Home Coinbase Haberleri Coinbase, Halka Arz Yerine Doğrudan Listeleme Yoluyla Halka Açılacak

Coinbase, Halka Arz Yerine Doğrudan Listeleme Yoluyla Halka Açılacak

0
Coinbase, Halka Arz Yerine Doğrudan Listeleme Yoluyla Halka Açılacak

İlk Halka Arz yerine Doğrudan Halka Arz: Coinbase, Slack ve Spotify örneğini takiben doğrudan bir listeleme yoluyla halka açılmayı tercih ediyor.

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, A Sınıfı hisse senetlerinin Doğrudan Halka Açık Listelemesine (DPO) gitmeyi planlıyor.

Firma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen Form S-1’in Komisyon incelemesini tamamladıktan sonra yürürlüğe girmesini bekliyor.

Coinbase Doğrudan Halka Açık Listeleme Amaçlıyor

CryptoPotato , Aralık ayında Kaliforniya merkezli San Francisco’nun, ilk halka arzla (IPO) halka açılmak üzere SEC’e bir taslak kayıt sunduğunu bildirdi .

İlk tahminler, şirketin potansiyel değerlemesinin yaklaşık 30 milyar dolar olduğunu gösteriyordu.

Borsa , vadeli işlem planları hakkında hafif bir değişiklik içeren bir güncelleme yayınladı .

Coinbase, fiyatı belirlemek için büyük yatırım bankalarına güvenmek ve hisseler için alıcılar için sıraya girmek gibi daha geleneksel bir süreç yerine, A Sınıfı adi hisse senetlerinin önerilen bir doğrudan listelemesine gitmeyi planlıyor.

“Doğrudan listelemenin kripto ve Coinbase ahlakını daha yakından takip ettiğine inanıyoruz çünkü tüm yatırımcılar için erişimi ve fırsatları demokratikleştiriyor.” – yorum yapan şirket CFO’su Alesia Haas.

Doğrudan Halka Açık Listeler (DPO’lar veya sadece doğrudan listeler) IPO’lara alternatif olarak çalışır.

Bununla birlikte, DPO’lar sırasında, çalışanlar ve yatırımcılar mülkiyetlerini daha sonra bir borsada listelenen hisse senetlerine dönüştürdükleri için şirket dışarıdan sermaye artırmaya güvenmiyor.

Listenin ardından, perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere halk, geleneksel halka arzların “kilitlenme” süresi olmadan pozisyonlarını satın alabilir veya elden çıkarabilir.

Spotify ve Slack, halka arz yerine DPO’ya giden en önemli şirketler arasındaydı.

Bir çoğunun İlki?

Coinbase’in halka açılma niyetini açıklamasından kısa bir süre sonra, kripto para birimi ile ilgili birkaç başka şirket de benzer planları paylaştı.

Intercontinental Exchange’in sahip olduğu ve işlettiği Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, bunu yapan ilk kişi oldu. İfadesi bir özel amaçlı edinim firması ile birleşme vurgulanmış ve Bakkt 2.1 milyar $ tahmini işletme değeri olduğuna dikkat çekti.

Başka bir ABD merkezli kripto para borsası olan Gemini’nin kurucu ortakları olan Winklevoss ikizleri de bu fikre düşkün görünüyordu.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Tyler ve Cameron, halka açılmayı tartıştıklarını ve bu noktada mantıklı olup olmadığı konusunda şirket içinde dahili konuşmalar yaptıklarını söylediler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here