Home Bitcoin (BTC) Haberleri Yeni İdda, Kripto Uzmanı Len Sassaman’ın Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Olduğunu Söylüyor

Yeni İdda, Kripto Uzmanı Len Sassaman’ın Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Olduğunu Söylüyor

0
Yeni İdda, Kripto Uzmanı Len Sassaman’ın Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Olduğunu Söylüyor

Yeni bir teori, kripto uzmanı ve cypherpunk Len Sassaman’ın anonim Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto olabileceğini öne sürüyor.

Bir Medium makalesinde, Leung adlı yazar, Sassaman’ın neden bir numaralı kripto para biriminin arkasındaki adam olabileceğine dair birkaç neden sunuyor .

İlk olarak Leung, Satoshi’nin son iletişimini Sassaman’ın 3 Temmuz 2011’deki ölümünden sadece iki ay önce gönderdiğini belirtiyor. 

Leung ayrıca, Sassaman’ın Bitcoin’in temelini oluşturan açık anahtarlı kriptografide bir uzman olduğunu ve internetin ve Bitcoin ağının temeli olan TCP / IP protokolünü geliştiren İnternet Mühendisliği Görev Gücü’nde bulunduğunu belirtti.

Leung’a göre Sassaman, PGP (Pretty Good Privacy) şifrelemesinin geliştirilmesine yardımcı olmak için Network Associates’e katıldığında Hal Finney ile de çalıştı.

Finney, Satoshi’den Bitcoin alan ilk kişidir.

Leung, Sassaman’ın gizlilik konusundaki duruşunun Bitcoin ağının oluşturulmasına yol açan ideolojilerle de uyumlu olduğunu ekliyor. 

“… ‘Kolları sıvamak’ ve daha önce teori alanına gönderilmiş olan fikirlerin gerçek dünya versiyonunu anonim olarak inşa etmek için ideolojik inanç ve hacker ahlakına ihtiyaçları olacaktı.

Len’in hayatını göz önünde bulundurduğumda, bu aynı özelliklerin çoğunu görüyorum ve Len’in Bitcoin’e doğrudan katkıda bulunma ihtimali olduğunu düşünüyorum. “

Ayrıca, Sassaman’ın Bitcoin geliştirilirken Belçika’da yaşadığına ve Satoshi’nin proje üzerinde çalışırken Avrupa’da olduğu bildirildiğine dikkat çekiyor.

“Garip bir şekilde Len, Amerikalı olmasına rağmen Satoshi ile aynı İngiliz İngilizcesini kullandı.”

Leung, Sassaman’ın cüzdanında 64 milyar dolarlık BTC’yi geride bırakan Satoshi Nakamoto için güçlü bir aday olduğuna inanmasına rağmen, Bitcoin blok zincirinin yıllarca süren planlama ve birçok bireyin ortak çabalarının sonucu olduğunu belirtiyor.

“Satoshi kim olursa olsun, onlar büyük ölçüde ‘devlerin omuzlarında duruyorlardı’ – Bitcoin, Cypherpunk topluluğu içinde onlarca yıllık birikmiş araştırma ve söylemin doruk noktasıydı …

Bitcoin’in dayandığı sayısız fikri sentezlemek ve uygulamak için, bu kişi veya grup, ortak anahtar altyapısı, akademik kriptografi, P2P ağ tasarımı, pratik güvenlik mimarisi ve gizlilik teknolojisini kapsayan benzersiz bir uzmanlık kombinasyonuna ihtiyaç duyacaktı.

Muhtemelen Cypherpunk topluluğuna derinlemesine dalmış olacaklardı ve kripto para birimi üzerinde büyük etkileri olduğunu kanıtlayan figürlerin yanında olacaklardı. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here