Home Bitcoin (BTC) Haberleri Uzman Yorumlarıyla Bitcoin Arz Sıkıntısı BTC Fiyatının 50.000 Dolar Olması Bekleniyor

Uzman Yorumlarıyla Bitcoin Arz Sıkıntısı BTC Fiyatının 50.000 Dolar Olması Bekleniyor

0
Uzman Yorumlarıyla Bitcoin Arz Sıkıntısı BTC Fiyatının 50.000 Dolar Olması Bekleniyor

Bitcoin, dolar bağlantılı enflasyon korkusuna karşı daha fazla kurumsal yatırımların dikkatini çektikçe, önümüzdeki fiyat hareketinde 50.000 $ dolara ulaşabilir.

Son zamanlarda piyasa değeri Facebook ve Tesla’nın üzerine çıkan amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, 42.000 $ dolara yakın rekor seviyesinin altına düştü.

Bununla birlikte, bu düşüşleri fırsat bilen kurumsal yatırımcılar daha fazla BTC alarak, 21 milyon Bitcoin adedi ile sınırlı arz sınırına karşı daha fazla likidite sıkıntısına yol açtı.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı çoğunlukla yatay konsolide oluyor ve Simetrik Üçgen gibi görünen bir yapı oluşturuyor.

Geriye dönüp bakıldığında, söz konusu model, fiyat daha yüksek düşükler ve daha düşük yüksekler oluşturduğunda gelişir. Bu arada ticaret hacmi düşer. Nihayetinde, fiyat bir önceki trendi yönünde – yukarı ya da aşağı – patlak verir.

Bitcoin’in önceki eğilimi yükselişteydi. Bu nedenle, kripto para biriminin başka bir yükselişe geçme olasılığı , Üçgen modelinden kopma hareketinde daha yüksektir. Bu, BTC fiyatını 50.000 doların üzerine çıkarır.

Bu – yine – Simetrik Üçgen’in ders kitabındaki tanımından dolayıdır. Bir varlık, modelin üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum yükseklik kadar kırılır. Bitcoin’in durumunda, yükseklik 14.000 dolar civarında.

Üçgenin üzerinde bir hareket, hacimlerdeki artışla birleştiğinde, Bitcoin fiyatının 50.000 $ .Dolar’ın üzerine çıkmasını bekliyor.

Bitcoin Likidite Krizi Ortaya Çıkıyor

Temel olarak, en azından zincir içi göstergelere göre pazar önyargılarını belirleyen çok sayıda analiste göre fiyat hedefi ulaşılabilir görünüyor.

Örneğin, Glassnode’daki veri analistleri, Bitcoin’in son haftalarda bugüne kadarki en büyük likidite tükenmesini vurgulayarak kripto para biriminin yükselişe geçtiğini ima etti.

“Sadece borsalardan para çekilmiyor, aynı zamanda madeni paralar sürekli olarak güçlü ellere geçiyor” dediler. “Son 30 günde, yaklaşık 270.000 BTC, HODLers olarak kabul edilen Bitcoin Balina Cüzdanlarına taşındı.”

“Glassnode grafik fiyat grafiği daha önemli olabilir: tedarik tüm zamanların en yüksek hızda borsalarında çekilen ediliyor Bitcoin,” Luke Martin, bağımsız bir piyasa analisti. “Tarihsel olarak boğa döngüleri, sıvı arz değişikliğinin olumlu yönde dönmesinden SONRA sona ermiştir. Bu çevirme henüz gerçekleşmedi. “

Enflasyon Ve Dolar Bolluğu

Sebebin bir kısmı, devam eden bir enflasyon bozkluğunun ortasında, Bitcoin için karşılaştırmalı olarak daha yüksek bir talep. Joe Biden’ın ABD başkanlık koltuğuna oturması , ekonomiyi koronavirüs pandemisinin ardından korumak için ek hükümet harcamaları yapma olasılığını artırdı .

Bu, birçok kişinin dolar için düşüş olarak algıladığı bol miktarda dolar arzı anlamına geliyor.

Bu tür korkular, MicroStrategy ve Square gibi şirketleri, dolar rezervlerinin bir kısmını Bitcoin ile değiştirmeye zorladı. Bu arada, Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi efsanevi yatırımcılar da kripto para piyasasına küçük meblağlar yatırdı ve her ikisi de altının daha iyi bir versiyonu olduğuna inanıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here