Home Bitcoin (BTC) Haberleri Tesla Bitcoin’i 50 Bin Dolar’a Yolladı – Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı

Tesla Bitcoin’i 50 Bin Dolar’a Yolladı – Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı

0
Tesla Bitcoin’i 50 Bin Dolar’a Yolladı – Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı

Birkaç gün önce, dünyanın en büyük halka açık şirketlerinden biri olan Tesla, 1.5 milyar dolarlık bitcoin alımını ortaya çıkardı ve bu da fiyatı 50 bin dolara kadar düşürdü.

Geçen haftanın kripto para piyasasında ilginç olduğunu söylemek çok büyük bir eksiklik olur.

Bitcoin neredeyse 50 Bin$ dolar’a ulaştı, Ethereum 1800 $ dolar’ ı geçti, BNB 150 $ dolar civarında zirveye ulaştı – bunlar sadece bazı önemli noktalar.

Birkaç gün önce başlayarak, Bitcoin, belki de son yıllarda en büyük cirosu olarak kabul edilebilecek bir şeyi aldı – Tesla , Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde bir Bitcoin satın aldığını açıkladı .

Bu doğru – dünyanın en büyük halka açık şirketlerinden biri net parasının yaklaşık% 15’ini Bitcoin’e ayırdı.

Söylemeye gerek yok, bu, fiyatı bir günde yaklaşık 39.000 $ ‘dan 48.000 $’ a yükselirken gökler için birincil kripto para birimini gönderdi. Birçoğunun sağlıklı bir düzeltme ve 44K $ ‘ın altına düşmesi olarak kabul edilen şeyin ardından Bitcoin, şu anda Bitstamp’ta tam olarak 49.000,00 $’ da olan tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu noktada, ihlal edilmesi an meselesi gibi görünüyor.

Altcoinler de büyük bir hafta geçirdi. Ethereum şu anda 1.800 doların üzerinde işlem görüyor ve ayrıca her gün yeni zirveler çiziyor.

DeFi pazarı, 40 milyar doları aşan çeşitli DeFi protokollerinde kilitlenmiş toplam değerle patlıyor .

Ayrıca Binance Smart Chain’in (BSC), toplam piyasa değeri açısından SushiSwap’i çoktan geride bırakan BSC için bir Uniswap alternatifi olan PancakeSwap gibi faiz ölçerin zirvesinde duran bazı projelerle hız kazandığını da belirtmek gerekir.

Her halükarda, hafta gelişmeler açısından özellikle olumlu geçti. ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, kurumsal müşterileri için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini elinde tutacağını duyurdu .

Bir diğer önde gelen ödeme işlemcisi Mastercard, Visa’nın beğenilerine katıldı ve kripto para birimlerini tüccar ağına potansiyel olarak entegre edeceğini söyledi.

Sonuçta, son yedi gün heyecan vericiydi ve bundan sonra ne olacağını görmek çok ilginç olmaya devam ediyor.

Kripto Para Bu Hafta

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 1468 Milyar Dolar | 24H Cilt: 201B | BTC Hakimiyeti:% 60,3

BTC: 47.673 ABD Doları (+% 26,71) |

ETH: 1.847 $ (+% 8.47) |

XRP : 0,591 ABD doları (+% 32,15)

Tesla, 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin – BTC Skyrockets’i Yeni ATH’ye Satın Aldı. Dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ın öncülüğünü yaptığı dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Tesla, Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldı . Bu, birkaç gün önce dosyalanan ve şirketin ürünleri için bitcoin kabul etmeye başlayabileceğini açıkladığı bir SEC dosyasında netleşti.

En Eski Amerikan Bankası BNY Mellon, Kurumsal Müşterileri İçin Bitcoin’i Elde Edecek. Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski bankası BNY Mellon, kurumsal müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini elinde tutacağını duyurdu .

Kurumların BTC’ye olan talebi arttıkça BNY Mellon bunu yapan en son banka oldu.

Mastercard, 2021’de Ağında Seçilmiş Kripto Varlıklarını Doğrudan Destekleyecek . Dünyanın önde gelen ödeme işleme şirketlerinden Mastercard, kripto para birimlerini 2021’de doğrudan tüccar ağına entegre edeceğini açıkladı .

Bu, alandaki en büyük şirketin kısa bir süre sonra geliyor, Visa, aynı şeyi açıkladı.

Grayscale CEO’su, Bitcoin Kurumsal Talebi 2021’de Hızlanıyor. Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale’in CEO’suna göre , 2021’de Bitcoin’e olan kurumsal ilgi hızlanıyor. BTC’ye yatırım söz konusu olduğunda anlatının “neden” den “neden olmasın” a geçtiğini söyledi.

Ethereum 2.0 Staking, 5.4 Milyar Dolar Değerinde Dönüm Noktası 3M ETH’yi Vurdu. Ethereum 2.0 blockchain üzerinde bahis ETH toplam miktar şimdi etmiştir.

Tepesinde üç milyon. 84.000’den fazla aktif onaylayıcı var ve zincir oldukça etkileyici bir şekilde ilerlediği için neredeyse 9000 beklemede.

Oyuncu Sanal Mülk İçin 1.5 Milyon Dolar Tüketti, Yeni NFT Satış Rekoru Kırdı. Değiştirilemez tokenlerin etrafındaki çılgınlık tüm gücüyle devam ediyor.

Şaşırtıcı bir satışta, biri sanal gayrimenkul için 1,5 milyon doların üzerinde ödeme yaptı . Kullanıcı, blockchain destekli oyun platformunda 9 Genesis sanal arazi satın aldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here