Home Bitcoin (BTC) Haberleri Yatırımcıların Satmayı Reddetmesiyle Bitcoin Uzun Vade Holding Yaygın Hale Geldi

Yatırımcıların Satmayı Reddetmesiyle Bitcoin Uzun Vade Holding Yaygın Hale Geldi

0
Yatırımcıların Satmayı Reddetmesiyle Bitcoin Uzun Vade Holding Yaygın Hale Geldi

Analitik sağlayıcısı Glassnode, son ‘zincir haftalık’ raporunda, genel piyasa duyarlılığını belirlemek için kripto paranın olgunlaşma durumunu araştırıyor ve bu hala yükselişte.

Mark Cuban’a göre altından daha iyi olan Bitcoin’in mevcut döngüdeki dördüncü düzeltmesinden sıçradığını ve krito paralar olgunlaştıkça hodling güçlendiğini de sözlerine ekledi.

“Hem Bitcoin hem de Ethereum için zincir içi veriler, madeni paranın olgunlaşması giderek daha belirgin hale geldikçe ve ağ aktivitesi yükseldikçe, her iki varlığı da tutmaya yönelik güçlü bir kanıya işaret ediyor.”

Bitcoin , kripto paralar olgunlaştıkça, HODLing güçlendikçe ve stabilcoin tedarikleri ATH’ye ulaştıkça düzeltmenin düşük seviyelerinden sıçradı. Ethereum ayrıca iş hacmi arttıkça, borsalar boşaldıkça ve DeFi ETH’yi emdikçe pazar gücünü de gösteriyor .

BTC Hodl Durumu

Veri sağlayıcısı, 155 günden daha uzun bir süre önce satın alınan BTC’yi ‘uzun vadeli sahip’ kripto paralar olarak tanımlıyor ve bu dönem, fiyatların 16 bin dolardan 18 bin dolara yükseldiği Kasım 2020’nin başındaydı.

Araştırma, madeni paralar olgunlaştıkça veya farklı yaş aralıklarında harcandıkça kalınlıkta artan renk bantlarını göstermek için Realized Cap HODL dalgalarını kullanıyor.

Bu boğa piyasasında erken biriken keripto paralar, o zamandan beri fiyatlar üç katına çıktığında bile satma konusunda isteksizlik göstererek o zamandan beri hareketsiz kaldı.

Kurumlar ve uzun vadeli yatırımcılar, varlıkları hızlı bir şekilde boşaltma ihtiyacı hissetmeyecekler, oysa hızlı getiri arayan kaldıraçlı günlük tüccarlar, tasfiye edildiklerinde oynaklığa ve şiddetli piyasa düşüşlerine neden olanlardır.

155 günlük eski kripto paralar, geçen ay yaş eşiğini geçen BTC hacmini gösteren Net Pozisyon Değişimi metriğiyle daha da ölçülebilir.

“8 Nisan’dan bu yana, harcanandan daha fazla kripto para olgunlaşıyor.

Uzun vadeli sahiplerin elinde tuttuğu toplam BTC arzı da net dağıtım ve harcama döneminden sonra yükselmeye başladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here