek istiyor. Çocuk sömürüsü ve seks kaçakçılığının çok ciddiye alınmadığına inanıyor. Bu suçlar günümüzde hala devam etmek olan bir beladır, fakat günümüzde kripto gizliliği bu suçların daha çok çoğalmasını sağlıyor.

Darknet piyasası işin içinde ve bunun iyi bir nedeni var. 21. yüzyılda insan satmak, organize suç gelirinin en yüksek kaynaklarından biri olarak kabul edilmektedir. Kripto borsaları yoluyla ödeme , tespitin önlenmesine yardımcı olur .

İnsan ticareti operasyonları son derece organize olup  , Ağustos 2014’te Sinjar’da kaçırılan 3.200 Ezidi kadın gibi karı en üst düzeye çıkarmak için toptan satış yapabilir .

ATCC’nin Hedefi Ve Amacı

ATCC‘nin (İnsan Ticaretiyle Mücadele Kripto Konsorsiyumu) ​​ana hedefi, insan ticareti ve çocuk istismarı konusunda kolluk kuvvetlerine bilgi sağlayabilmektir. Kahler bir röportajda, tipolojik tanımlayıcılar ve diğer araştırma biçimleri oluşturarak dernek içindeki konuşmaya başladıklarını söyledi. 

Sektördeki kişilere, kurumsal sorumlulukları olarak insan kaçakçılarına karşı kolektif eylemde bulunmaları konusunda meydan okudu . Mantıksal hareket, sömürü sömürüsünü, emek sömürüsünü, ev hizmetini, zorla evliliği, zorla suçluluğu, çocuk askerleri, organ toplama ve insanları kendi iradelerine karşı kullanmak gibi bir dizi diğer iğrenç suçu içeren işlemlerde kripto izini takip etmektir .

CipherTrace Yardım Ediyor

Aaron Kahler‘in profili , ATII‘yi yönetme niteliklerini çiziyor. Bir kripto para birimi ve blockchain izleme güvenlik şirketi CipherTrace‘den yardım alıyor . ABD istihbaratının eski subayı olarak da görev yapan CipherTrace‘in mali araştırma ve eğitim müdürü Pamela Clegg, ATII‘nin danışma kuruluna danışmanlık yapıyor.

Kripto genellikle gizli olmasından dolayı toplumun mahremiyetini tehlikeye sokan suç faaliyetleriyle ilişkilidir. Merkezi kurumların merkezi olmayan bir alana girmesini önlemek için, ATCC, kriptoyu suç faaliyetlerine yönelik bir araç olarak kullanarak skandalları açığa çıkararak topluluğun kendisini kurtarmasına yardımcı olabilir .

Böylece ağdaki izler takip edilerek suç profiline göre ödemeler takip edilebilecek ve bu suçları hafifletmeye yönelik adımlardan biri. İnsan gizliliği önemli ve güvenli olduğu kadar çoğu zaman suç örgütlerine finans kaynağı olarakta kullanıldığını unutmalayalım.

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
59TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
7,583,647
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 18 September 2020 08:56

En Son Haberler

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı...

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

Litecoin Fiyat Analizi: LTC 43 $ Dolarda İşlem Görmeye Devam Ediyor

Litecoin fiyat hattı 18 Haziran'da 44 dolara yükseldi. Bir gün içinde işlem gören kripto para birimi 42.80  $ ile 43.68 $ arasında değişiyor . Pidenuze, LTC'nin yükseliş trendi göreceğine inanan...
bitcoinBitcoin
10,946.50 $
10,946.50 $
0.62%
ethereumEthereum
385.82 $
385.82 $
1.83%
rippleXRP
0.253870 $
0.253870 $
1.9%
litecoinLitecoin
48.48 $
48.48 $
0.57%
eosEOS
2.73 $
2.73 $
0.36%
tezosTezos
2.48 $
2.48 $
0.05%
chainlinkChainlink
10.83 $
10.83 $
0.07%

Benzer Haberler

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

SEC, Kripto Para Birimi Riskten Korunma Fonuna Karşı Yapılan Sahtekarlık Cezasını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son basın açıklamasına göre, Pennsylvania kardeşleri Sean ve Shane Hvizdzak'ın sahip olduğu bir kripto para hedge fonuna...

Tone Vays Nisan’dan Beri İlk Defa Bitcoin İçin 7000 Doları Test Edeceğini Söylüyor

Eski Wall Street esnafı Tone Vays, Bitcoin fiyatının daha fazla dezavantaj görmesini bekliyor. Kısa Süre Önce atılan bir tweet'te eski Wall...