Salı, Ekim 20, 2020

ABD Savunma Bakanlığı DOD Blockchain Teknolojisine Güveniyor

ABD Savunma Bakanlığı (DOD) salı günü yaptığı basın açıklamasındaBlockchai’ne güven imasında bulundu, 4000’den fazla kullanıcının 4,5 milyondan fazla belgesinden oluşan son derece gizli bir veritabanını güvence altına almak için .

Geçen sene,ABD Savunma Bakanlığı DOD başka ülkelerle ve bazı kurumlarla siber güvenliği artırmak için kullanılacak yapı olarak Blockchain alt yapısını ima etti.

ABD Savunması DOD, Blockchain Teknolojisi Kullanacak

Salı günü, federal araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) tahsislerinin yaklaşık yüzde 40’ından sorumlu olan ABD hükümet departmanı, bu konuda bir adım daha ileri gitmeye ve SIMBA Chain , Plymouth, Indiana’dan blockchain yenilikçi olarak ele alıyor.

Çok ciddi bir sorumluluk ile SIMBA, şu anda federal hükümet tarafından ele alınan muazzam bir veri yığınının güvenliğini, okunabilirliğini ve yönetimini güçlendiren, kavram kanıtı blok zinciri destekli bir platform tasarlamayı planlıyor. 

Yapılan duyuruda , Denetlenebilir Askeri Kapsamlı Veri Erişimi (ALAMEDA) için Orijinallik Defteri adı verilen çok konuşulan proje, 1 Haziran 2020’den başlayarak beş ay sürecek. 

Yapılacak olan ilk test sonucuna göre, ABD DOD, SIMBA Zinciri’ne, ticari bir alanda daha geniş bir blok zincirinin benimsenmesini amaçlayan ikinci aşama için 1 milyon dolar daha yatırım yapıpılıp yapılmıyacağına karar verilecek aşama olarak geçiyor.

SIMBA Zinciri İle Gelişmiş Güvenlik

Özünde, blockchain teknolojisine dayanan sistem, ABD savunma departmanının bilimsel veritabanlarını kolaylık ve verimlilikle sürdürmesine ve entegre etmesine ve kötü niyetli aktörlere veya saldırılara av olmadan doğrulanmış kaynaklar arasında paylaşmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde saldırılarda kolayca bertaraf edilecek.

Çözüm olarak, DOD’un blockchain platformundaki kullanıcı sayısını eklemesine veya silmesine ve izinleri etkili bir şekilde işlemesine izin vererek ekstra bir güvenlik katmanı eklemesine de olanak sağlayacak.

SIMBA Zinciri’nin önerilen çözümü, Github’a benzer şekilde, üçüncü taraf sağlayıcılar ve kullanıcılar arasında bir köprü oluşturan bir katalitik ajan olarak hareket etmek için dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) potansiyelinden faydalanacaktır.

Bu başarı hakkında yorum yapan SIMBA Zinciri CEO’su Joel Neidig, duyuruda ABD DOD’sinin, servis sağlayıcıların ve birkaç kurumsal düzey firmanın mobil cihazlardan ve bilgi akışının serbest bırakılmasını kolaylaştırabildiğini söyledi. Ancak Neidig, bu veri alışverişi kolaylığının potansiyel olarak yanlış ellere geçme riski taşıdığını söyledi.

Bu nedenle, Neidig , kullanıcı erişimini desteklemek, doğrulanmış kullanıcılar arasında doğrudan ve güvenli bağlantıları kolaylaştırmak ve herhangi bir yasadışı kullanıma maruz kalmadığından emin olmak için sofistike ve oldukça karmaşık blockchain teknolojisi çözümlerinden yararlanmayı umuyoruz.

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
9,684,913
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 20 October 2020 12:17

En Son Haberler

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini 2020 – 2025

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini Holochain, finansal olmayan ve dahili bir kredi cihazıdır. Cihaz sahibinin, uygulamalarını başarıyla kullanabilmeleri için barındırma alanlarını...

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Ünlü Analistlerlerden LTC’nin 49 Doları Testi Ve Devamı

Litecoin fiyat tahmini, 49 dolara doğru bir tersine dönüş bekliyor.Litecoin fiyatı 46.80 $ 'da güçlü bir dirençle karşı karşıya.LTC fiyatı 45 $...

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.
bitcoinBitcoin
11,786.56 $
11,786.56 $
2.58%
ethereumEthereum
368.23 $
368.23 $
2.07%
rippleXRP
0.242873 $
0.242873 $
1.96%
litecoinLitecoin
47.04 $
47.04 $
0.58%
eosEOS
2.53 $
2.53 $
0.49%
tezosTezos
2.10 $
2.10 $
4.64%
chainlinkChainlink
10.42 $
10.42 $
3.09%

Benzer Haberler

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.

BitMEX Yöneticileri Para Aklama Suçlarından Dolayı Görevlerinden Alındı

BitMEX CEO'su, CTO derhal yürürlüğe girerek görevden alındıİdarenin görevden alınmasına rağmen, takas işlemi devam ediyor Seyşeller merkezli kripto değişim...

DeFi Protokollerinde Kilitlenen Varlıklar 11 Milyar Doları Aştı

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki faaliyetler bu yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyor. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), yakın zamanda yaklaşık 9...