Cuma, Eylül 18, 2020

Binance’nin Satın Aldığı CoinMarketCap, Kripto Para Sıralama Sistemini Değiştirdi

CoinMarketCap, kripto para çifteliklerinde önemli değişikliğe giderek yapay zeka ile yeni algoritmaya göre kripto para sıralamalarını olacağını öğrenmiş bulunmaktayız.

Ünlü bir blog yazısına göre, lider kripto para veri web sitesi CoinMarketCap piyasadaki çiftler için yeni bir yapay zeka algoritması ile sıralama sistemi tanıttı.

CoinMarketCap’da listelenen binlerce kripto para işlem çiftine her birine hacim, likidite ve web sitesi trafiği gibi faktörlere dayalı bir puan verilecektir. 

Yatırımcılara Güven Vermek

Binance’nin Satın aldığı CoinMarketCap, kripto paraların üst sıralarda yer alabilmesi için her üç veridede üstün performans göstermesi gerektiğini vurguladı. Yeni yapay zeka algoritması, sipariş defteri derinliği ve kullanıcı tabanı gibi mevcut her türlü veri analiz edilerek makine öğrenimi yardımı ile geliştirilmiştir.    

Bu güncelleme yapılmadan önce kripto paraların hacimlerine göre sıralama yapılırken CoinMarketCap yeni yapay zeka algoritmasıyla bu işe çözüm bulmuş oluyor. Öyleki daha önceden herhangi bir borsa kolayca kripto paraların hacimleriyle oynayabiliyordu.

CoinMarketCap, güncellenmiş sıralama algoritmasının yanı sıra, üç grup halinde gelen yeni ‘Güven’ göstergesini de tanıttı: yüksek, orta ve düşük. Borsaların hacimlerini şişirmeye eğilimli olup olmadığını gösterir.
 
Binance, Coinbase Pro ve Bitfinex mükemmel bir skorla övünürken, OKEX listede ikinci sırada olmasına rağmen ılımlı bölgede. 

Binance Birinciliği Kimseye Kaptırmamış

CoinMarketCap Nisan ayında açıklanmasıyla beraber tarihi 400 $ milyon Dolar ile Binance Kripto para borsası satın almıştı.

Yeni güncelleme, web sitesinin farklı borsalarda sahte ticaret hacimleriyle mücadele konusundaki kararlılığının altını çiziyor.   
Yaygın olarak belirtilen Bitwise raporuna göre, kripto ticaret hacminin yüzde 95’inden fazlası sahte. Endüstrinin ön sayfası olarak kabul edilen CoinMarketCap, borsaları, web sitelerinin sıralamasında daha üstte görünmeleri için sayılarını şişirmeye teşvik ediyor. 

Binance , web trafiği metriğinin getirilmesinden kısa bir süre sonra satın almalardan kısa bir süre sonra CoinMarketCap’nin en iyi borsalar listesindeki ilk noktaya çıktıktan sonra büyük eleştriler aldı.

KAYNAKU-Today
eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
59TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
7,585,851
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 18 September 2020 10:57

En Son Haberler

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Bitcoin Satın Alma Rehberi

Piyasa Açısından, Bitcoin hala diğer kripto varlıkların fiyat oluşumunu ve hareketini etkileyen ve yönlendiren baskın faktördür ve birçokları tarafından hükümet ve merkez bankacılığı...

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

Litecoin Fiyat Analizi: LTC 43 $ Dolarda İşlem Görmeye Devam Ediyor

Litecoin fiyat hattı 18 Haziran'da 44 dolara yükseldi. Bir gün içinde işlem gören kripto para birimi 42.80  $ ile 43.68 $ arasında değişiyor . Pidenuze, LTC'nin yükseliş trendi göreceğine inanan...
bitcoinBitcoin
10,997.41 $
10,997.41 $
1.66%
ethereumEthereum
387.49 $
387.49 $
2.98%
rippleXRP
0.254315 $
0.254315 $
2.81%
litecoinLitecoin
48.83 $
48.83 $
1.69%
eosEOS
2.74 $
2.74 $
1.23%
tezosTezos
2.51 $
2.51 $
2.02%
chainlinkChainlink
10.86 $
10.86 $
2.99%

Benzer Haberler

PayPal ile Bitcoin (BTC) Satın Alınır mı?

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında, PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bugünlerde,...

SEC, Kripto Para Birimi Riskten Korunma Fonuna Karşı Yapılan Sahtekarlık Cezasını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son basın açıklamasına göre, Pennsylvania kardeşleri Sean ve Shane Hvizdzak'ın sahip olduğu bir kripto para hedge fonuna...

Tone Vays Nisan’dan Beri İlk Defa Bitcoin İçin 7000 Doları Test Edeceğini Söylüyor

Eski Wall Street esnafı Tone Vays, Bitcoin fiyatının daha fazla dezavantaj görmesini bekliyor. Kısa Süre Önce atılan bir tweet'te eski Wall...