Soros CIO’ya Göre Merkez Bankaları Dijital Para Birimleri Bitcoin İçin Bir Tehdit

Soros Fon Yönetimi’nin baş yatırım sorumlusu (CIO), merkez bankası dijital para birimlerinin bitcoin ve diğer kripto para birimleri için potansiyel bir tehdit olduğunu, ancak bunun yalnızca geçici olacağını söylüyor. Ayrıca, bitcoin’in altının bazı alıcı tabanını elinden aldığını söylüyor.

Kripto Paraların Dönüm Noktası

Soros Fon Yönetimi Baş Yatırım Sorumlusu (CIO) Dawn Fitzpatrick, Bloomberg’in Front Row’da geçen hafta yaptığı bir röportajda Bitcoin’den ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) kripto endüstrisi üzerindeki etkisinden bahsetti. Dedi ki:

Kripto etrafındaki tüm altyapının gerçekten ilginç olduğunu düşünüyoruz… Bu altyapıya bazı yatırımlar yapıyoruz ve bunun bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyoruz.

Borsalar, varlık yöneticileri, saklama görevlileri ve vergi raporlama şirketleri dahil olmak üzere firmasının neye yatırım yaptığına dair bazı örnekler verdi. Bu ayın başlarında, Soros Fon Yönetimi yatırım New York Dijital Investment Group (NYDIG), Bitcoin için teknoloji ve yatırım çözümleri sağlayıcısı içinde.

Soros Fon Yönetimi’nin yönettiği varlıkları yaklaşık 27 milyar dolar. Kurumsal Yatırımcı, onu tüm zamanların en başarılı ikinci hedge fonu olarak görüyor ve deneyimli yatırımcılar George Soros ve Jim Rogers tarafından 1970 yılında kurulduğundan bu yana yıllık% 44 oranında geri dönüyor .

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri: Kripto Para Birimlerine Geçici Bir Tehdit

Fitzpatrick ayrıca merkez bankası dijital para birimlerinin kripto piyasası üzerindeki potansiyel etkisini de tartıştı. 

Çin’i örnek olarak göstererek, “Merkez bankası dijital para birimleri burada, sanırım insanların beklediğinden daha hızlı olacak” dedi. 

Çin’in dijital para birimini dünya çapında kullanmak istediğini vurgulayan CIO, “Çin’in ilk hareket eden olmasının bazı stratejik nedenleri var” diye devam etti. Uyardı:

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için potansiyel bir tehdittir. Bunun gerçek bir tehdit olduğunu düşünüyorum ama geçici olacağını düşünüyorum. Bitcoin’i kalıcı olarak istikrarsızlaştırmada başarılı olacaklarını sanmıyorum.

Altından Bitcoin’e Geçen Yatırımcılar

Fitzpatrick, bitcoin’i bir meta olarak gördüğünü açıkladı ve şunları söyledi: “Bitcoin hakkında düşündüğünüzde, bunun bir para birimi olduğunu düşünmüyorum. Bence bu bir emtia ama kolayca depolanabilen bir emtia. Kolayca aktarılabilir. “

Daha sonra, ABD para arzındaki hızlı artışın, bitcoin’i uç bir varlık olarak kalmaktan nasıl kurtardığını anlattı ve “İtibari para birimlerinin değerinin düşürülmesi konusunda gerçek bir korku var” dedi. 

CIO şöyle açıkladı: “Genel olarak kripto söz konusu olduğunda, Bitcoin gibi bir şeyin önemli bir varlık olarak kalmış olabileceği konusunda gerçekten önemli bir anda olduğumuzu düşünüyorum, ancak son 12 ayda paramızı artırdığımız gerçeği için ABD’deki arz% 25. “

- Advertisement -

Soros Fon Yönetimi CIO’su da bazı yatırımcıların altından bitcoin’e geçtiğine inanıyor ve şunları ayrıntılı şekilde açıklıyor:

Altın fiyat hareketine baktığınızda, oldukça sağlam bir enflasyon anlatısı bağlamında, çekiş kazanmakta zorlanıyor ve bence bunun nedeni Bitcoin, alıcı tabanının bir kısmını elinden alıyor.

CIO’ya ayrıca kendisinin herhangi bir Bitcoin sahibi olup olmadığı soruldu. Ancak güldü ve cevap verdi, “Buna cevap vermeyeceğim.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

94BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,055TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
60,102.00 $
60,102.00 $
0.57%
ethereumEthereum
2,143.48 $
2,143.48 $
0.72%
binance-coinBinance Coin
462.12 $
462.12 $
2.75%
xrpXRP
1.43 $
1.43 $
34.15%
tetherTether
0.997055 $
0.997055 $
0.51%
polkadotPolkadot
40.70 $
40.70 $
3.24%
cardanoCardano
1.22 $
1.22 $
0.31%
litecoinLitecoin
250.27 $
250.27 $
9.49%
uniswapUniswap
29.60 $
29.60 $
2.42%
stellarStellar
0.607562 $
0.607562 $
21.24%

Benzer Haberler