Home Bitcoin (BTC) Haberleri Son Gelişmelerin Ardından Bir Günde 2.4 Milyar Dolar Tasfiye Edildi

Son Gelişmelerin Ardından Bir Günde 2.4 Milyar Dolar Tasfiye Edildi

0
Son Gelişmelerin Ardından Bir Günde 2.4 Milyar Dolar Tasfiye Edildi

Kripto para birimi piyasası, bitcoin 42.000 $ ‘dan üç ayın en düşük seviyesine gerilediği için Nisan sonundan bu yana ilk kez 2 trilyon $’ ın altına düştü.

Elon Musk, Bitcoin 3.000 $ ‘lık toparlanmadan önce bir günde 7.000 $ düştüğü için kripto piyasasında oynaklığı artırmaya devam ediyor. Çoğu altcoin de kırmızıda, ETH 3.500 doların altına ve BNB 500 doların altına düştü.

Bitcoin’in 24 Saat Vahşi Yolculuğu

Birincil kripto para biriminin daha iyi günler gördüğünü söylemek doğrudur. Aslında, 12 Mayıs’ta 58.000 $ ‘ın üzerinde işlem gördüğü için o kadar da uzun zaman önce değildi. Ancak Elon Musk’ın Tesla’nın elektrikli araçları için BTC ödemeleri almayı durdurduğu açıklaması, anında büyük kesintilere neden oldu.

Sadece bir günde, Bitcoin 12.000 $ ile iki ayın en düşük seviyesine geriledi. Hızlı bir şekilde iyileşme girişiminde bulunulmasına rağmen, varlık, Tesla’nın CEO’su tarafından yapılan başka bir etkileşim onu ​​tekrar aşağı göndermeden önce bir süre 50.000 doların altında kaldı.

Daha önce bildirildiği gibi, Bitcoin bu sefer 42.000 $ ‘ın biraz üzerinde (Bitstamp’ta) üç ayın en düşük seviyesine geriledi. Milyarder , Tesla’nın BTC bölümlerinden hiçbirini satmadığını ve kripto para biriminin dakikalar içinde 3.000 $ değer kattığını açıkladığında yüksek dalgalanmalar devam etti .

Son 24 saatteki toplam tasfiye 2,4 milyar dolar olduğu için bu gelişmeler tüccarlar için sıkıntı yarattı .

Bu satırları yazarken, bitcoin 45.000 dolar civarında duruyor. Piyasa değeri 800 milyar doların altına düşmek üzereyken, pazar hakimiyeti% 40’tır.

BTC USD Kaynak: TradingView

Altcoinler Kan Ağlıyor

Tipik olarak bitcoin ile artan volatilite olduğunda olduğu gibi, çoğu alternatif kripto parayı takip etti. Ethereum, olumsuz yükü 3.150 dolara (Bitstamp’ta) büyük bir düşüşle yönetti. O zamandan beri bir miktar değer kazanarak 3.500 dolara ulaşmasına rağmen, ETH bu ayın başlarında kaydedilen en son ATH’den 900 doların üzerinde.

Binance Coin’in fiyat düşüşü, onu gün içi en düşük 485 $ ‘a düşürdü. BNB geri dönmüş olsa da, varlık 24 saatlik bir ölçekte hala% 9 düşüşte.

Dün 2,4 dolardan bir rekor daha gören Cardano, % 8 düştü ve şu anda 2,2 dolardan işlem görüyor. Ripple (% 7), Dogecoin (-% 4), Polkadot (-% 13), Bitcoin Cash (-% 11), Litecoin (-% 9), Uniswap (-% 9) ve Chainlink (-% 10) kırmızıda da iyi.

Kripto piyasası bakışı Kaynak: CryptoQuant

Venüs (-% 25), Qtum (% 14), Huobi Token (-% 12), Ontoloji (-% 11), Stellar (-% 11), Zcash (-% 11), Bitcoin Cash (-% 11) ve OMG (-% 11), çift haneli kaybedenlerden sadece birkaçı.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri, haftalardır ilk kez 2 trilyon doların altına düştü. Şu anda 2,1 trilyon $ ‘a yükselmesine rağmen, metrik beş günde 400 milyar $’ ın üzerinde düştü.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here