Cuma, Eylül 18, 2020

Çin Merkez Bankası Dijital Parası Yuan Resmileşiyor

Çoğu kes adından söz ettiren bu proyle ilgili Çin İlk hamlesini yapıyor ve Çin Merkez Bankası, Çin Halk Bankası (PBoC), yapılan Dijital Para analiz ve testlerini raporlarını onayladı.Çin Başkenti Pekin’de başlatılacak olan testler sonucu artık resmen piayasaya girmiş olacak.

Çin Halk Bankası (PBoC) ayrıca, Dijital Para Yuan‘ın piyasaya sürülmesinin Orta Krallık’ta enflasyonu tetiklemeyeceği konusunda ısrar etti.

Çin Halk Bankası (PBoC)‘un bu yaptığı şeyi en baştan beri savunması ve iki test sitesinin – Shenzhen ve Suzhou şehirlerinin – zaten tahsis edildiğini iddia ediyordu . Geçtiğimiz hafta Xiongan ve Chengdu gibi iki şehrin daha da genişleyen Dijital Para Yuan test yatağının bir parçası olduğu ortaya çıktı .

Dijital Para Yuan Haber Merkez Bankası Açıkladı

Merkez bankasının devlete ait haber ajansı CCTV aracılığıyla yaptığı duyuru , dört testbed alanının hepsini doğruladı ve bir adım daha ileri giderek, “önümüzdeki Kış Olimpiyatları sitesinin” – muhtemelen Pekin Kuş Yuvası ulusal stadyumu ve başkentin Yanqing Bölgesi olduğunu belirtti. – Ayrıca önümüzdeki haftalarda Dijital Para Yuan testi göreceksiniz.

Daha Önce Dijital Yuan Olarak Bu Görüntüler Sosyal Medyalarda Dolaşıyordu.

Ancak medya kuruluşu UDN, bunun Hebei Eyaletindeki Zhangjiakou’yu da içerebileceğini ve oyunların en büyük gösteri kar olaylarından bazılarına ev sahipliği yapacağını iddia ediyor.

Hareket, Çin hükümetinin Şubat 2022’de başlayacak olan uluslararası amiral etkinliği için dijital para birimini zamanında ve çalışır durumda tutmayı umduğunun en açık göstergesi.

PBoC halkı testlerin hala ön olduğunu ve henüz bir düzenleme yapılmadığını akılda tutmaya çağırdı.

Bir PBoC araştırmacısı haber ajansına testlerin hala “kapalı” olduğunu söyledi ve ekledi,

“Test, devlet kurumlarının ticari faaliyetlerini etkilemeyecektir. Mevcut [fiat] ihraç ve dolaşım sistemlerini, finansal piyasaları ve ekonomiyi de etkilemezler. Efektler testbed ortamında tutulacak. ”

Daha önce bildirildiği gibi, Çin devlet Tarım Bankası, Mayıs ayında Suzhou şehrinde kamu sektörü çalışanları için ulaşım sübvansiyonlarını kısmen finanse etmek için kullanılacak olan dijital Para Yuan için bir test cüzdanı uygulaması başlattığına inanılıyor.

PBoC ayrıca bireylerin ve tüccarların, aracı banka faaliyetlerine ihtiyaç duymadan dijital jeton kullanarak cüzdandan cüzdana işlemler yapabileceğini doğruladı ve tokenin “çevrimdışı” senaryolarda kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

Merkez bankası, “fazla satmayı” ve sonuçta ortaya çıkan enflasyonu önlemek için, katılımcı kurumların PBoC’ye% 100 rezerv fon sağlamaları gerektiğini – aslında dijital jetonu geleneksel fiat ile desteklemektedir.

bydinco
bydincohttp://www.blokchaintr.com
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
59TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
7,585,851
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 18 September 2020 10:57

En Son Haberler

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı...

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

Litecoin Fiyat Analizi: LTC 43 $ Dolarda İşlem Görmeye Devam Ediyor

Litecoin fiyat hattı 18 Haziran'da 44 dolara yükseldi. Bir gün içinde işlem gören kripto para birimi 42.80  $ ile 43.68 $ arasında değişiyor . Pidenuze, LTC'nin yükseliş trendi göreceğine inanan...
bitcoinBitcoin
10,997.41 $
10,997.41 $
1.66%
ethereumEthereum
387.49 $
387.49 $
2.98%
rippleXRP
0.254315 $
0.254315 $
2.81%
litecoinLitecoin
48.83 $
48.83 $
1.69%
eosEOS
2.74 $
2.74 $
1.23%
tezosTezos
2.51 $
2.51 $
2.02%
chainlinkChainlink
10.86 $
10.86 $
2.99%

Benzer Haberler

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

SEC, Kripto Para Birimi Riskten Korunma Fonuna Karşı Yapılan Sahtekarlık Cezasını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son basın açıklamasına göre, Pennsylvania kardeşleri Sean ve Shane Hvizdzak'ın sahip olduğu bir kripto para hedge fonuna...

Tone Vays Nisan’dan Beri İlk Defa Bitcoin İçin 7000 Doları Test Edeceğini Söylüyor

Eski Wall Street esnafı Tone Vays, Bitcoin fiyatının daha fazla dezavantaj görmesini bekliyor. Kısa Süre Önce atılan bir tweet'te eski Wall...