Home Bitcoin (BTC) Haberleri Ünlü Altın Savunucusu Jeffrey Gundlach Bitcoin’in Daha İyi Bir Yatırım Olduğunu Kabul Etti

Ünlü Altın Savunucusu Jeffrey Gundlach Bitcoin’in Daha İyi Bir Yatırım Olduğunu Kabul Etti

0
Ünlü Altın Savunucusu Jeffrey Gundlach Bitcoin’in Daha İyi Bir Yatırım Olduğunu Kabul Etti

Bu yılın başlarında Bitcoin’i bir “balon” olarak adlandırdıktan sonra, ünlü altın savunucusu fikrini değiştirdi. 

Şimdi, altından daha iyi bir yatırım olabileceğine dikkat çekerken, Bitcoin’i “Teşvik Varlığı” olarak görüyor.

DoubleLine Capital’in CEO’su popüler altın savunucusu Jeffrey Gundlach, kripto varlığının değerli sarı metalden daha iyi bir yatırım olduğunu belirterek ağırlığını Bitcoin’in (BTC) arkasına attı.

Gundlach bugün erken saatlerde tweet attı, güçlü bir altın boğa ve uzun vadeli bir ABD doları ayısı olmasına rağmen, son altı aydır her ikisinde de tarafsız olmayı seçti.  

Gundlach’tan U Dönüşü

Bu yılın başlarında Gundlach, Bitcoin’e olan nefretini resmen dile getirdi ve diğer geleneksel finans uzmanlarına katılarak varlığa “balon” adını verdi. 

Gundlach, CNBC’ye verdiği bir röportajda , “Benim için Bitcoin şu anda hareket etme şekli açısından balon bölgesinde.” Dedi . 

Sözde Bond King, yatırımcıları Bitcoin’den uzak durmaları konusunda uyardı ve varlığın ralli sırasında aşırı ısınabileceğini ve bir “balon bölgesinde” olduğunu söyledi.  

Peki Ne Değişti?  

Her iki finansal araca verdiği desteği geri çekme kararı, Bitcoin‘in son birkaç aydır önemli bir tartışma konusu olan tarihi rallisinin bir sonucu olabilir. 

Dünyanın en büyük kripto para birimi, varlığı enflasyona karşı korumaya çalışırken, son zamanlarda kurumsal yatırımcılardan çok miktarda nakit girişi gördü. 

Bundan önce, yatırımcılar bir zamanlar enflasyona karşı bir koruma olarak altına baktılar, ancak geçen yıl yeni koronavirüsten (COVID-19) pandemiden etkilenmesine rağmen en iyi performans gösteren varlık olarak Bitcoin ortaya çıktığında işler büyük ölçüde değişti.

Mart 2020’de önde gelen kripto para biriminin BTC 4.000 $ ‘ın altına düştüğünü ve hızla toparlandığını ve yılı yaklaşık 20.000 $’ lık yüksek bir notla bitirdiğini hatırlayın .

Bitcoin’in kurumsal oyuncular tarafından kitlesel olarak benimsenmesi, fiyatını 52.000 $ ‘ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmaya teşvik etti ve daha fazla yatırımcı, geleneksel yatırımlardan kripto pazarına hala sermaye çekiyor. 

Bitcoin ile ilgili olarak Gundlach, kripto para birimini “uyarıcı varlık” olarak onaylarken “bir huniye dökülen çok miktarda sıvının bir torrent oluşturduğunu” belirtti. Ne yazık ki, altının tek olarak sınıflandırılamayacağını söyledi.


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here