Home Bitcoin (BTC) Haberleri Milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in Finansal Açıklığa Devrim Yaptığını Söyledi

Milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in Finansal Açıklığa Devrim Yaptığını Söyledi

0
Milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in Finansal Açıklığa Devrim Yaptığını Söyledi

Risk kapitalisti ve Sosyal Sermaye CEO’su Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in geleneksel finansal sistemin güvenlik açıklarını ortaya çıkaran bir devrime yol açtığını söylüyor.

Bloomberg Markets and Finance ile yeni bir röportajda Palihapitiya , BTC öne çıktıkça küresel finansal altyapının diğer bölümlerinin de değişeceğini söylüyor .

Size Bitcoin hakkında çok önemli bir şey söyleyebilir miyim? Bence Bitcoin çok önemli çünkü sadece geleneksel finansal altyapının kırılganlığını gösteriyor.

Örnek olarak M2 para arzının miktarına ve büyüklüğüne bakarsanız, kendimize sormamız gereken asıl soru şudur:

‘Tamam, eğer Bitcoin temelde altının yerini alan fiili bir dünya rezerv para birimi haline gelirse, ABD dolarının yerini alan kim olur ? ‘

ABD dolarının yerini alan Bitcoin değil. Bu bir stabilcoin.

Bütün bunlar ne anlama geliyor? Daha az süslü bir dille, dünyanın dört bir yanında sabit bir ABD dolarını ABD dolarının bir dijital tokeniyle değiştiren şirketler var ve basitçe bu küçük soyutlamayı yaparak, daha önce var olmayan finansal rayları tamamen inşa edebiliyorlar. .

Rampalarda ve çıkışlarda, ticaretten varlık yönetimine, bankacılığa, ödeme işlemeye kadar bir devrim yaşanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bu kadar hissedilmiyor çünkü insanlar bunu görmüyor çünkü finansal hizmetler altyapısı çok güçlü.

Ancak gelişen dünyaya baktığınızda ve herhangi bir döviz manipülasyonu veya döviz istikrarsızlığının olduğu herhangi bir pazara bakarsanız, bu gelecek.

Bitcoin, tamamen sanal, büyük ölçüde anonim bir kömür madenindeki bir kanaryadır – ve bunun iyi olup olmadığını tartışabiliriz – finansal gerçeklik.

Bunun anlamaya değer çok önemli bir trend olduğunu düşünüyorum. “

Palihapitiya ayrıca Bitcoin için fiyat hedefine de değinerek amiral gemisi kripto para birimi tahminine ulaştığında Goldman Sachs’ın adını kendisinden sonra değiştireceğini söylüyor.

“Arkadaşlarım ve ben, küçük bir grup sohbetimiz var ve salgının hafiflemesi umuduyla yaz için rastgele şeyler hakkında konuşuyorduk ve aslında arkadaşlarımdan biri olan Rob Goldberg, ‘Champtons, ‘ve bir tür şaka patlattı…

Çok dil ve yanak. Bir tane daha yaptım ve ‘Bitcoin 100.000 $’ a ulaştığında, Goldman Sachs satın alacağım ve adını Chamathman Sachs olarak değiştireceğim. ‘ Bunların hepsi şakalar. Bu, kişiliğimin bazılarının anlamadığı bir parçası. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here