Çarşamba, Kasım 25, 2020

Ortaya Çıkan 18 Milyon Dolarlık Kripto Hırsızlığı

Dijital para birimleri, kripto para endüstrinin tartışmasız en karmaşık siber suçlulardan bazılarını çektiği göz önüne alındığında, en son derece gelişmiş güvenlik sistemleri gerektiren bir diğer sektördür . Öyleki en ufak bir açık kripto para biriminde milyonlarca dolara mal olabilir.

18 Milyon Dolar Çaldılar İki Borsadan

Kiripto para piyasasında yapılan bir ankette, yetersiz güvenlik hizmeti nedeniyle iki farklı kripto para birimi borsalarında yaklaşık 18 milyon doların kripto para hırsızlığına maruz kaldığını göstermiştir. CyberNews tarafından yayınlanan rapora göre kusurlar Lykke ve Hubdex‘te bulundu .

İsviçre dijital para değişimi olan Lykke, bir veritabanında bilgisayar korsanları da dahil olmak üzere herkes tarafından erişilebilen API anahtarlarını göstermekle suçlanıyor. Kripto hırsızlığı amacıyla, bilgisayar korsanlarının para yatırma, para çekme, işlem ve kripto para transferi gibi borsada birçok işlevi yerine getirmesini sağlayabilir.

Ayrıca, kripto hırsızlığı borsada veri tabanındaki müşterilere ait özel anahtarların ifşa edildiği iddia edildi . Belki de, bu anahtarlar kripto cüzdanlarına bir şifre görevi gördüğü için, herhangi bir diğer yasadışı etkinliği aktarmak, harcamak ve yürütmek için kullanıcıların kripto para cüzdanlarına erişebilir.

Bununla birlikte, borsa geliştirilmeden önce var ve gelecekte herhangi bir kripto hırsızlığı vakasını önlemek için gerekli önlemleri alıyorlar. Lykke’nin yanıtı şöyle:

Hiçbir kişisel veri açıklanmadı ve fon kaybı olmadı, ”dedi Lykke CyberNews’e. Ancak, gelecekte bu tür durumlardan kaçınmak için kapsamlı bir süreç incelemesi ve uygun bir ölüm sonrası olay yaptık.

Hubdex, Kellanıcıların Verilerini Açıkladı

CyberNews tarafından açığa çıkartılan bir diğer borsa, Hubdex olarak adlandırılan Çin merkezli borsadır. Lykke’de bulunan aynı güvenlik açığı nedeniyle borsada yüksek kripto hırsızlığı olasılığı vardı. Çin borsası olan Hubdex kullanıcıların kamu veritabanındaki özel verilerini açıkladığı bildirildi .

Bilgisayar korsanları, istedikleri herhangi bir müşterinin şifre zorluğunu değiştirmek, hesaba erişmek ve kripto para cüzdanlarını kullanmak için yetersiz güvenlik önlemlerinden yararlanabilir. Borsa ayrıca müşterilerin KYC’sini kamu veritabanında göstermekle suçlandı. CyberNews şunu yazdı:

Karşılaştığımız veri miktarı oldukça şaşırtıcı ve anlamlı. Bu güvenli olmayan platformlar, kullanıcılara güvenlik ve anonimlik sağlamak yerine, yalnızca verilerini çalınmakla kalmayıp, aynı zamanda yatırımlarını da kullanıcılarına açıklamıştır.

Geliştirme ile ilgili borsaya başvurma girişimleri başarılı olmadı. Ancak, CyberNews, ülkenin siber güvenlik davalarını ele alan kuruluşlardan biri olan CERT’ye ulaştıktan sonra veritabanı kaldırılmıştır.

Her nekadar kripto paralarda gizlilik ön planda olsada bu varlıkları kullanmak saklamak korumak daha zordur. Bu işlemleri yapan borsalar daha fazla güvenli hale getirmeleri gerekir kendilerini ve oluşturdukları fonlarla para kaybının önüne geçmeleri gerektiğini bilmemiz gerekiyor.

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

17BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
17,627,098
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 25 November 2020 07:46

En Son Haberler

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2020, 2025, 2030

Litecoin (LTC) Nedir? Litecoin, internet üzerinden ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan sanal bir para birimidir. 2011 yılında Bitcoin blok zincirinden çatallanan Litecoin,...

Ünlü Analistin Bitcoin Tahmini: BTC’nin 2021 Yılına Kadar 20.000 $ ‘a Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyat tahmini geçici bir düşüş yaşıyor.Bitcoin fiyatı 15.438 $ seviyesine ulaştı.BTC fiyatının yıl sonuna kadar 20.000 $ 'a ulaşması muhtemel bir...

Tron (TRX) Fiyat Tahminleri 2020, 2023, 2030 Hedefleri

TRX veya daha doğrusu Tronix, TRON Network'ün yerel kripto varlığıdır . TRON, dağıtılmış defter teknolojisini kullanan zincirsiz, dünya çapında bir dijital içerik eğlence yapısını hedefleyen Blockchain tabanlı,...
bitcoinBitcoin
18,960.72 $
18,960.72 $
3.02%
ethereumEthereum
592.09 $
592.09 $
2.8%
rippleXRP
0.679133 $
0.679133 $
2.6%
litecoinLitecoin
87.92 $
87.92 $
1.65%
eosEOS
3.51 $
3.51 $
2.4%
tezosTezos
2.62 $
2.62 $
2.16%
chainlinkChainlink
15.36 $
15.36 $
2.76%

Benzer Haberler

Ünlü Analistin Bitcoin Tahmini: BTC’nin 2021 Yılına Kadar 20.000 $ ‘a Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyat tahmini geçici bir düşüş yaşıyor.Bitcoin fiyatı 15.438 $ seviyesine ulaştı.BTC fiyatının yıl sonuna kadar 20.000 $ 'a ulaşması muhtemel bir...

Ünlü Analistten Bitcoin Fiyat Tahmini BTC 40000 Dolar Olabilir

Bitcoin fiyat tahmini düşüş trendi yaşıyor.Bitcoin fiyatı 14.345 dolar seviyesine ulaştı.BTC holdinginin yıl sonuna kadar 40.000 $ 'a ulaşması muhtemel

Hesabında 10 Bin Dolarlık Bitcoin Bulunduranların Sayısı 1 Milyonu Geçti

10 bin dolar değerinde Bitcoin tutan Bitcoin adreslerinin sayısı bir milyonu geçti.Büyüme, daha fazla satın alma baskısı yaratmış olabilir. Bitcoin fiyatındaki artışı...