Home Bitcoin (BTC) Haberleri Peter Schiff Bitcoin’i Eleştirdi Yine

Peter Schiff Bitcoin’i Eleştirdi Yine

0
Peter Schiff Bitcoin’i Eleştirdi Yine

Peter Schiff, ABD sakinlerini koronavirüs salgını sonrası durgunlukla karşı karşıya gelebilme ihtimali ve Joe Biden’in şu anki ABD başkanı Donald Trump’ı nasıl daha iyi bir konuma getirebileceği konusunda uyardı. Ancak, bu daha sonra Bitcoin ve kripto paralarla nasıl bir aldatmaca olduğuna değindi.

ABD Küresel Krizde

Euro Pacific CEO’su Peter Schiff, Koronavirüs pandemisisnden sonra ülkeyi etkisi altına alacak bir kriz seviyesini açıklamak için Twitter’de açıklamalarda bulundu . Tweetde Trump’ın nicel genişleme programının aslında yardımcı olmadığını öne süren bir makale paylaştı.

Makale ayrıca, Demokratik bir başkan adayı olan Joe Biden‘in, koronavirüsün bir sonucu olarak ABD ekonomisinin çok zarar görmesi nedeniyle seçimde Trump’ı geçebileceğini iddia etti . Makalede gündeme getirilen konuların bir kısmı, hastalığın konut sakinleri ve finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için alınan önlemlere işaret etti.

Peter Schiff’in öngörüsüne uygun olarak, makalede işletmelerin kapanmasının yüzde 14,7’lik bir işsizlik oranı ile sonuçlandığı, bu da yaklaşık 34 milyon işin kaybedildiğini kaydetti. Bu rakam, 1930’larda meydana geldiği bildirilen en kötü depresyondan bu yana istihdam oranındaki en önemli düşüş olarak kabul edilmektedir .

Bu, Peter Schiff’in yakın zamanda ABD’ye ait durgunluk tahminini, QE ile birleştiğinde bir miktar telafi ediyor. Şimdiye kadar, ülke ekonomisine yaklaşık 1 trilyon dolar enjekte edildi, bu da vatandaşlara verilen 1.200 dolarlık teşvik kontrollerini içeriyor.

Peter Schiff’e Göre Hile Var Kripto Ödemelerde

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bir Bitcoin destekçisinin tweet’ine cevap vermesinden sonra ifadeyi bozdu ve kantitatif gevşeme programının ortasında nakit kullanmaktan ve gelecekteki devalüasyondan tasarruf etmekten kaçınmak için Bitcoin satın almanın başka bir araç olduğunu öne sürdü .

Schiff’in söylemek istediği, Bitcoin ve kripto para birimleri ile ürün satın alma konusundaki düşüncenin yanlış olmasıydı. Şöyle devam etti:

Kripto ile ödeme, insanların # Bitcoin’lerinden kurtulmasını ve # altın almasını kolaylaştırmak için bir pazarlama hilesi. Bitcoin ile ödeme yapmıyorlar. Önce Bitcoinlerini satıyorlar, sonra satıştan aldıkları dolarları kullanarak ödeme yapıyorlar. Yalan, Bitcoin ile bir şeyler satın alabilmenizdir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here