Koronavirüs Salgınında Blockchain Daha Etkin Olurdu

Koronavirüs pandemisi, tedarik zincirlerinde önemli zayıflıklar ortaya çıkarmıştır. Karar vermek için gerekli bilgiler de dahil olmak üzere bilgiler yeterince toplanmamakta ve paylaşılmamaktadır, ve gerektiğinde dağıtılan kaynaklar da doğru değildir.

Blockchain Teknolojisi

Blockchain bunun için bir çözüm, uzmanlar buna inanıyor,ancak bunlar bir gecede olacak şeyler değil bunlar beraber işbirlik içinde yapılacak şeyler.

Avustralya ve yeni zelanda,rupert colchester, akademisyenler ve çeşitli ortakları ile Dünya Ekonomik Forumunda çok uluslu teknoloji devi IBM için blockchain başkanı hepsi tedarik zincirleri arasında şeffaflık ihtiyacını vurgulamaktadır. Müşteriler tarafından giderek daha fazla talep edilen bir özellik.

Şeffaf Bilgi

“Blockchain ile tamamen yeni bir şeffaflık seviyesi kullanabilirsiniz,” dedi colchester zdnet’e. Bu teknoloji, bir tedarik zincirinde güvenlik ve şeffaflığa izin verecek. Ve “tarihsel olarak bunu yapmak çok zor olan çift yönlü olarak da yapabilirsiniz” dedi.

Dünya ekonomik forumu, tedarik zincirlerinin esnekliğinin şeffaflığa ve bütünlüğe bağlı olduğunu kabul ediyor. Ve bu ikisinin “” paylaşılan gerçek “sunan blockchain teknolojilerinin sorumlu bir şekilde konuşlandırılması yoluyla geliştirilebileceğini” söyledi.

Yeni bir harvard iş inceleme makalesinde profesör remko vanhoek,Blockchain,”informasyonun doğrulanması, güvence altına alınması ve paylaşılması için benzersiz bir şekilde”, onları:

“Çok partili, organizasyonlar arası ve sınır ötesi işlemleri yönetmek için ülkü” haline getiren bir profesör olarak yazdı. arkansas üniversitesinde tedarik zinciri yönetimi ve bilgi sistemleri profesörü ve aynı üniversitede blockchain mükemmellik merkezinin direktörü mary lacity.

Ancak, düzenleyici zorluklar ve bu teknolojiyi kullanan ortaklar arasındaki anlaşma eksikliği de dahil olmak üzere engelleri aşan bir salgın.

Yazarlar, 2013’ten beri izlenebilir 3 boyutlu basılı parçalar satın almak ve satmak için blockchain destekli bir platform inşa eden albay james allen regenor, usaf (ret) örneğini sunmaya devam etti ve 2019’da platformu getirmek için veritx kurdu.

Market. Pandemi sırasındaki çabalara yardımcı olmak için, küresel bir ortak ağı toplayarak yürüyüşte hızlı tıbbi parçalar kururken, pentagon ona yeni bir ventilatör maliyetinin onda biri kadar uyku apnesi makinelerini ventilatörlere dönüştürmek için bir sözleşme verdi.

- Advertisement -

Güveni yeniden tasarlamak için bir araç seti. Sonunda, hitachi, deloitte ve suudi aramco dördüncü sanayi devrimi ağı arkadaşlarının yanı sıra singapurun denizcilik ve liman otoritesi ve aşı ittifakı gibi bir dizi işbirlikçisinin merkezi olan dünya ekonomik forumu, ‘güven yeniden tasarlanıyor:

Blockchain Güvenlik

Blockchain dağıtım araç seti’, kuruluşlar için blockchain çözümleri geliştirmeleri ve dağıtmaları için bir rehber ve bir blockchain benimseme hızlandırıcısı anlamına geliyordu.

Ayrıca, nadia hewett, blockchain ve dijital para birimi projesi dünya ekonomik forumu ABD’de lider, bu araç setinin “küçük oyuncuların” gerekli kaynaklara erişemeyebileceği “küçük ve orta ölçekli işletmeler için oyun alanını düzenleyebileceğine inanıyor Blockchain teknolojisinin değerini ortaya çıkarmak için. “

Bu arada IBM, dünya sağlık örgütü ve microsoft da dahil olmak üzere bir dizi kuruluş, geliştirici, teknoloji şirketi, sağlık uzmanı vb. Blockchain tabanlı açık veri platformu olan mipasa’yı kurmak için ortaklık kurdu.

Kurumsal blockchain firması hacera tarafından oluşturulan bilgi akışı platformu, teknoloji uzmanlarına, informasyon bilim insanlarına ve halk sağlığı yetkililerine gerekli verileri sağlamak için IBM Blockchain platformu ve IBM Cloud kullanıyor.

”Blockchain’i kuramazsınız ve aniden, mucizevi bir şekilde, tedarik zincirleriyle ilgili bir sorununuz olmaz.” ancak, bir meseleyi hemen tanımlamak ve bunun için bir çözüm bulmak için şeffaflık ve gerekli verileri sağlayacaktır.

“Bir yıl ya da iki yıl geri sararsanız, diyelim ki, çok sayıda ürün için hem sınır ötesi, hem de kıta gibi bu büyük tedarik zincirlerinden bazılarını büyük ölçüde iyileştirmek için biraz zaman harcıyorsanız.

Muhtemelen şu anda küresel tedarik zincirinde farklı bir durum gördük “dedi.

Ancak Colchester, blockchain’in bir şirketteki departmanlarda ve farklı şirketler arasında işbirliği gerektirdiğini ve özellikle nesnelerin interneti, robotik, makine öğrenimi vb.Gibi diğer teknolojilerle birlikte kullanıldığında özellikle faydalı olacağını da sözlerine ekledi.

Kuruluşlar arasında bu güvenilir bağlantıları oluştururken en üstte, “colchester zdnet’e,” potansiyel bir rakibinizle bile güvenilir bir şekilde bilgiyi nasıl güvenli bir şekilde alışverişi yaptığınızı? “

Şimdiki salgının öğretecek çok dersi var, dünya ekonomik forumunun hewett’e inanıyor ki bu yeni araç setinin uzun vadeli salgın hazırlığını geliştirmeye ve kamu-özel sektör işbirliğiyle ekonomik iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olacağını umuyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
eray sezer
eray sezerhttps://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

70BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
758TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Litentry (LIT) Nedir? Litentry Özellikleri Nelerdir?

Litentry (LIT) , bir kimlik eşleştirme ve kimlik belirleme mekanizması içeren, Substrate üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir çapraz zincir kimlik toplayıcısıdır. Günümüz dünyasında kişisel veriler...

Filecoin (FİL) Nedir? Filecoin Nasıl Çalışır? Filcoin Çin’de Neden Bu Kadar Yaygın?

Filecoin, merkezi olmayan bir dosya depolama ağıdır. Kullanıcılar dosyalarının depolanması için ödeme yaparken, depolamaya yardımcı olanlar FIL tokenleri ile ödüllendirilir.Proje, 2017'de İlk Para Arzı'nda...

Student Coin (STC) Nedir? Student Coin (STC) Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda, işe alım görevlileri yüksek eğitimli insanlara büyük ilgi gösterdiler ve bu da potansiyel öğrenciler arasında daha fazla paraya ihtiyaç duyulmasına yol açtı.  Ancak...
bitcoinBitcoin
47,940.00 $
47,940.00 $
1.04%
ethereumEthereum
1,519.53 $
1,519.53 $
3.31%
binance-coinBinance Coin
238.58 $
238.58 $
0.4%
cardanoCardano
1.11 $
1.11 $
9.8%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.4%
polkadotPolkadot
32.32 $
32.32 $
0.16%
xrpXRP
0.449667 $
0.449667 $
1.86%
litecoinLitecoin
186.64 $
186.64 $
6.61%
chainlinkChainlink
25.92 $
25.92 $
4.51%
bitcoin-cashBitcoin Cash
509.13 $
509.13 $
0.54%

Benzer Haberler

Yeni Rapora Göre Dünya Üzerinde 106 Milyon Kripto Para Kullanıcısı Olduğu Görülüyor

Bir finans firmasının müşteri anketine göre, Bitcoin her yaş grubuna hitap ediyor. Crypto.com'un açıkladığı raporda, Dünya çağında yaklaşık 106 milyon kripto para kullanıcı var.deVere Group,...

XRP Fiyat Analizi: XRP Fiyatında Dikkat Edilecek Seviyeler

XRP Fiyat analizi, grafiklerde yükseliş modeli oluşturdu ancak Bitcoin'in son birkaç gündeki düşüşünden oldukça olumsuz etkilendi .  SEC davasıyla ilgili haberler de son zamanlarda olumlu değil - ABD merkezli para...

Litentry (LIT) Nedir? Litentry Özellikleri Nelerdir?

Litentry (LIT) , bir kimlik eşleştirme ve kimlik belirleme mekanizması içeren, Substrate üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir çapraz zincir kimlik toplayıcısıdır. Günümüz dünyasında kişisel veriler...

Filecoin (FİL) Nedir? Filecoin Nasıl Çalışır? Filcoin Çin’de Neden Bu Kadar Yaygın?

Filecoin, merkezi olmayan bir dosya depolama ağıdır. Kullanıcılar dosyalarının depolanması için ödeme yaparken, depolamaya yardımcı olanlar FIL tokenleri ile ödüllendirilir.Proje, 2017'de İlk Para Arzı'nda...