MicroStrategy Bitcoin Alımına Devam Ediyor Peki Kaç BTC Aldı? Toplam Kaç Bitcoin’e Sahip

0
122

NASDAQ listesinde yer alan bulut teknolojisi sağlayıcısı MicroStrategy, 15 milyon dolar değerinde 262 daha fazla Bitcoin satın alarak DCA stratejisine devam ediyor.  

Michael Saylor’un iş zekası devi, ilk kripto para birimine ek fon tahsis etme sözünü tuttu. 

MicroStrategy Cuma günü yaptığı açıklamada, 91.000’den fazla tokenlik büyük deposuna 262 Bitcoin daha eklediğini duyurdu. 

Şirketin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, firmanın en son BTC satın alımı hakkında bilgi vermek için Cuma günü Twitter’da konuştu

Her biri 10 milyon dolar değerinde art arda birkaç hafta parça satın aldıktan sonra, MicroStrategy bu kez meblayı yükseltti ve 15 milyon dolarlık Bitcoin aldı. 

MicroStrategy Kaç Bitcoin’e Sahip

Ortalama 57.146 fiyatla, son satın alma miktarı 262 Bitcoin . Sonuç olarak, şirketin elinde şuan 91.326 Coin var. Tüm girişlerin ortalama fiyatı 24.214 $ ‘dır.  

Diğer bir deyişle, MicroStrategy, Ağustos 2020’deki ilk satın alımından bu yana 2,2 milyar dolarlık kendi parasını Bitcoin’e tahsis etti.

O zamandan beri BTC‘nin fiyatındaki artış, şirketin elinde tuttuğu madeni paraların şu anda 5,1 milyar dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. 

Daha fazla bitcoin satın almak için her fırsatı kullanmanın yanı sıra, Saylor ve şirketi birincil kripto para birimini tanıtmanın ek yollarını buldu. 

MicroStrategy, geçen yıl Bitcoin ağında tam bir düğüm haline geldi ve kısa bir süre sonra kripto para birimini birincil hazine rezerv varlığı haline getirdi.  

Ayrı olarak, firma bu yıl Şubat ayında BTC’ye yatırım yapmanın potansiyel faydaları konusunda onları eğitmek için binlerce yöneticiye ev sahipliği yaptığı bir “Şirketler için Bitcoin” paneli düzenledi . 

Şirket, perakende yatırımcıları hedefleyen benzer bir girişim başlattığı için burada durmadı. “Herkes için Bitcoin” olarak adlandırılan program , Saylor Akademi platformunda mevcuttur ve% 100 ücretsizdir.  

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz