Home Bitcoin (BTC) Haberleri Takımın Sahibi Sacramento Kings’in Oyuncularının Bitcoin’de Maaş Alacağını Söyledi

Takımın Sahibi Sacramento Kings’in Oyuncularının Bitcoin’de Maaş Alacağını Söyledi

0
Takımın Sahibi Sacramento Kings’in Oyuncularının Bitcoin’de Maaş Alacağını Söyledi

Takımın sahibi, NBA devi Sacramento Kings’in çalışanları ve oyuncuları maaşlarının istedikleri kadarını BTC ile alabileceklerini söyledi.

Sacramento Kings desteklerini ikiye katlarken Bitcoin, Ulusal Basketbol Birliği’ne (NBA) girmeye devam ediyor. Takımın Başkanı ve CEO’su Vivek Ranadivé, Kulüp Binası görünümünde daha önce organizasyondaki herkesin maaşlarını yakında BTC ile almaya başlayabileceğini bildirdi.

Bitcoin, Kralların Maaşlarına Düşüyor

Sacramento, California’da bulunan Sacramento Kings, bir ABD profesyonel basketbol takımı ve Batı Konferansı Pasifik Bölümü üyesidir. Kuruluş, BTC’yi 2014 yılında bilet ve mallar için bir ödeme aracı olarak sunan ilk NBA takımı olduğu için yıllardır Bitcoin yanlısı bir yaklaşım sergiledi.

Kings’in CEO’su, Başkanı ve Valisi Vivek Ranadivé, Forbes tarafından bildirilen yeni bir Kulüp Binası görünümünde, birincil kripto para birimi ile ilgili bir başka önemli dönüm noktasını duyurdu.

Organizasyondaki tüm çalışanların, maaşlarını dolar yerine bitcoin olarak almak isteyip istemediklerini yakında seçmeye başlayabileceklerini söyledi.

“Önümüzdeki birkaç gün içinde Kings organizasyonundaki herkese teklif edeceğimi duyuracağım, oyuncular da dahil olmak üzere maaşlarının istedikleri kadarını bitcoin olarak alabilecekler.”

Geçen yıl Brooklyn Nets’ten Spencer Dinwiddie hayranlarından 25 milyon dolarlık BTC topladığında ve bir sonraki takımını seçmelerine izin verdiğinde bir başka NBA-bitcoin girişimi gerçekleşti .

Şimdiye kadarki ilk kripto para birimi, ABD’deki başka bir popüler spor olan NFL’ye de girdi. Carolina Panthers’dan Russell Okung , bir Zap ortaklığı aracılığıyla maaşının yarısını Bitcoin olarak alıyor .

Mavericks ve Dogecoin

Mark Cuban’dan beri popüler girişimci ve kripto destekçisinin sahibi olduğu Dallas Mavericks, kripto yanlısı davranışlar sergiledi. Mavs, 2015 yılında Krallardan bir yıl sonra BTC ödemelerini başlattı.

Sert bir ilişki ve Küba’dan birkaç eleştiriden sonra ekip, bu yılın başlarında kripto para birimi endüstrisi ile ilişkisini ikiye katladı. Ancak bu sefer sadece Bitcoin değil, Dogecoin’di.

Mavs, Tesla’nın Elon Musk, Snoop Dogg ve diğer ünlülerin onaylarının ardından büyük bir popülerlik artışından sonra, Mavs , biletler ve ürünler için DOGE ödemelerini kabul etmeye başladı .

Ekibinin neden Dogecoin’i tam olarak seçtiği sorusuna Küba, “çünkü yapabiliriz” cevabını verdi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here