Home Bitcoin (BTC) Haberleri Tim Draper, Bitcoin’i Savunmak İçin Elon Musk’a Karşı Çıktı, Fiat’ın Çok Fazla CO2 Kullantığını Önerdi

Tim Draper, Bitcoin’i Savunmak İçin Elon Musk’a Karşı Çıktı, Fiat’ın Çok Fazla CO2 Kullantığını Önerdi

0
Tim Draper, Bitcoin’i Savunmak İçin Elon Musk’a Karşı Çıktı, Fiat’ın Çok Fazla CO2 Kullantığını Önerdi

Büyük küresel yatırımcı ve milyarder olan Bitcoin destekçisi Tim Draper , Tesla’nın Bitcoin’i araçları için ödeme olarak kabul etmekten vazgeçtiğini belirttiği son tweetiyle ilgili olarak Elon Musk’a karşı çıkmak için Twitter’a gitti.

“Elon arabalar için fiat kabul etmemeli” çok fazla enerji kullanıyor

Tim Draper, Elon Musk’ın BTC madencilerinin bıraktığı büyük karbon ayak izini vurgulayan son tweetine gecikmeli bir yanıt yayınladı.

Tesla CEO’su, Elon Musk kriptoya şiddetle inandığından (diğer tweetine göre) şirketin diğer kripto para birimlerine bakacağını tweetledi.

Bitcoin karşıtı anlatısı, amiral gemisi kriptoyu 50.000 $ seviyesinin altına itti ve BTC hala 49.000 $ ‘ın üzerine çıkamadı.

Diğer dijital para birimleri, altcoinler, Musk’ın tweetinin neden olduğu satışta Bitcoin’in kırmızı yolunu takip etti.

Bu Tesla’nın BTC’deki U-dönüşüne kızan diğer birçok kripto etkileyicisi gibi Draper, içerdiği tüm bankalarla birlikte mevcut finansal sistemin de bol miktarda CO2 yayan bir enerji yükü kullandığını tweetledi.

Tim Draper, Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeyi bırakması durumunda (BTC’yi satmıyorken bilançosunda tutuyor) şirketin fiat’ı kabul etmeyi bırakmasını tavsiye ediyor.

Elon Musk şimdi ne yapıyor?

Bitcoin etkileyicisi Anthony Pompliano, Elon Musk’un daha sonra bir çözüm sunmak ve Bitcoin madencilerinin yenilenebilir enerji kullanmasını sağlayacak bir tür teknoloji çözümü başlatmak için “kirli” madencilik sorununu kamuya açık bir şekilde ele aldığına inanıyor.

Jack Dorsey Meydanı, Musk’ın karbon emisyonları konusundaki Bitcoin duruşunu destekliyor

Daha önce ABD tarafından bildirildiği üzere Jack Dorsey’in bilançosunda Bitcoin tutan ödeme şirketi Square, yakın zamanda daha fazla Bitcoin almayı planlamadığını açıkladı.

Square’in CIO’su Amrita Ahuja’ya göre, şirket karbon emisyonları sorununun öncelikle ele alınması gerektiğine inanıyor. Böylece Square, Tesla’nın bakış açısına benzer bir bakış açısını açıkladı.

Square iki Bitcoin alımı yaptı: geçen yıl Ekim ayında BTC için 50 milyon dolar ve Şubat ayında 170 milyon dolar ödedi.

Yine de Twitter ve Square CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey önde gelen bir Bitcoin destekçisi olduğu için Square, Tesla’ya benzer şekilde BTC’yi satmıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here