Home Bitcoin (BTC) Haberleri Tech Mogul Jack Dorsey, Bitcoin Eleştiri Yağmuru Altındayken BTC’yi Savundu

Tech Mogul Jack Dorsey, Bitcoin Eleştiri Yağmuru Altındayken BTC’yi Savundu

0
Tech Mogul Jack Dorsey, Bitcoin Eleştiri Yağmuru Altındayken BTC’yi Savundu

Twitter ve Square CEO’su olan Jack Dorsey, Elon Musk’ın Tesla’nın artık BTC’yi ödeme olarak kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından Bitcoin’i savunuyor.

Bir dizi tweet’te Musk, 50 milyondan fazla takipçisine Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödemelerini askıya aldığını söyleyerek amiral gemisi kripto para biriminin çevre üzerindeki zararlı etkisine ilişkin endişeleri dile getirdi.

Musk’ın Bitcoin konusundaki değişen duruşu , kripto para biriminin bir enerji domuzu olduğu konusundaki uzun süredir endişeleri yeniliyor . Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nin bir raporuna göre Bitcoin madenciliği İsveç gibi küçük ülkelere göre daha fazla enerji tüketiyor.

Bitcoin’e yönelen bir eleştiri yağmurunun ortasında Dorsey, Square CFO’su Amrita Ahuja’nın bir tweetine yanıt vererek önde gelen kripto varlığı konusundaki duruşunu ortaya koyuyor ve ödeme platformunun şu anda değerinde olan Bitcoin varlıkları için artık daha fazla BTC almayı planlamadığına dair endişeleri ele alıyor 400 milyon dolar.

Dorsey , firmasının Bitcoin ağını iyileştirmeye yardımcı olmaya devam edeceğini söyledi .

“Bitcoin * her şeyi *… daha iyisi için değiştirir.

Ve sonsuza kadar Bitcoin’i daha iyi hale getirmek için çalışacağız. “

Square, temiz enerji kaynaklarının kullanılmasına yardımcı olan şirketleri desteklemek için Bitcoin Temiz Enerji Girişimi için şimdiden 10 milyon dolar taahhüt etti. Nisan ayında firma , Bitcoin’in yenilenebilir enerjiye geçişi nasıl teşvik edebileceğini tartışan “Bitcoin Bol, Temiz Enerji Geleceğinin Anahtarıdır” başlıklı makaleyi yayınladı .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here