Visa Artık USDC’yi Ödeme Para Birimi Olarak Kabul Etti, Peki Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyecek mi?

  • Visa artık USDC stablecoin’i ödeme para birimi olarak kabul ediyor. 
  • Şirket, müşterilerinin dijital para birimlerine giderek daha fazla erişim talep ettiğini söyledi. 

Birçok ülkede artan ilgi ve kabulün ardından dijital para birimleri birçok finans şirketi için neredeyse kaçınılmaz hale geliyor. 

Bugün Visa Inc., bir sabit para birimi olan USD Coin’i (USDC) bir ödeme para birimi olarak destekleyen ilk büyük ödeme ağı haline geldi. 

Daha önce, ağdaki işlemler yalnızca ABD doları (USD) gibi fiat para birimleriyle kapatılıyordu.

Visa artık ödemeleri USDC olarak yapıyor

USDC, ABD dolarına 1: 1 oranında sabitlenmiş bir stabilcoin. Pazartesi günü yapılan duyuruya göre , ödeme şirketi Ethereum blok zincirinde yeni USDC ödeme hizmeti Crypto.com’u kabul etti. 

Önceden, Crypto.com Visa kartı kullanıcıları, kartı kullanarak ürün satın almaya çalışırken daha fazla ücret alıyor çünkü Visa o sırada kripto para birimlerini kabul etmiyor. 

Bu nedenle, kripto para birimlerinin fiat para birimlerine dönüştürülmesi gerekiyordu.

Ancak, bugünkü gelişmeyi takiben, ödeme şirketi artık kripto para birimini (yani USDC) doğrudan kabul ettiği için bu ek maliyet kesilecektir. 

Ödeme şirketine gönderilen USDC, dijital varlık bankası Anchorage ile Ethereum adresine gider. Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, gelişme hakkında yorum yaptı:

Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital para birimlerine erişme, bunları tutma ve kullanma talebinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz.

Finans Şirketleri Kripto Kabülü

Kripto para birimleri, özellikle finansal sistemler için tehdit olduklarını düşünen finansal şirketler tarafından ilk yıllarda çok eleştirilerle karşı karşıya. 

Bununla birlikte, son aylarda, BNY Mellon , MasterCard ve diğerleri de dahil olmak üzere bazı bankalar endüstriyi desteklemek için güçlü bir ilgi gösterdi . 

- Advertisement -

Diğer birçok büyük ödeme ağının bugün Visa’nın hareketini takip etmesi muhtemeldir. 

Bitcoin (BTC) Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin fiyatı kurumsal ilginin artmasıyla beraber yükselişine devam ettiğini söyleyebiliriz.

2020 Yılındaki Bitcoin için 100 bin dolarlık fiyat tahminleri uçuk sayılırken şimdilerde ise bir hedef olarak görülüyor. Daha önce Bitcoin’i balon olarak görüp yatırım yapmak istemeyen milyarderler şimdilerde nekadar büyük bir yanılgıya düştüklerinin tekrar ettiklerini biliyoruz.

En büyük Bitcoin atılımı Elon Musk tarafından yapılırken diğer kurumsal firmalar bunu birer güven olarak gördüler ve yatırımlarına devam ettiler.

Visa gibi büyü bir ödeme şirketinin kriptoyu kabul ettikten sonra bir çok analist Bitcoin fiyatı için tahminlerini değiştirdiler.

Daha önce bir BTC için 2021 yılı içerisinde 100 bin dolarlık bir fiyat gösterilirken şimdilerde 150 bin dolar ve ötesi hedef gösteriliyor.

Bitcoin fiyatını önemli ölçüde etkiliyecek olan Visa’nın stablecoin kabülü sonrasında daha fazla kurumsal firma ve milyarderin yatırımlarına tanıklık edeceğimizi şimdiden görebiliyoruz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

94BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,056TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
59,510.00 $
59,510.00 $
1.92%
ethereumEthereum
2,120.62 $
2,120.62 $
2.22%
binance-coinBinance Coin
475.77 $
475.77 $
0.35%
xrpXRP
1.37 $
1.37 $
28.6%
tetherTether
0.999556 $
0.999556 $
0.15%
polkadotPolkadot
40.33 $
40.33 $
4.85%
cardanoCardano
1.21 $
1.21 $
2.55%
litecoinLitecoin
255.41 $
255.41 $
10.18%
uniswapUniswap
29.26 $
29.26 $
4.28%
stellarStellar
0.619965 $
0.619965 $
22.42%

Benzer Haberler