Home Bitcoin (BTC) Haberleri MicroStratergy 10 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

MicroStratergy 10 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

0
MicroStratergy 10 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

İş dünyasında yatırımlarıyla tanınan MicroStratergy bukez yine Bitcoin alımı gerçekleştrdi. Ortalama her bir Bitcoin maliyeti 48,888 Dolara denk gelen 10 milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

Şirketin bir kaç aydır sürekli farklı alanlarda alımlar yapması ve CEO Micheal Saylor’un bir Bitcoin meraklısı olması BTC alımlarında şaşkınlık yaratmamaktadır.

Bitcoin sürekli yükselişe geçen bir değer olduğu içinde aslında bu haber pek korkutucu değil.

MicroStratergy, tweet’in orijinaline hemen yukardan ulaşabilirsiniz. Yazıda 2.191 Milyar Dolar değerinde Bitcoin’i olduklarını ve bu Bitcoin başına ortalama 23.985 dolara denk geldiğini anlatmaktadır.

MicroStratergy’nin Önceden Yaptığı Alım Ve Satımlar

MicroStratergy,2020 yılının Ağustos ayından beri bir çok alım yaptı. Bu alımlar arasında en çok öne çıkan ürünler şunlar: Eylül 2020’de 175 Milyon $ değerinde 16796 token ve Aralık ayında 650 Milyon $ dolar yatırım oldu.

Bundan önceki en son alımları ise 24 şubatta yapılan 1 Milyar Dolar değerinde BTC alımıdır.

Michael Saylor kripto paralarda oluşan boğanın ve bu alanda yapılan yatırımların öncüsü konumuna yükseldi.

MicroStratergy İcra kurulu başkanı Bitcoin’in varlık olarak altını geçeceğini ve 10 Trilyon dolar değerine ulaştıktan sonra bütün piyasalarda bir dengeleyici unsur olacağına inanıyor. Bu ihtimaller gerçekleşirse Bitcoin volatilitesi de bir hayli azalacağı ön görülmekte.

Bitcoin Sürekli Aynı Yörüngede

Bir kaç ay boyunca kripto para piyasalarında ki boğa koşusu sebebiyle Bitcoin 60.000 Dolara neredeyse geldikten sonra 45.000 Dolara inerek düzeltme moduna girdi. Şuanda 50.000 Dolar civarında dolaşıyor. Bitcoin 60.000 Dolara boğa koşususu sırasında kapitilizasyonunu 1 Trilyon Dolara çıkartmıştı.

Bu şekilde oluşan dalgalanma da şirketlerin etkilenmemesi Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görmelerinden ve merkezi olmayan finans sistemlerine duyulan güveni göstermektedir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here