Home Bitcoin (BTC) Haberleri Microsoft Bitcoin Destekli Kimlik Platformu Oluşturuyor.

Microsoft Bitcoin Destekli Kimlik Platformu Oluşturuyor.

1
Microsoft Bitcoin Destekli Kimlik Platformu Oluşturuyor.

Microsoft, Bitcoin blok zincirini kullanarak kimlikleri doğrulayabilen bir platform başlatıyor.

Teknoloji devi , ION ademi merkeziyetçi tanımlayıcı (DID) ağının v1’inin nihayet tamamlandığını ve şimdi canlı olduğunu söylüyor .

ION, güvenilir doğrulayıcılar ve merkezi kuruluşlar gibi üçüncü taraflara güvenmeksizin bir kişinin veya herhangi bir öznenin kimliğini doğrulayabilen, DID için merkezi olmayan bir katman 2 teknolojisidir.

Teknoloji, kaynaklara erişimi güvence altına almak, kimlik bilgilerini doğrulamak için kullanıcı adlarına, şifrelere ve telefonlara ve bireyin kimliğine güvenmeden kimlik bilgilerini imzalamak ve doğrulamak için kullanılabilir.

“Geleneksel kullanıcı adları ve e-posta adreslerinden farklı olarak, DID’lerin sahibi ve kontrolü kuruluşun kendisidir (bir kişi, cihaz veya şirket olabilir) ve herhangi bir harici organizasyondan veya güvenilir aracıdan bağımsız olarak mevcuttur. DID’ler olmadan canlı, birlikte çalışabilir, merkezi olmayan bir kimlik ve uygulama ekosistemine sahip olamazsınız. “

ION, kullanıcı sayısı arttıkça ağın güçlendiği bir düğüm sistemine dayanır. Aynı zamanda açık ve izinsiz bir sistemdir.

“Üretim altyapımıza bir ION düğümü yerleştirdik ve bunu yapmak için diğer şirketler ve kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz … ION açık, izinsiz bir sistem olduğu için herkes bir ION düğümü çalıştırabilir, aslında daha fazla düğüm çalışır durumda, ağ ne kadar güçlü olursa. “

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri, blockchain teknolojisinin değişmezliğine dayanır. ION, dijital defterin güvenliğinden de yararlanır, ancak bunun yerine işlemler yerine dijital kimlikleri onaylamaya ve doğrulamaya odaklanır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

1 COMMENT

 1. SELAM,

  Ali Fuat KAHRAMAN,
  Köln Isletme Fakültesi- 1999 Isletme Mezunu. 2018´de Uluslararasi SAP-Yazilim Sertifikasina sahip.
  2016´da digital borsa-platformunda tecrübe edinip, 2019´dan bu yana Kripto-digital teknoloji ile ilgileniyorum.

  Saygilarimla,
  Sizin,
  ALI FUAT KAHRAMAN

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here