Home Bitcoin (BTC) Haberleri Yeni Zelanda Watchdog, Bitcoin’nin Düşmesiyle Beraber Kripto Yatırımlarına Dikkat Çekiyor

Yeni Zelanda Watchdog, Bitcoin’nin Düşmesiyle Beraber Kripto Yatırımlarına Dikkat Çekiyor

0
Yeni Zelanda Watchdog, Bitcoin’nin Düşmesiyle Beraber Kripto Yatırımlarına Dikkat Çekiyor

Yeni Zelanda’nın finansal düzenleyicisi, son Bitcoin fiyat hareketinin ortasında yerel kripto para birimi yatırımcılarına ve tüccarlarına bir uyarı metni yayınladı. Finansal Piyasalar Otoritesi (FMA), kriptolar “yüksek riskli ve oldukça değişken varlıklar” olduğu için insanlardan ihtiyatlı olmalarını istiyor.

FMA, Düzenlenmemiş Yurtdışı Kripto Borsaları Hakkında Uyardı

NZ Herald’da yayınlanan resmi bir açıklamaya göre , Yeni Zelanda’nın mali bekçisi, Bitcoin ( BTC ) fiyatında görülen en son “rollercoaster hareketi” hakkında endişeli . Bir FMA sözcüsü, “Kripto para birimleri Yeni Zelanda’da düzenlenmez ve genellikle dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları tarafından istismar edilir” dedi.

Ancak düzenleyicinin uyarısı, son birkaç gündür görülen tek uyarı değil. Aslında, FMA alıntı söyleyerek olarak UK muadili Finansal İdare Yetkilisi (FCA),:

FMA, FCA’nın bazı kripto borsalarının yüksek getiri vaat ettiği ve müşterilerin tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği yönündeki endişelerini paylaşıyor.

Danışma belgesi, düzenlenmemiş denizaşırı kripto borsaları hakkında bir uyarı içeriyor. FMA sözcüsüne göre, Yeni Zelanda ile bağlantısı olmayan borsalar “kimin kripto sunduğunu, takas ettiğini, aldığını veya sattığını” bulmayı zorlaştırıyor.

Bekçi köpeği, bir kripto borsası ile uğraşırken şunları belirten bir hatırlatma yayınladı:

Borsanın Yeni Zelanda dolarınızı bir güven hesabında tutup tutmadığını da kontrol etmelisiniz.

FMA, yerel halkın borsanın Finansal Hizmet Sağlayıcıları Siciline (FSPR) kayıtlı olduğundan emin olmaları gerektiğini söyledi. Bu, bir “anlaşmazlık çözüm planına” erişmek için bir gereklilik, diye ekledi.

NZ Herald’ın makalesi ayrıca, Ocak 2019’da büyük bir saldırıya uğrayan Christchurch tabanlı bir kripto borsası olan Cryptopia’nın soygununa atıfta bulunuyor. O yıl, Cryptopia ekibi toplam varlıklarının neredeyse% 9,5’ini kaybettiklerini tahmin etti ve makale, “kripto para yatırma garantili. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here