Çarşamba, Ocak 20, 2021

Bir Günde Kaç Bitcoin Çıkarılıyor? Kaç Bitcoin Milyarderi Var? Kaç Bitcoin (BTC) Kaldı? Ve Daha Fazlası

Teknik olarak, dünyada şimdiye kadar sadece 21 milyon Bitcoin olması gerekiyor. Bu da 18.397.875 Adet Bitcoin’in günümüzdeki kullanılabilirliğine karşılık geliyor. Mayıs 2020 BTC yarılanma etkinliği madencilik ödülünü daha da azalttı ve bu kripto para biriminin madencilik zorluk derecesini birçok kez artırdı.

Zaten çıkarılan 18.397.875 Bitcoin’den, tüm Bitcoin’ler mevcut değildir veya aslında dolaşımda değildir. Sektör tahminlerine göre, yanlış yerleştirilmiş özel anahtarlar, birçok sabit sürücü arızası vb. Nedeniyle BTC’nin yüzde 30’a yakını kaybedildi.

Peki Madencilik İçin kaç Bitcoin (BTC) Kaldı

Şeanda Kalan 2.602.125,0 Bitcoin, henüz ağ bütünlüğünü koruduğu için ödüllendirilen BTC madencileri tarafından henüz çıkarılmamıştır .

Madenciler işlem doğrulaması yapar ve ayrıca yeni bloklar oluşturmaya yardımcı olur. Çabaları karşılığında, henüz mayınlı olmayan bu havuzdan birçok Bitcoin veriliyor. Teknik olarak, madencinin ödülünü ve ödülün programını belirleyen Bitcoin’in kaynak kodudur.

Başlangıçta madencilere bireysel bir blok madenciliği için 50 Bitcoin verildi. İlk yarıya kadar ödül 25 BTC’ye, ikinci yarıya kadar 12.5 BTC’ye indirdi. Blok başına ödül, her yarıya indirme olayından sonra yarı yarıya azalmaya devam edecektir.

Kısa süre önce sonuçlanan üçüncü BTC, Mayıs 2020’de yarıya indirildi, madencilik ödüllerini sadece 6.25 BTC’ye düşürdü. Birçok küçük ölçekli madencinin, Bitcoin başına düşen gerçek ödül büyük ölçüde azaldığı için operasyonlarını bırakabilir. Sadece büyük adanmış çiftlikler kalan Bitcoinlerle ilgilenecek.

Bugün Kaç Bitcoin (BTC) Dolaşımda?

Şu anda dolaşımda olan yaklaşık 13.000.000 Bitcoin var.

Şimdiye kadar var olan tüm Bitcoin’lerden, çok sayıda Bitcoin, ihmal nedeniyle kaybedildi. Yaklaşık 4 milyon (yüzde 30) BTC arzı kaybedildi ve yaklaşık 1 milyon Bitcoin’in çok sayıda soygunda ve hack skandallarında çalındığı bildirildi. Bu tür talihsiz faktörler, gerçek Bitcoinlerin teorik 21 milyon BTC’ye kıyasla çok daha az olduğu anlamına gelir.

Bitcoin UTXO Grafiği kayıp Bitcoinleri gösterir.

Bu noktada, BTC ‘Balinalar’ kavramını da gündeme getirmeliyiz. BTC Balinalar balinaları kime denir, büyük bir Bitcoin varlığına sahip olan ve onları dijital cüzdanlarında saklayan yatırımcılardır.

Kripto medyası balinaları seviyor çünkü tek bir transferle tüm pazarı değiştirebiliyorlar. En dikkat çekici ve en büyük cüzcana sahip BTC balinası , cüzdanında bugünkü değerlemede yaklaşık 10 milyar dolar olan 1 milyon Bitcoin olduğuna inanılan efsanevi Satoshi Nakamoto olmalı.

Balinalardan bahsetmişken, toplu olarak dolaşımdaki toplam BTC’nin yüzde 28’ini temsil eden yaklaşık 5 milyon Bitcoine sahipler. Tüm bu sayıları eklediğimizde bize sadece 8,00,0000 Bitcoin ile alım satım yapmak kalıyor.

Tüm Bitcoinler Piyasaya Çıkarıldığında Ne Olur?

21.000.000 Bitcoinin tamamı çıkarıldıktan sonra madencilik işlemleri teorik olarak sona erecektir.

Herkesin aklına çarpan göze çarpan bir soru, madenciler ödülleri yarıya indirdikten sonra neden işlemleri onaylayacaktır. Madencilikte sadece blok başına ödül kazanmaktan daha fazlası var. Madenciler ayrıca her BTC işlemiyle ilişkili işlem ücretini kazanırlar ve toplam kârlarının büyük bir bölümünü oluştururlar. İşlem ücreti ayrıca işlemin büyüklüğüne ve ağ tıkanıklığına da bağlıdır.

İşlemlere en yüksek Satoshi ücretine göre öncelik verilir. Bu nedenle, daha yüksek işlem ücretleri ödemek isteyen kişilere madenciler tarafından öncelik verilecektir. Böylece, tüm yarılanmalar sona erdikten sonra madenciler, ağ bakım operasyonları için bir teşvik olarak işlem ücreti modeline güveneceklerdir.

1 Bitcoin (BTC) Madenciliği Ne Kadar Sürer?

1 Bitcoin madenciliği ortalama 10 dakika sürüyor .

Özetin özeti BTC yarılanma olayı, 2.10.000 BTC bloğu oluşturulduktan sonra programlanır. Ortalama olarak, yarılanma her dört yılda bir gerçekleşir, çünkü yeni bir blok oluşturmak yaklaşık 10 dakikada bir sürer.

Toplam 64 programlı yarıya ulaşacak ve 2140’a kadar tamamlanacak. Tüm yarılanmalar yapıldıktan sonra, 21 milyon BTC’nin tamamı dolaşıma gireceği için mayın bırakılacak Bitcoin olmayacak.

Her Gün Kaç Bitcoin Çıkarılıyor?

Her gün yaklaşık 900 Bitcoin çıkarılıyor ve bugüne kadar 6.331.830 blok oluşturuldu.

Ortalama olarak, madenciler her gün 144 blok oluşturuyor. Mayıs 2020 itibariyle, madencinin her blok için ödülü, bireysel bir blok için 6.25’tir, yani günde 900 Bitcoin çıkarılmaktadır. Madenciler donanımlarını sürekli olarak geliştiriyorlar ve ayrıca birçok noktada madencilerin blok inşa süresini ortalama 10 dakika yerine 9,5 dakikanın altına düşürdüğü tespit edildi. Bu, daha fazla günlük blok oluşturma anlamına geldiğinden, bazı günlerde 900’den fazla Bitcoin de çıkarılmaktadır.

Her yarılanma için yaklaşık 4 yıllık bir zaman çizelgesi BTC tedarikini daha da düzenler ve sonuç olarak fiyat dinamiklerinin korunmasına da yardımcı olur. Yaklaşık 120 yıl içinde, 2140 civarında, 21 milyon Bitcoinin tamamının çıkarılacağı tahmin edilmektedir.

Kaç Tane Bitcoin (BTC) Milyoneri Var?

Tam olarak kaç Bitcoin milyoner veya milyarder olduğunu bilmek imkansızdır. Bununla birlikte, değerlemede bir milyon dolardan fazla Bitcoin’e sahip yaklaşık 18.000 adres var.

Kripto para biriminin fiyatı belirsiz bir ekonomik ortamda dalgalandıkça, Bitcoin milyonerlerinin sayısı hızla değişiyor. Birkaç yıl önce, sadece 50 BTC içeren bir Bitcoin adresi bir milyonerdi ve bugün bu sayının iki katını gerektiriyor.

Kripto milyonerlerinin tam sayısını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Kaç tane Bitcoin var, Bitcoin’in arzını belirler ve bu da servet dağılımına karar verir . Şimdiye kadar var olan sadece 21 milyon Bitcoin ile, milyon markasına dokunma koşulu, blok ödülünün yarıya indirilmesi ve Bitcoin sayısının azalması zorlaşıyor.

Bazı adresler, birden çok kişinin kripto varlıklarına sahiptir. Bu nedenle, Bitcoin sayısını ilişkilendirmek zordur Ayrıca, bazı Bitcoinler kaybolur veya çalınır ve bu nedenle kamu dolaşımında değildir. Cüzdan adreslerinden ve Bitcoin transferlerinden ortaya çıkan anekdotsal kanıtların yanı sıra, kripto milyonerleri alanında çok az araştırma var.

Kaç Tane Bitcoin (BTC) Milyarderi Var?

Milyonerlerden bahsetmişken, büyük milyarder kardeşlerinden de bahsetmeden geçemezdik tabiki. Ve kaç Bitcoin (BTC) milyarderinin dünyayı yönettiği hakkında bir sır yok. ‘ 2020’deki En Zengin ‘ adlı Forbes listesine göre , dünyada sadece dört kripto milyarder var.

Bitcoin (BTC) milyarderleri arasında Micree Zhan (Bitmain kurucusu), Jihan Wu (Bitmain’in kurucu ortağı), Chris Larsen (eski Ripple CEO’su) ve Brian Armstrong (Coinbase CEO’su) bulunmaktadır. Toplu olarak, yaklaşık 8,7 milyar dolarlık kripto varlıklarını temsil ediyorlar.

Winklevoss ikizleri birlikte 1.8 milyar dolarlık kripto varlıklarına sahipler. Ancak, Bitcoin servetleri paylaşıldığından, kıyaslamadan utanıyorlar. Ayrıca, kayda değer bir söz, genellikle milyar dolarlık notun çok üzerinde olduğuna inanılan kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao.

Bitcoin henüz geleneksel finans uzmanlarının düşüncesini tam olarak yakalamadı. Ancak, 2020 piyasa çalkantısı bu algıyı değiştirecek. Sadece birkaç milyon Bitcoin kaldığında, geleneksel yatırımcılar portföylerine güçlü bir şekilde Bitcoin ekliyorlar. Böyle bir eğilim, dünyanın gelecekte çok daha fazla Bitcoin milyarderine tanık olacağı anlamına geliyor .

Paylaşmayı Unutmayalım…..

Bitcoin Fiyatı: 1 Bitcoin (BTC) Kaç TL?

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

45BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
25,592,327
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 20 January 2021 18:59

En Son Haberler

Analistin Radarında Olan CREAM, AAVE’nin İzinden Gideceğine İnanıyor

2018'de Bitcoin'in ayı piyasasının dibini çivileyen popüler bir kripto analisti, Aave'nin astronomik patlamasını izleyebileceğine inandığı bir madeni parayı lanse ediyor. Smart Contracter , Twitter'daki 84.000 kişiyi takipçisine...

Bitcoin Balinaları BTC Düştükçe Satın Almaya Devam Ediyor

Yılbaşından bu yana 1.000'den fazla BTC'ye sahip yaklaşık 164 Bitcoin balina adresi oluşturuldu.Bitcoin'in değeri artmaya başladığından beri büyük BTC adresleri yükselişte. Bitcoin (BTC) , birçok insan...

Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) Nedir? Nasıl Çalışırlar?

Kripto dünyasında yeni misiniz? Kısaltmaların ve benzersiz terminolojilerin farkında mısınız?kripto parateklifler? Değilse, bu kısaltmaların farkında olmak çok önemlidir. Bu yazımızda çok detaylı bir şekilde sizlere DApp...
bitcoinBitcoin
34,885.00 $
34,885.00 $
5.22%
ethereumEthereum
1,312.21 $
1,312.21 $
5.55%
rippleXRP
0.290490 $
0.290490 $
2.45%
litecoinLitecoin
146.85 $
146.85 $
7.05%
eosEOS
2.74 $
2.74 $
3.42%
tezosTezos
2.81 $
2.81 $
5.29%
chainlinkChainlink
20.61 $
20.61 $
3.56%

Benzer Haberler

Analistin Radarında Olan CREAM, AAVE’nin İzinden Gideceğine İnanıyor

2018'de Bitcoin'in ayı piyasasının dibini çivileyen popüler bir kripto analisti, Aave'nin astronomik patlamasını izleyebileceğine inandığı bir madeni parayı lanse ediyor. Smart Contracter , Twitter'daki 84.000 kişiyi takipçisine...

Bitcoin Balinaları BTC Düştükçe Satın Almaya Devam Ediyor

Yılbaşından bu yana 1.000'den fazla BTC'ye sahip yaklaşık 164 Bitcoin balina adresi oluşturuldu.Bitcoin'in değeri artmaya başladığından beri büyük BTC adresleri yükselişte. Bitcoin (BTC) , birçok insan...

Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) Nedir? Nasıl Çalışırlar?

Kripto dünyasında yeni misiniz? Kısaltmaların ve benzersiz terminolojilerin farkında mısınız?kripto parateklifler? Değilse, bu kısaltmaların farkında olmak çok önemlidir. Bu yazımızda çok detaylı bir şekilde sizlere DApp...

Bitcoin’in Geleceği Hakkındaki Korku Ve Şüphe Karşısında Durmadan Mücadele Eden İsim Dan Held

Kraken kripto para borsasında büyüme lideri olan Dan Held, Bitcoin'in büyük boğa koşusunun ortasında süzülen korku belirsizliğine ve şüpheye (FUD) karşı geri çekiliyor. Uzun süredir...