Home Coinbase Haberleri Coinbase Halka Arzı Nisan’a Erteledi, CFTC Cezası Halkı Arzı Etkileyecek mi?

Coinbase Halka Arzı Nisan’a Erteledi, CFTC Cezası Halkı Arzı Etkileyecek mi?

0
Coinbase Halka Arzı Nisan’a Erteledi, CFTC Cezası Halkı Arzı Etkileyecek mi?

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase‘in doğrudan listelemesini Mart 2021’den Nisan 2021’e kadar ertelediği bildirildi.

Coinbase’in tüm kripto para endüstrisindeki en önemli olaylardan biri olarak lanse edilen halka açılma planları, yakın tarihli bir Bloomberg raporunu okuyor.

İlginç bir şekilde, bu, şirketin yıkama ticareti programlarıyla ilgili bir soruşturmanın ardından CFTC’ye 6,5 milyon dolar ödemeyi kabul etmesinden kısa bir süre sonra geldi.

2020’nin sonlarında San Francisco merkezli kripto devinin ilk halka arz (IPO) ile halka açılmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir taslak kayıt sunduğunu bildirdi .

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Coinbase’e 6,5 milyon dolar ceza verdi. Düzenleyici, resmi bir açıklamaya göre Borsayı yanlış veya yanıltıcı raporlama ve yıkama ticareti yapmakla suçluyor .

CFTC siparişine göre 2015 ve 2018 yılları arasında eski bir Coinbase çalışanı GDAX platformunda atıfta bulunulan suistimalle uğraştı. Borsa, “daha fazla ihlalin” durdurulması için bir emir aldı. Resmi açıklamaya göre:

Coinbase, işlettiği GDAX elektronik ticaret platformunda Bitcoin dahil olmak üzere dijital varlıklardaki işlemlerle ilgili yanlış, yanıltıcı veya yanlış raporlar verdi.

Borsanın Hedger ve Replicator adlı iki “otomatik işlem programı” yürüttüğü iddia ediliyor. Bu botlar, “birbiriyle eşleşen” ticaret emirleri oluşturdu. Borsa, siparişe göre birden fazla hesap işlettiğini CFTC’ye bildirmedi.

Ancak kısa bir süre sonra firma fikrini değiştirdi ve A Sınıfı adi hisse senetlerini doğrudan listelemeye karar verdi.

İlk planlar Coinbase’in Mart ayında halka açık bir şirket olacağını belirtti. Ancak, bu konuda bilgi sahibi insanları öne sürerek, bir Bloomberg kapsama bugünden hareket Nisan’a kadar ertelendi edildiğini söyledi.

Rapor, gecikme için belirli bir neden sunmasa da, daha önce bildirildiği gibi , kripto borsasının yasadışı yıkama ticareti uygulamaları için araştırıldığını belirtmek gerekir .

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na göre Coinbase, CoinMarketCap ve CME Bitcoin Gerçek Zamanlı Endeksi gibi hizmetlere üç yıldır yanıltıcı ticaret bilgileri sağladı. Sonunda, borsa 6,5 ​​milyon dolarlık bir para cezası ödemeyi kabul etti.

Bloomberg’in raporu, bu haftanın başlarında Coinbase’in destekçilerinin hisse senedi listelendiğinde işlem yapmak için kabaca 115 milyon hisse kaydettiğini belirtti.

Yakın tarihli bir yasal düzenleme, kayıtlı hisse senetlerine sahip bazı isimlerin şirket CEO’su Brian Armstrong, kurucu ortak Fred Ehrsam ve yatırım firmaları Union Square Ventures ve Andreessen Horowitz olduğunu gösterdi.

Ek olarak, belge Coinbase hisselerinin 2020’de özel işlemlerde 200 ila 375 dolar arasında değişen fiyatlardan el değiştirdiğini okuyor.

Coinbase listelemesini Nisan ayına kadar erteleyecek. Daha önce, CFTC Cuma günü 6.5 milyon dolarlık para cezası uygulayacağını duyurmuştu. Amerika Birleşik Devletleri ve Büyük Çin’deki kripto para şirketlerinin sonraki listelerini etkileyebilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here