Home Bitcoin (BTC) Haberleri Tim Draper’e Göre Bitcoin Alacak Bir Sonraki Kurumsal Şirket Netflix

Tim Draper’e Göre Bitcoin Alacak Bir Sonraki Kurumsal Şirket Netflix

0
Tim Draper’e Göre Bitcoin Alacak Bir Sonraki Kurumsal Şirket Netflix

Tim Draper, Netflix’in Bitcoin satın alacak bir sonraki büyük kurumsal şirket olduğuna inanıyor. Ayrıca Amazon’un Bitcoin’i kabul etmeye başlayabileceğini söyledi.

Popüler girişim kapitalisti ve Bitcoin analisti Timothy “Tim” Draper, büyük film sitesi platformu Netflix’in Bitcoin satın alma bandwagonuna katılan bir sonraki şirket olabileceğini öngördü.

Bir Sonraki Bitcoin Kurumsal Yatırımcısı Netflix Olabilir

Unstoppable Podcast’in yakın tarihli bir bölümünde konuşan Tim Draper, Netflix’in bilançosuna Bitcoin eklemek için sırada yer alabileceğini belirtti.

Ona göre, şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Reed Hastings, Netflix’i olası bir Bitcoin yatırımcısı yapıyor. Draper, sözünü destekleyerek şöyle dedi:

“Reed Hastings’in çok yenilikçi bir adam olduğunu ve çok fazla yaratıcı düşünceye sahip olduğunu düşünüyorum ve bence hala Netflix’teki dizginleri kontrol ediyor. Ve bu yüzden düşecek bir sonraki büyük şeyin bu olabileceğini düşünüyorum. “

Bu arada, girişim kapitalisti, sosyal medya devi Facebook’un yanı sıra Apple ve Google gibi diğer büyük şirketlerin muhtemelen Bitcoin’e yatırım yapmaya aday olduklarını belirtti.

Ancak Draper, şirketlerin bunun yerine kendi merkezî para birimlerini oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

Draper ayrıca, herhangi bir büyük kuruluşun finans müdürü (CFO) olsaydı, şirkete portföylerinin bir kısmını Bitcoin’e tahsis etmesini tavsiye edeceğini belirtti.

BTC savunucusuna göre, Bitcoin enflasyona karşı bir korunma görevi gördü.

Tesla’nın milyar dolarlık bitcoin yatırımından bu yana , hangi şirketin Tesla’nın hareketini taklit edeceğine dair spekülasyonlar yapıldı.

Bitcoin’e artan kurumsal ilgi, BTC’nin yükseliş momentumundan büyük ölçüde sorumludur. Bu arada, Microstrategy ve Square gibi firmalar kısa süre önce Bitcoin varlıklarına ekledi.

Amazon Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor mu?

Girişim kapitalisti, Netflix’i bir sonraki olası bitcoin yatırımcısı olarak tanıtmanın yanı sıra, perakende devi Amazon’un Bitcoin’i kabul etmeye başlayabileceğini belirtti. Bunu ekleyerek, insanlar Amazon’da ürün satın almak için amiral gemisi kripto para birimini kullanabilir.

Şubat ayında, Amazon’un müşterilerin parayı dijital para birimine çevirmesini sağlayacak yeni bir proje sunmak istediğine dair haberler vardı . Proje Meksika’da başlayacak olsa da, şirketin BTC veya eter gibi popüler kripto varlıkları kullanmayabileceğine dair spekülasyonlar olmasına rağmen, şirket hangi dijital varlıkları destekleyeceğini belirtmedi.

Bitcoin’in fiyat hedefi hakkında da konuşurken Draper şunları söyledi:

“Dünya çapında mevcut para birimi dolar olarak yaklaşık 100 trilyon dolar ve bitcoin’in piyasa değeri şu anda sadece bir trilyona ulaşıyor. Yani 100 kat yukarı çıkmaması için hiçbir sebep yok. Doların yerini tamamen alacak gibi değil. Yine de insanların gelecekte dolarla bir şeyler almaya çalıştıklarında güleceklerini düşünüyorum. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here