Home Bitcoin (BTC) Haberleri Ric Edelman, Bitcoin Artık Bir Kurumsal Yatırım Aracı Ancak Hala Riskler Var

Ric Edelman, Bitcoin Artık Bir Kurumsal Yatırım Aracı Ancak Hala Riskler Var

0
Ric Edelman, Bitcoin Artık Bir Kurumsal Yatırım Aracı Ancak Hala Riskler Var

Dünya çapında Barron’un üç kez ülkenin en iyi finansal danışmanı olarak gösterilen yatırım simgesi Ric Edelman, daha fazla kurum amiral gemisi kripto para birimine yatırım yaptıkça Bitcoin’i çevreleyen konuşmaların 180 derecelik bir dönüş yaptığını söylüyor.

SALT Talks’un bir bölümünde Edelman, Bitcoin’in iki büyük nedenden ötürü finansal danışmanları çekmeye başladığını vurguluyor.

“Yukarı yönlü potansiyel, Bitcoin için çok büyük olmaya devam ediyor ve bu, büyük bir getiri potansiyeli. Borsa bir yılda% 10 kazanıyor. Bitcoin rutin olarak bir günde% 10 yukarı veya aşağı hareket eder. Ve bu yüzden, aşırı büyük getiriler için potansiyeldir. Başlangıcından bu yana son bir, üç, beş ve on yıllık dönemlerin bir numaralı performans gösteren varlık sınıfıdır ve birçok insan hala emekleme döneminde olduğuna inanıyor. Yani bunun için muazzam bir fırsat var …

Danışmanların bununla ilgilendiklerini söylemelerinin bir numaralı nedeni, Bitcoin’in ilişkisiz olmasıdır. Fiyat hareketlerinin başka hiçbir şeyle ilgisi yok, tahvil piyasası, faiz oranları, enflasyon oranları, ekonomi politikası, Fed eylemi, hiçbir şey. Ve çeşitlendirmeye gerçekten inanıyorsanız, portföyünüzde ilişkisiz ve hatta daha iyi ilişkili olmayan varlıklar istersiniz. “

Önde gelen yatırımcı, büyük kurumlar Bitcoin’e girdikçe, önde gelen kripto para biriminin büyük bir meşruiyet kazanacağını söylüyor.

“Konuşma, ‘Sahipseniz göze çarparsınız’ yerine, ‘Yapmazsanız dikkat çekersiniz’ ve bence bu eğilim daha da devam edecek. Artık PayPal’dan Bitcoin satın alabildiğinize ve MicroStrategy’ye sahip olduğunuza göre, örneğin yarım milyardan fazla yatırım yapıyorsunuz … Açıkçası Bitcoin’in artık ana akım olduğu bir ortamdayız ve bu, varlığı meşrulaştırıyor ve bunun devam eden bir kartopu etkisi olacak tıpkı altın ETF’nin altını portföy çeşitlendirmesi için rutin bir varlık haline getirmesi gibi, insanlar bunun rutin olduğunu fark etmeye başlayacaklar. ETF’nin bir milyar dolar topladığı ilk iki hafta. Bu yüzden evet, kurumlar, bağışlar, emeklilik fonları sigorta şirketleri vb. Tarafından geniş bir çeşitlilik ve daha fazla anaakımlaştırma görmeye devam edeceğimize inanıyorum. “

Edelman yalnız piyasaya tek bir pencereden bakmıyor. Hala Bitcoin’in önemli riskler taşıdığına inanıyor, bu yüzden ona maruz kalma oranını sınırladı.

Hala büyük riskler var: teknolojik riskler, yasal riskler. Hükümetler tüm bunlara çok kızabilir. Nereye gideceğini bilmiyoruz, bu yüzden fazla yatırım yapmak değil, kendimizi kişisel mali durumumuza zarar verecek portföy risklerine maruz bırakmak istemiyoruz. ” 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here