Home Bitcoin (BTC) Haberleri Ünlü Firma VanEck, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu

Ünlü Firma VanEck, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu

0
Ünlü Firma VanEck, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu

Yatırım yönetimi firması VanEck, bir Bitcoin ETF’si başlatmak için yeni girişimlerde bulunduğunu açıkladı.

New York merkezli firma , VanEck Bitcoin Trust için onay almak için Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

VanEck, Çarşamba günkü dosyalama işleminden önce , Eylül 2019’da SEC ile Bitcoin ETF için yaptığı son baskıyı geri çekti .

Önceki dosyasında önerildiği gibi, ETF, Cboe BZX Borsası’nda işlem yapacaktı.

Şimdiye kadar SEC, bir BTC ETF’si başlatma girişimlerini reddetti.

Bununla birlikte, VanEck ve diğer finans firmaları, 2020’deki büyük Bitcoin kullanımının hemen ardından yenilenmiş bir güven duygusu hissedebilirler.

Piyasa değerine göre bir numaralı kripto varlığı, bu yıl 33.000 doların üzerine çıktığı zamana denk gelen milyarderlerin ve kurumsal yatırımcıların dikkatini çekti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, firmasının 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olmayı planladığını , ödemeler devi Square ve sigorta devi MassMutual gibi diğer büyük şirketlerin lider kripto para birimi üzerinde daha küçük bahisler yaptığını söyledi.

Ayrıca, SEC başkanı Jay Clayton onun istifa etti pozisyonda belki Cumhurbaşkanı seçilen Joe Biden ofise adımları zaman dizginleri çekmek için daha kripto dostu regülatör için yer bırakarak.

Bir Bitcoin ETF’sinin sonuçları muhtemelen önemli olacaktır. Makro analist ve yatırımcı Raoul Pal , böyle bir tröstün açılması için kenarda bekleyen kurumsal yatırımcıların gelgit dalgası olduğunu söylüyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here