Home Bitcoin (BTC) Haberleri TokenInsight Bitcoin (BTC) Raporunu Açıkladı

TokenInsight Bitcoin (BTC) Raporunu Açıkladı

0
TokenInsight Bitcoin (BTC) Raporunu Açıkladı

Kirpto para derecelendirme işini yapan kuruluş olan TokenInsight’a göre Bitcoin (BTC) fiyatı 12 Marttaki satış dalgasının arkasından ‘rasyonel seviyeye geri dönüyor’ dedi.

Yayınlanan raporda Tahmini 300 Spot borsadan toplam işlem hacminin bu yılın ilk çeyreğinde 6.6 Trilyon Doları aştığını ve bunun bir önceki çeyereğe göre 2 katından fazla olduğu görülmektedir.

Kripto severler için aslında iyi haber yapılan işlmelere bakıldığıında eskisi gibi fiyat ve hacim arasında olan korelasyon büyük ölçüde ortadan kalktığı gözüküyor.

TokenInsight Verileri

TokenInsight verilerine göre 2019’da 0.78’e oranla sadece 0.4 derece düşük olarak tanımlıyor.

Piyasa ticaretindeki hacim ve fiyat arasındaki azalma ve düşük korelasyon göz önüne alındığı zaman bu bize rasyonel bir durumun geri döndüğününü ve kaldıraç toplamının tekrar sağlıklı olmasını gösterdi.

TokenInsight raporunda ayrıca ”Dijital varlık piyasasının yüksek kaldıraçının genel yapısı aşırı piyasa şokları altında yeniden düzenlendi ve yatırımcılar yükselişten sonra kovalamaca azaldı.” Dedi. 12 Mart’ta piyasa çöküşünden sonra gelen yeniden düzenlemenin “Dijital varlık piyasasının uzun vadeli gelişimine elverişli.”

Yine aynı raporda ana akım olmayan kripto paralarla ilgili olarak kullanıcıların kripto paralarda Bitcoin (BTC)’yi tercih ettikleri vurgulandı.

Koronavirüs salgının ekonomide petrol savaşları ve kötü bir ekonomik kriziyle nedeniyle Bitcoin’de Kaldıraçlı işlemlere devam edileceği tahmin ediliyor.

Kaldıraçlı işlemlerin artık dünyada hemen hemen herkesin tanıması bu kaldıraçlı işlemlerin devam edeceğini hatta bunla ilgili dahada ileriye gidebileceğini gösteriyor.

TokenInsight Verileri

Dünya üzerinde oluşan küresel ekonomik kriz ve artan fonlar Bitcoin’nin 2. Çeyrektede Baskın olacağı sonucu veriyor bize.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here