Home Bitcoin (BTC) Haberleri St.Louis Fed Başkanı, Bitcoin Altına Rakip Olabilir Gerçek Paraya Değil

St.Louis Fed Başkanı, Bitcoin Altına Rakip Olabilir Gerçek Paraya Değil

0
St.Louis Fed Başkanı, Bitcoin Altına Rakip Olabilir Gerçek Paraya Değil

St. Louis Federal Rezerv Bankası başkanı son açıklamasında Bitcoin‘in gerçek para değilde Altın’a rakip olabileceğini söyledi.

St. Louis Federal Rezerv Başkanı Jim Bullard, BTC savunucuları tarafından iddia edilen sıkça alıntılanan avantajlardan bazılarına dayanarak Bitcoin’in (BTC) değer önerisini reddetti.

Salı günü CNBC’ye konuşan Bullard , Federal Rezerv’in Bitcoin’i gerçek bir para biriminden çok altına rakip olarak gördüğünü belirtti .

Bullard’a göre, “Fed politikası için, gözün görebildiği kadarıyla dolar ekonomisi ve dolar küresel ekonomisi olacak.”

Bullard’a göre, ABD dolarının önceliği Bitcoin veya altına bağlı değil ve fiyat hareketlerinde önemli değişiklikler yaşanıyor.

St.Louis Fed Başkanı, Bitcoin’in piyasada yükselen dijital para birimlerinden yalnızca biri olduğunu da belirtti.

Bullard’a göre, insanların sanal para birimleriyle işlem yaparken zaten çok sayıda seçenekle karşı karşıya olduğunu savunan tek tip olmayan bir para rejimi arzu edilmez.

Bullard ayrıca, bir para biriminin mal ve hizmetlerin yanı sıra diğer para birimlerine de biraz istikrar göstermesi gerektiğini belirterek, Bitcoin’in görünürdeki oynaklığına dair çekim yaptı.

BTC’yi görevden almasının bir parçası olarak Bullard, piyasa değerine göre en büyük kriptoyu Amerikan İç Savaşı sırasında ABD bankaları tarafından yaratılan ‘sahte dolarlarla’ karşılaştırdı.

Bullard’ın beğenileri Bitcoin’e para birimi olarak abone olmayabilirken, Tesla gibi büyük firmalar zaten kripto para birimini bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeye doğru ilerliyor.

Nitekim elektronik araç devi geçtiğimiz günlerde bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin ekledi .

Bitcoin kısa süre önce 50.000 $ ‘lık fiyat işaretini ilk kez geçti, ancak o zamandan beri muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesinde kar elde etmesiyle tetiklenen hafif bir geri dönüş gördü.

Bazı yorumcular bunun bir süper döngünün ortasında olduğunu söyleyerek, BTC yılbaşından bugüne neredeyse% 70 arttı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here