Visa Artık USDC’yi Ödeme Para Birimi Olarak Kabul Etti, Peki Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyecek mi?

  • Visa artık USDC stablecoin’i ödeme para birimi olarak kabul ediyor. 
  • Şirket, müşterilerinin dijital para birimlerine giderek daha fazla erişim talep ettiğini söyledi. 

Birçok ülkede artan ilgi ve kabulün ardından dijital para birimleri birçok finans şirketi için neredeyse kaçınılmaz hale geliyor. 

Bugün Visa Inc., bir sabit para birimi olan USD Coin’i (USDC) bir ödeme para birimi olarak destekleyen ilk büyük ödeme ağı haline geldi. 

Daha önce, ağdaki işlemler yalnızca ABD doları (USD) gibi fiat para birimleriyle kapatılıyordu.

Visa artık ödemeleri USDC olarak yapıyor

USDC, ABD dolarına 1: 1 oranında sabitlenmiş bir stabilcoin. Pazartesi günü yapılan duyuruya göre , ödeme şirketi Ethereum blok zincirinde yeni USDC ödeme hizmeti Crypto.com’u kabul etti. 

Önceden, Crypto.com Visa kartı kullanıcıları, kartı kullanarak ürün satın almaya çalışırken daha fazla ücret alıyor çünkü Visa o sırada kripto para birimlerini kabul etmiyor. 

Bu nedenle, kripto para birimlerinin fiat para birimlerine dönüştürülmesi gerekiyordu.

Ancak, bugünkü gelişmeyi takiben, ödeme şirketi artık kripto para birimini (yani USDC) doğrudan kabul ettiği için bu ek maliyet kesilecektir. 

Ödeme şirketine gönderilen USDC, dijital varlık bankası Anchorage ile Ethereum adresine gider. Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, gelişme hakkında yorum yaptı:

Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital para birimlerine erişme, bunları tutma ve kullanma talebinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz.

Finans Şirketleri Kripto Kabülü

Kripto para birimleri, özellikle finansal sistemler için tehdit olduklarını düşünen finansal şirketler tarafından ilk yıllarda çok eleştirilerle karşı karşıya. 

Bununla birlikte, son aylarda, BNY Mellon , MasterCard ve diğerleri de dahil olmak üzere bazı bankalar endüstriyi desteklemek için güçlü bir ilgi gösterdi . 

Diğer birçok büyük ödeme ağının bugün Visa’nın hareketini takip etmesi muhtemeldir. 

Bitcoin (BTC) Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin fiyatı kurumsal ilginin artmasıyla beraber yükselişine devam ettiğini söyleyebiliriz.

2020 Yılındaki Bitcoin için 100 bin dolarlık fiyat tahminleri uçuk sayılırken şimdilerde ise bir hedef olarak görülüyor. Daha önce Bitcoin’i balon olarak görüp yatırım yapmak istemeyen milyarderler şimdilerde nekadar büyük bir yanılgıya düştüklerinin tekrar ettiklerini biliyoruz.

En büyük Bitcoin atılımı Elon Musk tarafından yapılırken diğer kurumsal firmalar bunu birer güven olarak gördüler ve yatırımlarına devam ettiler.

Visa gibi büyü bir ödeme şirketinin kriptoyu kabul ettikten sonra bir çok analist Bitcoin fiyatı için tahminlerini değiştirdiler.

Daha önce bir BTC için 2021 yılı içerisinde 100 bin dolarlık bir fiyat gösterilirken şimdilerde 150 bin dolar ve ötesi hedef gösteriliyor.

Bitcoin fiyatını önemli ölçüde etkiliyecek olan Visa’nın stablecoin kabülü sonrasında daha fazla kurumsal firma ve milyarderin yatırımlarına tanıklık edeceğimizi şimdiden görebiliyoruz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,922.00 $
61,922.00 $
1.61%
ethereumEthereum
3,740.27 $
3,740.27 $
1.89%
binance-coinBinance Coin
477.11 $
477.11 $
2.32%
tetherTether
0.999381 $
0.999381 $
0.19%
cardanoCardano
2.12 $
2.12 $
1.74%
xrpXRP
1.08 $
1.08 $
3.46%
solanaSolana
156.17 $
156.17 $
2.59%
polkadotPolkadot
40.74 $
40.74 $
1.61%
dogecoinDogecoin
0.253779 $
0.253779 $
7.18%
usd-coinUSD Coin
0.999880 $
0.999880 $
0.03%

Benzer Haberler