New York İklim Kaygıları Sebebiyle Üç Yıl Boyunca Bitcoin Madenciliğini Durdurabilir

New York’ta önerilen bir yasa tasarısı, çevre üzerindeki etkisi tam olarak anlaşılana kadar Bitcoin madenciliği endüstrisini duraklatacaktır.

Önerilen bir yasa tasarısı , endüstrinin çevresel etkisini doğru bir şekilde değerlendirmek için New York Eyaleti’ndeki Bitcoin madenciliğinin üç yıllık bir süre için durdurulduğunu görecektir . 

New York Senatosu Yasa Tasarısı 6486, bu hafta başlarında Senatör Kevin Parker tarafından Eyalet Senatosu Çevre Koruma Komitesine önerildi . Tasarı (onaylanırsa ) bir Bitcoin madencilik merkezinin işletilmesine ancak endüstrinin çevresel etkisinin tam olarak gözden geçirilmesinden sonra izin verecektir. 

Tasarıda, “Kripto para madenciliği merkezleri New York Eyaleti’nde genişleyen bir endüstridir,” yazıyor ve genellikle “emekli veya dönüştürülmüş fosil yakıt santrallerinde” bulunduklarına dikkat çekiyor.

Tasarı, Senatör Kevin Parker’a ek olarak, Senatör Rachel May tarafından ortaklaşa destekleniyor. 

Senato Çevre Koruma Komitesi tasarıyı onaylarsa, yasa tasarısının kanunla imzalanıp imzalanmayacağına dair nihai imzayı alacak olan Vali Cuomo’ya teslim edilmeden önce yine de Senato’dan geçmelidir . 

Tasarı yasalaşırsa ne olacak? 

Vali yasayoimzalarsa Bitcoin madencilik endüstrisine karşı mevcut haliyle en önemli kararlardan birini işaret edecektir. 

Dünyanın başka yerlerinde, Bitcoin madenciliği çevresel etkileri nedeniyle zaten yasal sorunlarla karşılaştı. Örneğin, Çin’in İç Moğolistan’ında bölgesel hükümet, bu yılın başlarında bölgedeki tüm Bitcoin madenciliğini yasaklayacağını duyurdu. Önlemler, Çin’in 2030 yılına kadar en yüksek karbon emisyonlarını içeren daha geniş iklim taahhütlerinin bir parçası.

Ancak New York’ta, emekli olan enerji santralleri Bitcoin madencilik merkezlerine dönüştürüldükçe Bitcoin madenciliği artıyor. Böyle bir örnek, Dresden, New York’ta bir madencilik ve enerji üretim tesisi olan Greenidge Generation LLC’dir. Bu yılın başlarında yapılan duyuruya göre şirket, Support.com ile birleşme yoluyla 3. çeyrekte Nasdaq’da listelenmeyi bekliyor. 

Büyüyen Bir Endişe Var

Bitcoin madenciliği, enerji yoğun bir iştir. Daha fazla Bitcoin yaratmak için dünyanın en güçlü bilgisayarlarından bazıları çok fazla enerji tüketen karmaşık hesaplamalar yapıyor. 

Bitcoin madencilik endüstrisinin bir kısmı yenilenebilir enerji kullanırken, Cambridge Üniversitesi’ne göre % 39  endüstrinin çoğu hala fosil yakıtlara dayanıyor. 

Ortaya çıkan etki, yıllık enerji tüketiminin Arjantin gibi bir ülkeye eşdeğer olduğu ve karbon ayak izi genel olarak 61 milyar pound yanmış kömüre eşdeğer olan bir sektördür . Ve böyle bir sicil kaydıyla, New York’un yasa koyucuları dikkat çekti. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,099TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
56,542.00 $
56,542.00 $
1.21%
ethereumEthereum
4,555.06 $
4,555.06 $
3.09%
binance-coinBinance Coin
625.60 $
625.60 $
2.48%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.38%
solanaSolana
226.49 $
226.49 $
1.55%
cardanoCardano
1.72 $
1.72 $
7.8%
xrpXRP
0.975376 $
0.975376 $
2.71%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.19%
polkadotPolkadot
35.85 $
35.85 $
4.34%
dogecoinDogecoin
0.215441 $
0.215441 $
0.74%

Benzer Haberler