Home Bitcoin (BTC) Haberleri VanEck Bitcoin ETF’si Kararı SEC Tarafından Haziran Ayına Kadar Ertelendi

VanEck Bitcoin ETF’si Kararı SEC Tarafından Haziran Ayına Kadar Ertelendi

0
VanEck Bitcoin ETF’si Kararı SEC Tarafından Haziran Ayına Kadar Ertelendi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, VanEck Bitcoin ETF’si kararını Haziran ayına kadar etlediğini bildirdi.

VanEck Bitcoin ETF teklifini Mart ayında tartışmaya açan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kararın 45 günlük bir süre için erteleneceğini doğrulayan bir başvuru yaptı.

Bitcoin (BTC) ETF’sinin Etkileri

Şu an itibariyle, Grayscale Bitcoin (BTC) Trust, dolaylı olarak kripto para birimlerine yatırılan kurumsal para söz konusu olduğunda sanal bir tekele sahip.

Grayscale’in güveni, doğrudan Bitcoin satın almak yerine çeşitli düzenleyici nedenlerle kurumlar tarafından kullanılır ve GBTC genellikle temel varlığına kıyasla daha yüksek bir fiyatla fiyatlandırılır.

Bir Bitcoin ETF’nin onaylanması, Grayscale’in güvenine daha istikrarlı bir alternatif sunacak ve büyük miktarlarda kurumsal servet muhtemelen yeni ETF’ye akacak.

ETF’ler geleneksel finans teklifleri ile düzenlendiğinden, oldukça popüler ticaret platformlarında bulunacaklar. Bu, potansiyel olarak büyük bir orta vadeli talep artışı olabilir ve yeni bir perakende tüccar dünyasının, özellikle dijital teknolojinin giriş ve çıkışlarıyla uğraşmakta zorlananlar olmak üzere kripto para birimi piyasalarına erişmesini sağlayabilir.

Popüler ticaret platformları aracılığıyla Bitcoin‘i satın alınmasının yanı sıra, bir Bitcoin ETF’si, hükümetin ETF ile uyguladığı düzenleyici çerçeve ve vergilendirme stratejisi çok daha açık olduğundan, kurumlar arasında büyük olasılıkla popüler olacaktır.

ETF sağlayıcısı bu hizmeti sağlayacağından ve ETF, Bitcoin ağında gerçek BTC için doğrudan paraya çevrilebilir olmak yerine yalnızca kriptoyu takip edeceğinden, kurumların velayet gibi konular hakkında endişelenmesine gerek kalmayacaktı.

Maalesef SEC, VanEck Bitcoin ETF teklifini bir kez daha erteledi .

Bitcoin (BTC)’nin ETF’lerle Geçmişi

Şimdiye kadar, SEC ETF başvurularını ya reddetti ya da erteledi: Amerika Birleşik Devletleri’nde hiçbiri onaylanmadı.

Birkaç yıl önce, en eski Bitcoin ETF inkarlarından biri, fiyatı % 10’un üzerinde bir düşüşle 900 doların altına düşürdü.

Kripto para piyasası o zamandan beri çok daha büyük bir hacim ve göreceli istikrar içinde olgunlaştı – sonraki ETF red kararları bu büyüklükte düşüşlere neden olmadı.

Aslında, kripto para yatırımcıları, özellikle gençler, JPMorgan’da gördüğümüz gibi, defalarca yanlış ve / veya alakasız olduğu kanıtlandığından, eski finans endüstrisinin onayını bir bütün olarak görmezden gelmeye karar vermiş gibi görünüyor .

Galaxy Digital ve Goldman Sachs gibi firmalardan çeşitli ETF uygulamaları şu anda devam etmektedir . İnceleme süreci, SEC’in Ticaret ve Piyasalar Bölümü tarafından yapılır.

Analistler, bu ETF’nin onaylanması için üst düzeylerden (yani SEC Komisyonerlerinden birinin) bir söz alacağını tahmin ettiler. Şimdiye kadar, Komisyon üyeleri yalnızca 240 günlük bekleme süresinin tamamının ardından manuel kararlara baktılar, bu nedenle daha fazla gecikme beklenebilir.

Şimdiye kadarki her SEC kararının bir ret olmasına rağmen, eski finansla ilgili kurumların ve Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleriyle ilgilenen ve yatırım yapan kişilerin sayısında açık bir artış gördük.

Açıkça, bir Bitcoin ETF’ye olan talep patlak veriyor ve Komisyon üyelerinden biri kripto para birimi yatırımcı kulübünün yepyeni bir üyesi olursa, VanEck ETF’nin tam bekleme süresinden sonra onaylanması çok muhtemel.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here