Home Bitcoin (BTC) Haberleri Ünlü Finans Şirketi Galaxy Digital, SEC’e Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı

Ünlü Finans Şirketi Galaxy Digital, SEC’e Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı

0
Ünlü Finans Şirketi Galaxy Digital, SEC’e Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı

Michael Novogratz yönetimindeki finansal hizmetler firması Galaxy Digital, bir Bitcoin ETF için SEC’e başvuran en son kurumsal şirkettir.

ABD’de bir Bitcoin ETF başlatmak için onay almak için başvuruda bulunan şirketlerin sayısı, Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’in eklenmesiyle artmaya devam ediyor. Onaylanırsa, Galaxy Bitcoin ETF NYSE Arca borsasında işlem yapacaktır. 

New York merkezli Galaxy Digital, kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisine adanmış çok yönlü bir finansal hizmetler firmasıdır.

Şirket, kendi Bitcoin borsa yatırım fonunu başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurarak başka bir hamle yaparak nekadar kripto sever olduğunu gösterdi.

Belgede, Komisyon başvuruyu onaylarsa, Galaxy Bitcoin ETF’nin NYSE Arca’da işlem gören intifa hakkı paylarını çıkaracağını söylüyor.

Hisselerin değeri, birden fazla fiyatlandırma kaynağı içeren Bloomberg Galaxy Bitcoin endeksinin performansını takip edecek.

“Yatırım hedefine ulaşmak isteyen Trust, Bitcoin’i elinde tutacak ve Hisse senetlerini, Bloomberg Index Services Limited tarafından seçilen Bitcoin fiyatlandırma kaynaklarından alınan verilere göre hesaplanan Endeksin değerine göre günlük olarak değerlendirecek.”

Galaxy Digital’in uygulamasıyla, bir Bitcoin ETF başlatmak isteyen ABD merkezli şirketlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Ancak SEC henüz bu tür ilk ürünü onaylamadı. VanEck dosyalama Komisyonu olarak bir adım önde gibi görünüyor koymak Mart ayında tartışmaya onun Bitcoin ETF önerisini.

Aynı zamanda, Kanada birkaç operasyonel BTC ETF’si ile yolu açtı. Aslında, Galaxy Digital’in Kuzey Amerika’da zaten işleyen bir tane var.

Novogratz’ın firması CI Global Asset Management ile ortaklık kurdu ve CI Galaxy Bitcoin ETF 9 Mart’ta Toronto Borsası’nda (TSX) başlatıldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here