Home Bitcoin (BTC) Haberleri Square’in CFO’su Daha Fazla Bitcoin Almayacaklarını Bildirdi

Square’in CFO’su Daha Fazla Bitcoin Almayacaklarını Bildirdi

0
Square’in CFO’su Daha Fazla Bitcoin Almayacaklarını Bildirdi

Square’in CFO’su Amrita Ahuja, bugün yaptığı bir röportajda şirketin daha fazla Bitcoin (BTC) satın alma planı olmadığını belirtti.

Bu, Tesla’dan gelen en son haberleri ve ürünleri için Bitcoin (BTC) ödemelerini durdurma kararını takiben büyük bir Bitcoin düşüşünün ardından geliyor.

Kripto Paralarda Kısa Bir Yavaşlama

Elon Musk’un Tesla’nın artık BTC’yi kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından büyük kripto para birimlerinin % 20’nin üzerine düşmesinin ardından Bitcoin’i çevreleyen havadaki dizginlenmemiş elektrik enerjisi kısa bir süre durdu .

Square’in büyük Bitcoin pozisyonu, 8.027 Bitcoin elinde bulunduruyor. Özellikle şirketin en son satın alması dahilinde (51.200 $ ‘ın üzerinde bir maliyetle 170 milyon $) geçici bir düşüş yaptı. BTC ile birlikte Square hala yaklaşık 200 milyon dolar artıda (ilk alımları daha düşük bir fiyattaydı). Yine de, bu son düşüş muhtemelen üst yönetimi daha riskli yatırımlara doğru çeşitlenme hızını yavaşlatmaasına neden olmuştur.

Kripto Paralarda Düşük Beklentiler

Ancak bu haber , dünya çapında kripto para birimlerine olan ilginin artmasını durdurmak için yeterli değil. 2021’in ilk çeyreğinde, Square, Bitcoin işlemleri sayesinde önceki zirveleri aşarak 3.5 milyar dolarlık Cash App gelirini bildirdi. Üç aylık kazanç beklentileri, analistlerin hedeflediğinin iki katından fazla daha fazla oldu.

Square’in Bitcoin ile ilgili geliri 11 kat arttı ve CEO’su Jack Dorsey hareketin tamamen arkasında olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında, Bitcoin’in “İnternet’in yerel para birimi” olduğuna inandığını ve uzmanların, dünkü engele rağmen şirketlerin kripto para birimleri için artan desteğinin önümüzdeki birkaç ay boyunca devam etmesini beklediğini belirtti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here