Home Bitcoin (BTC) Haberleri Yıllık Olarak Bitcoin Balinaları En Düşük Seviyede İşte Sebebi

Yıllık Olarak Bitcoin Balinaları En Düşük Seviyede İşte Sebebi

0
Yıllık Olarak Bitcoin Balinaları En Düşük Seviyede İşte Sebebi

1000 BTC’den fazla cüzdan sayısı 2020’deki ile aynı seviyelerde. İşte bu metriğin arkasında birkaç neden var.

Görünüşe göre Bitcoin balinaları, temsil ettikleri dolar değerine olduğu kadar tokenlerine de sadık değiller. Zaman geçtikçe ve BTC boğa koşusuna devam edemedikçe, cüzdanlarında büyük miktarlarda Bitcoin bulunan daha az insan var.

Blockchain analitik firması Glassnode’un verilerine göre , Bitcoin balinalarının sayısı 2021’in başından bu yana keskin bir düşüşe geçti ve 7 Şubat’ta 2.237’den bu hafta başında 1.943’e düştü.

Bitcoin Balinaları Neden Paralarını Boşaltıyor?

Böyle bir düşüşün birkaç nedeni olabilir, ancak asıl nedenleri şunlar olabilir:

Fiyatlarındaki Bitcoin yavaşlamasını balinalarda hissetmiş olacaklar ki yavaş yavaş satıma başlamışlar.

Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde artan faiz oranları ile ilgili beklentiler, Bitcoin gibi alternatif varlıklara yatırım yapmayı daha az çekici hale getiriyor. Bankada para tutmak daha az riskle daha yüksek getiri sağladığından, BTC’leri ile sadece uğraşmaktan başka pek bir şey yapmayan birçok balina ve yatırımcı, değişken varlıklarda pozisyonlarından çıkıp sabit gelirli varlıklara geçebilirler.

Ve son olarak, daha yüksek büyüme bildiren alternatif kripto para birimlerinin çekiciliği, kitlesel fon göçüne neden oluyor. Bitcoin’in hakimiyeti şu anda % 50’nin altında .

Memlerin Gücü

Ethereum ve BNB gibi köklü bir soyağacına sahip varlıklar, birçok yatırımcının dikkatini çekerek net ve sürekli yükseliş trendleri bildiriyor. Bununla birlikte, DeFi projeleri, NFT’ler ve meme paraları şu anda 2017 çılgınlığına benzeyen ROI’lerle en son trend.

CryptoQuant CEO’su birçok yatırımcı geçen hafta içinde 1700% artış sergiledi Shiba Inu (SHIB) -benzeri bazı dogecoin klon fiyatı 28.600% üzerinde kazanmak için kendi BTC satan olabileceğine inanmaktadır.

Elbette bu Bitcoin için kötü bir haber. Popülaritede bir düşüş ve muazzam satışlardaki artış, fiyatlar üzerinde daha da aşağı yönlü bir baskı oluşturabilir. Singapur merkezli Delta Exchange’in kurucu ortağı ve CEO’su Pankaj Balani, bu tezi Coindesk’e kısa bir açıklamada sürdürdü.

“Balinaların mülklerini boşaltma eğilimini açıkça gösterdiği için veriler düşüş eğilimi gösteriyor”

Ancak, bu mutlaka yakın bir senaryo değildir. Bitcoin, boğa kanalı içindeki kilit desteklere hala saygı duyuyor ve Taproot ve Schnorr’un uygulanmasıyla ilgili beklentiler birden fazla maksimalist tarafından heyecanlandırıldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here