Cuma, Eylül 18, 2020

Ortaya Çıkan 18 Milyon Dolarlık Kripto Hırsızlığı

Dijital para birimleri, kripto para endüstrinin tartışmasız en karmaşık siber suçlulardan bazılarını çektiği göz önüne alındığında, en son derece gelişmiş güvenlik sistemleri gerektiren bir diğer sektördür . Öyleki en ufak bir açık kripto para biriminde milyonlarca dolara mal olabilir.

18 Milyon Dolar Çaldılar İki Borsadan

Kiripto para piyasasında yapılan bir ankette, yetersiz güvenlik hizmeti nedeniyle iki farklı kripto para birimi borsalarında yaklaşık 18 milyon doların kripto para hırsızlığına maruz kaldığını göstermiştir. CyberNews tarafından yayınlanan rapora göre kusurlar Lykke ve Hubdex‘te bulundu .

İsviçre dijital para değişimi olan Lykke, bir veritabanında bilgisayar korsanları da dahil olmak üzere herkes tarafından erişilebilen API anahtarlarını göstermekle suçlanıyor. Kripto hırsızlığı amacıyla, bilgisayar korsanlarının para yatırma, para çekme, işlem ve kripto para transferi gibi borsada birçok işlevi yerine getirmesini sağlayabilir.

Ayrıca, kripto hırsızlığı borsada veri tabanındaki müşterilere ait özel anahtarların ifşa edildiği iddia edildi . Belki de, bu anahtarlar kripto cüzdanlarına bir şifre görevi gördüğü için, herhangi bir diğer yasadışı etkinliği aktarmak, harcamak ve yürütmek için kullanıcıların kripto para cüzdanlarına erişebilir.

Bununla birlikte, borsa geliştirilmeden önce var ve gelecekte herhangi bir kripto hırsızlığı vakasını önlemek için gerekli önlemleri alıyorlar. Lykke’nin yanıtı şöyle:

Hiçbir kişisel veri açıklanmadı ve fon kaybı olmadı, ”dedi Lykke CyberNews’e. Ancak, gelecekte bu tür durumlardan kaçınmak için kapsamlı bir süreç incelemesi ve uygun bir ölüm sonrası olay yaptık.

Hubdex, Kellanıcıların Verilerini Açıkladı

CyberNews tarafından açığa çıkartılan bir diğer borsa, Hubdex olarak adlandırılan Çin merkezli borsadır. Lykke’de bulunan aynı güvenlik açığı nedeniyle borsada yüksek kripto hırsızlığı olasılığı vardı. Çin borsası olan Hubdex kullanıcıların kamu veritabanındaki özel verilerini açıkladığı bildirildi .

Bilgisayar korsanları, istedikleri herhangi bir müşterinin şifre zorluğunu değiştirmek, hesaba erişmek ve kripto para cüzdanlarını kullanmak için yetersiz güvenlik önlemlerinden yararlanabilir. Borsa ayrıca müşterilerin KYC’sini kamu veritabanında göstermekle suçlandı. CyberNews şunu yazdı:

Karşılaştığımız veri miktarı oldukça şaşırtıcı ve anlamlı. Bu güvenli olmayan platformlar, kullanıcılara güvenlik ve anonimlik sağlamak yerine, yalnızca verilerini çalınmakla kalmayıp, aynı zamanda yatırımlarını da kullanıcılarına açıklamıştır.

Geliştirme ile ilgili borsaya başvurma girişimleri başarılı olmadı. Ancak, CyberNews, ülkenin siber güvenlik davalarını ele alan kuruluşlardan biri olan CERT’ye ulaştıktan sonra veritabanı kaldırılmıştır.

Her nekadar kripto paralarda gizlilik ön planda olsada bu varlıkları kullanmak saklamak korumak daha zordur. Bu işlemleri yapan borsalar daha fazla güvenli hale getirmeleri gerekir kendilerini ve oluşturdukları fonlarla para kaybının önüne geçmeleri gerektiğini bilmemiz gerekiyor.

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
59TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
7,585,851
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 18 September 2020 10:57

En Son Haberler

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı...

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

Litecoin Fiyat Analizi: LTC 43 $ Dolarda İşlem Görmeye Devam Ediyor

Litecoin fiyat hattı 18 Haziran'da 44 dolara yükseldi. Bir gün içinde işlem gören kripto para birimi 42.80  $ ile 43.68 $ arasında değişiyor . Pidenuze, LTC'nin yükseliş trendi göreceğine inanan...
bitcoinBitcoin
10,997.41 $
10,997.41 $
1.66%
ethereumEthereum
387.49 $
387.49 $
2.98%
rippleXRP
0.254315 $
0.254315 $
2.81%
litecoinLitecoin
48.83 $
48.83 $
1.69%
eosEOS
2.74 $
2.74 $
1.23%
tezosTezos
2.51 $
2.51 $
2.02%
chainlinkChainlink
10.86 $
10.86 $
2.99%

Benzer Haberler

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

SEC, Kripto Para Birimi Riskten Korunma Fonuna Karşı Yapılan Sahtekarlık Cezasını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son basın açıklamasına göre, Pennsylvania kardeşleri Sean ve Shane Hvizdzak'ın sahip olduğu bir kripto para hedge fonuna...

Tone Vays Nisan’dan Beri İlk Defa Bitcoin İçin 7000 Doları Test Edeceğini Söylüyor

Eski Wall Street esnafı Tone Vays, Bitcoin fiyatının daha fazla dezavantaj görmesini bekliyor. Kısa Süre Önce atılan bir tweet'te eski Wall...