Salı, Ekim 20, 2020

BitMEX Yöneticileri Para Aklama Suçlarından Dolayı Görevlerinden Alındı

  • BitMEX CEO’su, CTO derhal yürürlüğe girerek görevden alındı
  • İdarenin görevden alınmasına rağmen, takas işlemi devam ediyor

Seyşeller merkezli kripto değişim firması BitMEX’in yöneticileri, kendilerine yöneltilen para aklama suçlamalarının ardından görevden alındı.

BitMEX yönetici sarsıntısı, diğerlerinin yanı sıra, BitMEX CEO’su Arthur Hayes’i, CTO’su Samuel Reed’i, iş geliştirme başkanı Greg Dwyer’ı etkiledi.

ABD ve BitMEX Yöneticileri, Ne Oldu?

1 Ekim Perşembe günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX’i para aklamak ve ABD’de yasadışı olarak faaliyet göstermekle suçladı.

BitMEX yöneticileri , Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle ve kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle suçlandı . Yeterli bir kara para aklama önleme (AML) programını oluşturmada, uygulamada ve sürdürmede kasıtlı olarak başarısız olmakla suçlandılar .

CFTC ayrıca, BitMEX’in Bitcoin depozitolarında 11 milyar doların üzerinde para aldığını ve borsa işlemlerinin çoğu ABD’den olduğu için 1 milyar dolardan fazla ücret aldığını iddia etti. Bu, firmanın 2015 yılında ABD pazarından çekilmesinden sonra.

Tüm bu suçlamalardan sonra, BitMEX, işlerinin en yüksek dürüstlükle çalışan uluslararası bir işletme olduğunu söyledikten sonra onlara karşı suçlamaları itiraz etmeye hazırlandı.

Ancak, işler şimdi hızlandı.

BitMEX Yöneticileri Arasında Son Değişiklikler

CFTC ve DoJ, BitMEX’e karşı mücadelede üstünlüğe sahip gibi görünüyor. Borsa, DoJ ve CFTC tarafından iddia edildikten bir hafta sonra, Perşembe günü liderlik yapılarında değişiklik yapılacağını duyurdu.

İlk olarak, BitMEX CEO’su Arthur Hayes, derhal yürürlüğe girerek CEO olmaktan çıkarıldı. BitMEX CTO’su Samuel Reed de firmanın CTO’su olmaktan hemen etkiyle kovuldu.

BitMEX ana şirketi 100x Group’un kurucusu Ben Delo da kripto firmasının yöneticisi olmaktan çıktı.

100x Group’un baş işletme sorumlusu Vivien Khoo, şu anda geçici CEO’dur. BitMEX ticari direktörü Ben Radclyffe, artık müşteri ilişkilerini ve finansal ürünlerin denetimini yönetiyor.

BitMEX Yönetici Sorunlarının Ortasında, İşlemler Devam Ediyor

BitMEX yönetici sarsılmasından sonra, firma hiçbir şey olmamış gibi faaliyetlerine devam etti.

100x Group Başkanı David Wong, değişikliklerin, müşterilere BitMEX platformu aracılığıyla üstün ticaret fırsatları sunarak temel işlerine odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Wong, yeni liderlerin istisnai olduğunu ve grubun ve eski yöneticiler tarafından ücretlendirildiği BitMEX Kullanıcı Doğrulama Programının büyümesini sürdürmek için iyi bir konumda olduklarını söyledi.

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
9,671,554
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 20 October 2020 10:14

En Son Haberler

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini 2020 – 2025

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini Holochain, finansal olmayan ve dahili bir kredi cihazıdır. Cihaz sahibinin, uygulamalarını başarıyla kullanabilmeleri için barındırma alanlarını...

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Ünlü Analistlerlerden LTC’nin 49 Doları Testi Ve Devamı

Litecoin fiyat tahmini, 49 dolara doğru bir tersine dönüş bekliyor.Litecoin fiyatı 46.80 $ 'da güçlü bir dirençle karşı karşıya.LTC fiyatı 45 $...

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.
bitcoinBitcoin
11,829.46 $
11,829.46 $
3.09%
ethereumEthereum
375.89 $
375.89 $
0.05%
rippleXRP
0.245928 $
0.245928 $
0.11%
litecoinLitecoin
47.68 $
47.68 $
0.81%
eosEOS
2.56 $
2.56 $
0.62%
tezosTezos
2.15 $
2.15 $
2.59%
chainlinkChainlink
10.66 $
10.66 $
1.26%

Benzer Haberler

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.

DeFi Protokollerinde Kilitlenen Varlıklar 11 Milyar Doları Aştı

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki faaliyetler bu yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyor. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), yakın zamanda yaklaşık 9...

Filecoin Mainnet Lansmanı Gelecek Ay İçin Onaylandı

Çok beklenen Filecoin mainnet lansmanı Ekim ayı için onaylandı. Ağ, 15 Ekim'de gerçekleşmesi beklenen 148.888 blokta devreye girecek. Devasa ilk...