SEC’ten Uyarı Bitcoin ‘Son Derece Spekülatif’ Bir Araç Olabilir

ABD SEC, yatırım fonu yatırımcılarını, varlık yüksek riskler oluşturabileceğinden Bitcoin ile uğraşırken son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırım fonu yatırımcılarını Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki riskler konusunda uyardı. ABD ajansı kripto para birimini “oldukça spekülatif” bir varlık olarak tanımladı.

Kripto Paralarda Riskleri Görmezden Gelmeyin

İlk kripto para biriminin fiyatı 2020’de fırladı ve 2021’in ilk aylarında yükselişine devam ederek Nisan ortasında yaklaşık BTC fiyatı 65.000 $ dolar ATH’ye ulaştı .

Sonuç olarak, birçok kişi ve yatırım fonu yatırımcısı, Bitcoin trenine atlama ve sermayelerini ona tahsis etme fırsatını yakaladı. Ancak ABD SEC, piyasa katılımcılarını bunu yaparken özellikle dikkatli olmaları konusunda uyardı .

ABD bekçi köpeği, dijital varlığın çok popüler ve yatırımcılar için cazip hale gelmesine rağmen, dalgalı olduğu ve kötü düzenlenmiş bir piyasada işlem gördüğü için risklerini hala gizlediğini söyledi. SEC daha da ileri giderek Bitcoin’i “oldukça spekülatif” bir araç olarak nitelendirdi.

Ajans, yatırımcıları korumak ve adil ve verimli pazarlar sağlamak için birincil misyonunu hatırlattı. Ayrıca, kripto para birimi ile ticaret yapmaya istekli her bireyin konuyu iyice araştırması ve riskli doğasını akılda tutması gerektiği konusunda endişeliydi:

“Yatırımcıları korumak ve bu fonların mevzuata uygunluğunu değerlendirmek, personel için en önemli önceliktir.”

Ayrıca SEC, kripto endüstrisinin ETF’leri destekleyip desteklemediğini araştırmayı planlıyor. Süreç boyunca, ajans yetkilileri varlıkların fonlara göre değerlemesini incelemeyi, kripto para piyasasının likiditesini analiz etmeyi ve risk yönetiminin etkinliğini belirlemeyi amaçlamaktadır.

Kriptoda Alarmı Başka Kim Çalıyor?

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıları Bitcoin ticaretiyle bağlantılı potansiyel tehlikeler konusunda uyaran tek düzenleyici kurum değil.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, bu yılın başlarında bunu ilk gerçekleştirenler arasındaydı . İngiliz kurumuna göre, bu şirketlerin birçoğu düzenlemeden yoksun ve yüksek getiri vaat ediyor. 

FCA ayrıca, bu tür organizasyonlarla ilgilenen kişilerin tüm paralarını kaybetmek de dahil olmak üzere en kötü senaryolara hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.

Dünyanın diğer tarafında, Yeni Zelanda mali düzenleyicisi – FMA – çok benzer bir uyarıyı paylaştı . Ajans, yatırımcılara Bitcoin ticaretinin gizlediği tehlikeler konusunda tavsiyede bulundu ve FCA ile aynı şekilde insanlara tüm paralarını kaybedebileceklerini söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,396.00 $
62,396.00 $
2.03%
ethereumEthereum
3,787.03 $
3,787.03 $
0.77%
binance-coinBinance Coin
481.43 $
481.43 $
3.02%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.29%
cardanoCardano
2.14 $
2.14 $
1.11%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
2.83%
solanaSolana
157.66 $
157.66 $
2.16%
polkadotPolkadot
41.35 $
41.35 $
0.46%
dogecoinDogecoin
0.257993 $
0.257993 $
8.76%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.04%

Benzer Haberler