Cumartesi, Temmuz 11, 2020

Dijital Dolar En Son Teşvik Yasasıyla Beraber Tekrar Sunuldu

ABD vergi mükelleflerine COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik durgunluğu havalandırmak için uyarıcı ödemeler sağlamak için kullanılabilecek bir dijital dolar kavramı bir kez daha milletvekilleri tarafından yüzdürüldü.

Kongre kadınları Rashida Tlaib (D-Mich.) Ve Pramila Jayapal (D-Wash.), Federal hükümetin bir çift 1 trilyon dolarlık para bastırarak ve bunları ödemeleri desteklemek için kullanarak konut sakinlerine ayda 2,000 dolar vermesi için yeni bir teklif sundular . Topluluklar Yasası Otomatik BOOST (ABC Yasası) da geçen ay tanıtılan faturaları bir dizi benzer bir dil kullanarak kavramını açıklayan bir dijital doların fikrini geri getiriyor.

ABC Yasası uyarınca Kongre, Federal Rezerv’e, ülkedeki ABD sakinlerinin, vatandaşlarının ve işletmelerinin finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak olan “Dijital Dolar Hesap Cüzdanları” anlamına gelen “FedAccounts” oluşturma yetkisi verecektir.

Perşembe günkü tasarıda, “Sekreter 1 Ocak 2021’den geç olmamak kaydıyla, BOOST ödemelerinin tüm alıcılarına ödemelerini dijital dolarlık cüzdanlardan alma seçeneğini sunacaktır” dedi.

Tasarı, CARES Yasası uyarınca yetkilendirilmiş 1.200 dolarlık teşvik ödemesi çıkarılmasıyla devam eden sorunların ardından tanıtıldı. Washington Post Perşembe günü bildirdiğine göre, İç Gelir Servisi vergi mükelleflerine ödeme gönderiyor, ancak hatalar çok sayıda kişinin fonlarını almasını – hatta ödeme durumlarını doğrulayabilmesini engelledi .

Birden fazla söz

Dijital dolar fikri ilk olarak House Speaker Nancy Pelosi (D-Calif.) Tarafından çıkarılan “İşçiler ve Aileler İçin Sorumluluk Al Yasası” ve “Amerika Tüketicileri, Eyaletleri, İşletmeleri ve Korunmasızları için Finansal Koruma ve Yardım” ın orijinal formunda ortaya çıktı . House Financial Services Komitesi Başkanı Maxine Waters (D-Calif.) Tarafından çıkarılan ve ABD Merkez Bankası Federal Rezerv’in her bir mukim için banka hesaplarını yöneteceği ve bu ödemeleri doğrudan yatırmasına izin veren bir “FedAccount” sistemi öngören Nüfus Yasası ” .

Özellikle, bu dijital dolarlar sabit para değildir ve herhangi bir türden bir blockchain altyapısına dayanıyor gibi görünmemektedir.

Dijital dolar , “Sorumluluk Al” yasasının sonraki versiyonundan çıkarıldı ve Waters’ın faturasının çok fazla ilerleme sağlayıp sağlamadığı belli değil.

Fikir, Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nin sıralama üyesi Senatör Sherrod Brown (D-Ohio) tarafından sunulan bağımsız bir Senato tasarısında da gündeme getirildi. Senato durgunken senatörün düşüncesine aşina olan bir kişi, ofisinin hala yasalara uymayı amaçladığını söyledi .

Ödemelerin ötesinde

Ancak Perşembe günkü fatura sadece teşvik ödemelerinin ötesine geçiyor. Tasarıda, FedAccount sahiplerinin aktarıldıkları takdirde “banka kartları, çevrimiçi hesap erişimi, otomatik fatura ödeme, mobil bankacılık ve ABD Posta Hizmetleri ile bağlantılı olarak tutulan otomatik vezne makineleri dahil olmak üzere çeşitli diğer hizmetlere erişebilmeleri gerektiğini belirtiyor. fiziksel konumları. ”

Perşembe günkü tasarı, Temsilciler Jesús García (D-Ill.), Alcee Hastings (D-Fla.), İskenderiye Ocasio-Cortez (D-NY), İlhan Omar (D-Minn.), Ayanna Pressley (D) -Mass.), Bobby Rush (D-Ill.), Jan Schakowsky (D-Ill.), Nydia Velázquez (D-NY) ve Delege Eleanor Holmes Norton (DD.C.).

Haberler, Terazi Derneği’nin teknik raporunu ve terazi stabilcoini planını değiştirdiğini açıklamasından sadece birkaç saat sonra geliyor. Geçtiğimiz yıl Facebook’un ortaya çıkardığı varlık, şimdi sadece bir çoklu para birimi destekli token yerine bir dizi fiat sabitlenmiş sabit para piyasaya sürmeyi öngörüyor .

Terazi projesinin başlangıçta dijital bir aktarım mekanizması kullanarak bankasız ve az bankalı bireyler için finansal hizmetleri kolaylaştırmaya yardımcı olması amaçlanmıştır.

Vanderbilt Üniversitesi’nde orijinal dijital dolar teklifleri konusunda girdi sağlayan yardımcı profesör olan Morgan Ricks, CoinDesk’e kendisinin ve arkadaşlarının geçtiğimiz birkaç hafta boyunca hem House hem de Senato ofislerine “personel düzeyinde tavsiye verdiklerini” söyledi.

“Buna yasal olarak dikkat etmek harika. Bunun dönüştürücü bir fikir olduğunu düşünüyoruz” dedi.

bydinco
bydincohttp://www.blokchaintr.com
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

14BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
4,934,291
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 11 July 2020 01:35

En Son Haberler

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı...

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

Litecoin Fiyat Analizi: LTC 43 $ Dolarda İşlem Görmeye Devam Ediyor

Litecoin fiyat hattı 18 Haziran'da 44 dolara yükseldi. Bir gün içinde işlem gören kripto para birimi 42.80  $ ile 43.68 $ arasında değişiyor . Pidenuze, LTC'nin yükseliş trendi göreceğine inanan...
bitcoinBitcoin
9,273.56 $
9,273.56 $
0.56%
ethereumEthereum
240.86 $
240.86 $
0%
rippleXRP
0.202285 $
0.202285 $
1.14%
litecoinLitecoin
44.40 $
44.40 $
0.35%
eosEOS
2.62 $
2.62 $
0.43%
tezosTezos
2.56 $
2.56 $
3.33%
chainlinkChainLink
6.20 $
6.20 $
2.74%

Benzer Haberler

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

SEC, Kripto Para Birimi Riskten Korunma Fonuna Karşı Yapılan Sahtekarlık Cezasını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son basın açıklamasına göre, Pennsylvania kardeşleri Sean ve Shane Hvizdzak'ın sahip olduğu bir kripto para hedge fonuna...

Tone Vays Nisan’dan Beri İlk Defa Bitcoin İçin 7000 Doları Test Edeceğini Söylüyor

Eski Wall Street esnafı Tone Vays, Bitcoin fiyatının daha fazla dezavantaj görmesini bekliyor. Kısa Süre Önce atılan bir tweet'te eski Wall...