Home Bitcoin (BTC) Haberleri Michael Saylor’a Göre Bitcoin Piyasa Değeri 100 Trilyon Doları Geçecek

Michael Saylor’a Göre Bitcoin Piyasa Değeri 100 Trilyon Doları Geçecek

0
Michael Saylor’a Göre Bitcoin Piyasa Değeri 100 Trilyon Doları Geçecek

Ünlü iş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in piyasa değerinin gelecekte 100 trilyon doları aşacağını ve kripto para biriminin küresel finans sistemi için “dengeleyici bir etki” olacağını açıkladı.

CNBC’nin ” Squawk Box ” a konuşan Saylor, dış katmanın para birimi olduğu 500 trilyon dolarlık bir parasal gezegen olduğunu, ardından hisse senetleri, gayrimenkul ve 10 trilyon dolar değerinde altın ve 1 trilyon dolarlık Bitcoin olduğunu söyledi.

Bitcoin’in yakında altının piyasa değerini aşacağını söyledi . Ekledi:

Ardından, 100 trilyon dolara çıkıncaya kadar negatif getirili devlet borcunu ve diğer parasal endeksleri kapsayacak. 10 trilyon dolara ulaştığında, oynaklığı önemli ölçüde azalacak.

BTC 100 trilyon dolara yükseldikçe, Bitcoin “21. yüzyılın tüm finansal sisteminde dengeleyici bir etki” olacağı için büyüme oranları ve oynaklığın düşeceğini de sözlerine ekledi.

Saylor’un yorumları, Bitcoin’nin sert düşüşünden sonra geldi. Bitcoin piyasa değeri 100 trilyon dolara çıkacak dediği zaman Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.400 dolardan 45 bin dolara düşmüştü.

Saylor, MicroStrategy’nin önemli BTC varlıklarına ek olarak, amiral gemisi kripto para birimine de yatırım yaptığını açıkladı.

Saylor’un yorumları, Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in “yasadışı finans” ta kullanımından endişe duyduğunu ve bunun “oldukça spekülatif bir varlık” olduğunu iddia etmesinden bir gün sonra geldi.

MicroStrategy CEO’suna göre, önümüzdeki birkaç yıl içinde sadece kurumlardan değil, perakende yatırımcılardan da Bitcoin talebi artacak.

Saylor, “bir milyar insanın değerini, aslında bir tasarruf hesabını beş yıl içinde bir mobil cihazda depoladığını ve bitcoin gibi bir şey kullanmak isteyeceklerini” görmeyi bekleyebileceğimizi sözlerine ekledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here