Çarşamba, Kasım 25, 2020

Coronavirus & Bitcoin Fiyatı: Çin BTC Madenciliğini Kaybediyor mu?

Bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatı% 15’ten fazla arttı ve 6.800 dolar aralığına geri dönmeden önce 7.200 dolara ulaştı. İyileşmeye rağmen, Bitcoin’in (BTC) 12 Mart’ta koronavirüs tarafından tetiklenen sellofftan önce görülen 8.000 dolara ulaşması için hala bir yolu var.

Düşüşün Bitcoin ağında birkaç sonucu oldu. 3.800 dolarlık fiyat aralığına ulaşan aralıklı düşüş, bazı Bitcoin madencilerini havlu atmaya ve madenciliğin kârsız hale gelmesi nedeniyle operasyonlarını durdurma kararı aldı.

Madenciler, genellikle ekipmanlarının kısa vadeli getirilerine dayanarak, barındırma ve elektrik ücretlerine sahip olduklarından, fiyat 2011’den bu yana en büyük zorlu düşüşüne neden oldu. Ancak, koronavirüs ve değerindeki dik düşüş gibi görünüyor. Bitcoin bazı bölgeleri diğerlerinden daha fazla etkilemiş olabilir.

Çinli Madencilerin Üstünde Kara Bulutlar Dolaşıyor

Çin yayını Securities Daily tarafından yakın zamanda bildirildiği üzere, 40’tan fazla yerleşik madencilik faliyetlerini, Bitmain’in popüler Antminer ürünlerinin daha eski bir nesli olan çok sayıda Antminer S9’un kârsız hale gelmesi nedeniyle kapanmaya zorlandı. F2pool’dan elde edilen verilere göre, bir endüstri uzmanı yayına “kabaca 2,3 milyon Antminer S9’un 10 Mart’tan beri kapatıldığını” söyledi.

BTC’nin fiyatındaki bu düşüş, S9’ların ve kullanmaya devam etmek için kârsız hale gelen eski nesil ekipmanların miktarı nedeniyle Çinli madencileri en çok etkilemiş gibi görünüyor. Çin’deki madenciler için elektrik fiyatları kilovat saat başına 0,03 ila 0,05 dolar arasında değişiyor. Elektrik gücü kWh başına 0,04 $ olan madenciler için bile, madencilerin karlı olması için Bitcoin’in 5.136 $ olması gerekir.

Blockware Solutions CEO’su Matt D’Souza, Cointelegraph’a şunları söyledi:

Damla, birkaç eski nesil teçhizatın kârsız hale geldi. Havuzları izlerseniz. Asya havuzlarının çoğu Amerikan havuzlarını değil karma değerini yitirdi. Bu, Kuzey Amerika’yı değil, Doğu’daki makineler olduğunu gösteriyor. Doğu dışında eski nesil ekipmantı. Nihayetinde Bitcoin düşüşünün ve makinelerin kârsız hale gelmesi ve kapanmaya zorlanması fiyatıydı”.

Çin Merkezli Madencilerin Üzerindeki Koronavirüs Etkisi

Koronavirüs madencileri sadece Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi ile dolaylı olarak etkilemekle kalmadı – ve hemen hemen her diğer varlık sınıfı – pandemi bölgeyi daha geniş bir şekilde etkiledi ve tedarik zincirleri bozuldukça makineleri daha zor hale getirdi. D’Souza açıkladı:

Bence COVID karma tedarik düşüşünü etkiledi çünkü küresel tedarik zincirlerini bozdu. Yani madenciler kuleleri yeterince hızlı almıyorlar. Zorluk ayarlaması çok daha büyüktü çünkü COVID-19 nedeniyle yeni nesil platformlar ertelendi”.

Pandemiğin, madencilik endüstrisinin her zaman iyi bilinen bir alt kümesi olan madencilik ekipmanları için ikinci el pazarında da önemli bir etkisi olmuştur. Çin Ticaret Bakanlığı’ndaki Blockchain Komisyonu müdür yardımcısı Wu Tong, bu ilk elden şimdiden gözlemledi. Geçenlerde Securities Daily’ye şunları söyledi:

Salgının etkisi altında, madencilik makinelerinin üretimini sürdürmenin, yenilemenin ve sürdürmenin zorluğu daha da arttı ve 12.04 fiyat düşüşü birçok madencilik makinesini satışa çıkardı. Madencilik makinesi satış gelgitleri zaten gerçekleşti ve her madencilik makinesinin ortalama satış fiyatı Bahar Şenliği’nden% 30 -% 50 daha düşük

Madencilerin Çin’den Uzaklaşma Sebepleri

Çin, madencilik söz konusu olduğunda, Bitcoin hash oranının çoğunluğunu toplu olarak kontrol ettiğini gösteren çalışmalar ile pazar lideri olmuştur. Çin’in hakimiyeti esas olarak ülkenin düşük elektrik fiyatlarına ve Bitmain ve Ebang gibi önde gelen üreticilere borçludur.

Bu koşullar, daha gelişmiş Bitcoin madenciliği operasyonlarının yeni nesil ekipmanlara hızlı ve ucuz bir şekilde erişmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha küçük operasyonlar için eski ekipmanı daha uzun süre kullanabilir ve daha düşük fiyatlarla satın alabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin olgunlaşmaya ve yatırımcılar arasında ilgi çekmeye devam ettikçe, diğer ülkeler madencilik için daha uygun hale getiren farklı özelliklere sahip olabilir.

Doğu’da Madenciliğin Artıları Ve Eksileri

Venezuela gibi daha ucuz elektrik ve diğer sübvanse edilmiş enerji kaynaklarına sahip ülkeler, genellikle yukarıda bahsedilen Antminer S9 gibi eski madencilik ekipmanı alıyor. Ancak internet hızları Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere de avantaj sağlıyor çünkü fiyat tek faktör değil.

Daha yüksek satın alma gücü ve sermaye toplama yeteneği, Batı ülkelerindeki yeni madencilerin yeni nesil makinelere erişmesine ve eğrinin önünde kalmasına izin verebilir. ABD’deki yüksek elektrik fiyatlarına rağmen saniyede 180 petahash madencilik operasyonunu yükselten ve devam ettiren Blockware Mining’de durum böyledir.

Dahası, Çin hükümeti kripto para ve Bitcoin madenciliğinden hoşlanmadığı için üremedi. Ülke, borsalarda ve birçok yasadışı madencilik operasyonunda kapsamlı bir şekilde parçalanma geçmişine sahiptir. Öte yandan ABD, gelecekte belirleyici bir faktör olabilecek kripto para birimi endüstrisinin düzenlenmesi konusunda eğrinin önünde yer aldı.

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’na listeleme başvuruları gönderen ancak haber alamayan Bitmain ve Ebang gibi şirketler için böyle olduğu kanıtlanmıştır.

Madencilikte Önemli Zaman

Genel olarak, madencilik endüstrisinde, özellikle yarılanma ve devam eden salgın gibi anlarda bir kayma görebiliriz.

Endcoin madenciliğinin merkezileştirilmesi söz konusu olduğunda, birçok insanın varsayımları dile getirdiği için endüstrinin varsayımsal merkezsizleştirilmesi memnuniyetle karşılanacaktır. Ancak şimdilik Çin liderliğini sürdürüyor.

bydinco
bydincohttp://www.blokchaintr.com
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

17BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
17,623,313
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 25 November 2020 05:37

En Son Haberler

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2020, 2025, 2030

Litecoin (LTC) Nedir? Litecoin, internet üzerinden ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan sanal bir para birimidir. 2011 yılında Bitcoin blok zincirinden çatallanan Litecoin,...

Ünlü Analistin Bitcoin Tahmini: BTC’nin 2021 Yılına Kadar 20.000 $ ‘a Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyat tahmini geçici bir düşüş yaşıyor.Bitcoin fiyatı 15.438 $ seviyesine ulaştı.BTC fiyatının yıl sonuna kadar 20.000 $ 'a ulaşması muhtemel bir...

Tron (TRX) Fiyat Tahminleri 2020, 2023, 2030 Hedefleri

TRX veya daha doğrusu Tronix, TRON Network'ün yerel kripto varlığıdır . TRON, dağıtılmış defter teknolojisini kullanan zincirsiz, dünya çapında bir dijital içerik eğlence yapısını hedefleyen Blockchain tabanlı,...
bitcoinBitcoin
18,676.00 $
18,676.00 $
1.44%
ethereumEthereum
582.59 $
582.59 $
5.86%
rippleXRP
0.631411 $
0.631411 $
7.42%
litecoinLitecoin
85.71 $
85.71 $
6.33%
eosEOS
3.40 $
3.40 $
5.6%
tezosTezos
2.55 $
2.55 $
8.18%
chainlinkChainlink
15.09 $
15.09 $
6.29%

Benzer Haberler

Ünlü Analistin Bitcoin Tahmini: BTC’nin 2021 Yılına Kadar 20.000 $ ‘a Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyat tahmini geçici bir düşüş yaşıyor.Bitcoin fiyatı 15.438 $ seviyesine ulaştı.BTC fiyatının yıl sonuna kadar 20.000 $ 'a ulaşması muhtemel bir...

Ünlü Analistten Bitcoin Fiyat Tahmini BTC 40000 Dolar Olabilir

Bitcoin fiyat tahmini düşüş trendi yaşıyor.Bitcoin fiyatı 14.345 dolar seviyesine ulaştı.BTC holdinginin yıl sonuna kadar 40.000 $ 'a ulaşması muhtemel

Hesabında 10 Bin Dolarlık Bitcoin Bulunduranların Sayısı 1 Milyonu Geçti

10 bin dolar değerinde Bitcoin tutan Bitcoin adreslerinin sayısı bir milyonu geçti.Büyüme, daha fazla satın alma baskısı yaratmış olabilir. Bitcoin fiyatındaki artışı...