Home Bitcoin (BTC) Haberleri Tesla, BTC’ye 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Yaparken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırdı

Tesla, BTC’ye 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Yaparken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırdı

0
Tesla, BTC’ye 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Yaparken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırdı

Tesla’nın devasa Bitcoin yatırımı sayesinde Bitcoin’in fiyatı 45.000 dolara çıktı.

EV üreticisi Tesla’nın Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı haberinin ardından Bitcoin’in fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi . Kripto para biriminin şu anki fiyatı, son bir saatte % 8,5 artışla 45,000 dolar oldu.

Büyümenin çoğu, haberler çıktıktan hemen sonra geldi. CoinGecko’ya göre, Bitcoin sadece 20 dakikada 39.244 $ ‘dan 45.000 $’ a yükseldi . Sonuç olarak, Bitcoin şu anda geçen bu hafta % 11,4, geçen ay % 30 ve geçen yıla göre % 342 arttı.

Yükselen Bitcoin fiyatı , kısa devre yapanlara büyük zarar verdi. Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft’a göre, kripto borsasında OKEx 57 milyon dolarlık kısa pozisyonlarda tasfiye edildi.

Tesla’nın en son SEC dosyası , Ocak ayında dijital varlıklara ve altına yatırım yapmaya yeni bir odaklanma ile yeni bir yatırım politikası benimsediğini ortaya çıkardığında haber çıktı .

Dosyalama, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını belirtti. Firmanın artık ürünlerini, yani arabalarını satın almak için Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını da sözlerine ekledi.

Tesla’nın büyük Bitcoin satın alımı, analistlerin izlediği en önemli zincir üstü veri noktalarından birini açıklayabilir.

Bu, aylardır sürekli olarak azalan borsalardaki Bitcoin arzı miktarıdır. Schultze-Kraft, talebin arzı geride bırakmasıyla bunun likidite krizine yol açabileceğini söyledi, bu bir yükseliş işareti.

Analistlerin belirttiği gibi, Bitcoin 30.000-40.000 $ aralığında olduğu için borsalardaki arz azaldı. Glassnode’un verilerine göre, borsalardaki Bitcoin arzı 2,3 milyon Bitcoin’e düştü. Bu, onu en son Temmuz 2018’de görülen seviyelere geri getiriyor.

Bitcoin’in fiyatındaki bu ani artış , piyasalarda da yankılanıyor . Ethereum’un fiyatı son bir saatte% 3 artarak biraz artarak 1.714 dolara ulaştı. Polkadot ayrıca 21.72 $ ‘a düşmeden önce% 7 artışla 22.83 $’ a kısa bir artış kaydetti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here